Koji ruksak odabrati

• 55 replies
  • 7407 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
Odg: Koji ruksak odabrati
« Odgovori #40 u: 05 Svibnja , 2020, 23:30 »
Iskreno, jako neobičan ruksak.

Čudni su mi ovi vanjski pretinci/džepovi s lastikom. Vjeojatno dobro i služe, ali ne volim lastike na opremi, za koju godinu kad se raspadnu dobiješ neuptrebljiv komad opreme, ili makar smanjeno upotrebljiv. Ovo ja iz svog iskustva.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #41 u: 05 Svibnja , 2020, 23:31 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja koristim vec duze m117 i mogu samo rec da sam prezadovoljan stane mi sve sto mi treba, ima mjesta i pretinaca za ponijet stvari i hrane za 3-4 dana, a na vrh se moze staviti i vreca za spavanje. Ima molle sistem tako da torbica manjih, vecih kakvih god ne nedostaje, ugodan je za nosenje ne seta po ledima, naramenice ne klize sa ramena jedina mu je mana, da je tako nazovem sto ima slab protok zraka na ledima ili ventilaciju pa kad je toplo vrime majica na ledima je mokra. Kvalitetne je izrade, cvrst, materijal je otporan na habanje sve u svemu sto se mene tice ima vise prednosti nego nedostataka malo je mozda neobican sistem slaganja, ali kad se covik navikne onda uvidi da je to prednost a ne nedostatak, otvoris ga kao knjigu i sve ti je na raspolaganju.

Apsolutno, sve potpisujem.

*

Offline Nik

• *
  • 356
  • 4
  • Spol: Muški
« Odgovori #42 u: 06 Svibnja , 2020, 12:11 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Sto sam stariji i fizicki zapusteniji vaznija mi je tezina. Ovako nesto bih volio uzet: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Meni ti ultralaki ruksaci ne ulijevaju povjerenje (ovi vojni sto se spominju su pak druga krajnost), drazi su mi ipak malo robusniji koji se nece tako lako poderati - onda samo treba odvagnuti izmedju mase i cvrstoce materijala.
U ovom nasem kamenjaru (ima takvih staza i na Velebitu i u Gorskom kotaru), kad se treba provlaciti izmedju stijenja ili penjati kroz nekakav usjek takav anemacan ruksak vrlo lako strada, pogotovo ako se prilikom kretanja treba oslanjati ledjima na stijenu.

Drugi par rukava je sto svu opremu treba jako dobro slagati, cim stvari nisu slozene kako spada odmah ruksak vuce na jednu stranu, ili postane neudoban na ledjima i sl. Sto je veci volument to je pozeljnije da ruksak bude cvrsci.

Moj Aeon od 35l je ispod 1kg i sve sto sam naveo kod njega dolazi do izrazaja dok kod Deutera ne. Kad je Aeon na ledjima odmah odmah razmisljam o ruksaku da ga negdje ne zarezem  :D, a ovaj Mariposa po slici mi se cini jos duplo osjetljiviji od ovog mog Low Alpinea.

Evo jos alternativa:
« Zadnja izmjena: 06 Svibnja , 2020, 12:13 od Nik »

*

Offline Miroslav kadlec

• **
  • 16
  • 0
« Odgovori #43 u: 25 Prosinca , 2020, 18:40 »
Dugo sam se mislio kakav ruksak odabrati za jednodnevne uspone.
Htio sam da mi stane unutra jakna, prva pomoc od par flastera, starinski mali mobitel, voda, par vrecica grozdjica i badema, kapa, rukavice, kljucevi...
I odlucio sam se na nesto neobicno: Dynafit enduro 12 rukasak za trkace. Sve bi trebalo stati unutra. Danas naruceno za 45 eura.

*

Offline Stranputica

• *
  • 55
  • 0
« Odgovori #44 u: 26 Prosinca , 2020, 08:08 »
Sebi sam prije neku godinu isto tako tražio ruksak od 25-30 litara jer mi je tu bila rupa, između malog od 12tak litara i većega od 60tak +.
Igrom slučaja sam bio sa frendom u dućanu kad sam  tražio ruksak, i na njegovu preporuku sam probao Gregory ranac, model Zulu 40lit i odmah mi je sjeo kao budalo šamar. Isto ima podjelu sa veličinama kao gore spomenuti od Andrewa. Lagan i jako ergonomican na leđima.
Skrojene je od laganih materijala, i još se nije pokida od struganja grana, debala i stijena prilikom provlacenja.
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano pomoču goluba pismonoše

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #45 u: 26 Prosinca , 2020, 16:52 »
Htio sam da mi stane unutra jakna, prva pomoc od par flastera, starinski mali mobitel, voda, par vrecica grozdjica i badema, kapa, rukavice, kljucevi...
I odlucio sam se na nesto neobicno: Dynafit enduro 12 rukasak za trkace. Sve bi trebalo stati unutra. Danas naruceno za 45 eura.

Napravi kratku recenziju kad ti dođe, s kojom slikom.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #46 u: 26 Prosinca , 2020, 16:56 »
Sebi sam prije neku godinu isto tako tražio ruksak od 25-30 litara jer mi je tu bila rupa, između malog od 12tak litara i većega od 60tak +.
Igrom slučaja sam bio sa frendom u dućanu kad sam  tražio ruksak, i na njegovu preporuku sam probao Gregory ranac, model Zulu 40lit i odmah mi je sjeo kao budalo šamar. Isto ima podjelu sa veličinama kao gore spomenuti od Andrewa. Lagan i jako ergonomican na leđima.
Skrojene je od laganih materijala, i još se nije pokida od struganja grana, debala i stijena prilikom provlacenja.
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano pomoču goluba pismonoše

Ti ruksaci of 30-tak litara imaju, u pravilu, jedan nedostatak: ako nisu visoki i uski - što je rijetkost, onda remeni za oko pasa dolaze u pola trbuha. Ili, ako ga namjestiš na kukove, onda su remeni na ramenima neprilagođeni, odnosno, prekratki.

Ovaj tvoj izgleda dobar što se tiče toga.

*

Offline Miroslav kadlec

• **
  • 16
  • 0
« Odgovori #47 u: 23 Siječnja , 2021, 01:25 »

Napravi kratku recenziju kad ti do%u0111e, s kojom slikom.

Kapacitet je sasvim dovoljan za sljedece:
2 litra vode, rasporedjeno u bocicama
Jakna tanka pernata, koja se oblaci na vrhu planine
Mobitel. Ja nosim mali, ali i za smartphone ima vodonepropusan pretinac.
Par vrecica grozdjica, badema, mini sendvic...
Kljucevi, novac (ima taj nepropusni dzep).

Ima i drzace stapova.

Ruksak sam isprobao na flis i na tanku pernatu jaknu, i tad se moze nositi. Na majicu takodjer. Nosenje preko debele skijaske jakne nije bas moguce.
« Zadnja izmjena: 23 Siječnja , 2021, 01:34 od Miroslav kadlec »

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #48 u: 25 Siječnja , 2021, 15:08 »
Znojenje na leđima?

*

Offline Miroslav kadlec

• **
  • 16
  • 0
« Odgovori #49 u: 26 Siječnja , 2021, 00:14 »
Njegov polozaj je skroz na vrhu ledja, tako da donji dio ledja ostaje skroz slobodan, negdje od pola.
Nisam se uznojio uopce, ali tek na ljeto cu moci zaokruziti dojam o znojenju.

*

Offline worbrc

• *
  • 199
  • 4
« Odgovori #50 u: 29 Rujna , 2021, 16:55 »
Da ne otvaram novu temu.

Ruksak koji koristim postaje mi premali. Pa sam si postavio pitanje na koje neznam odgovor.

Kad mjerim velicinu ruksaka i sve uzmem maksimalno moguce dobijem velicinu od 10 litara. U ruksak mi stanu jedva tri cole od po 2 litre. A deklariran je 20 litara????

Kako proizvođači određuju velicinu?
R0   S17   9A0USA

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #51 u: 29 Rujna , 2021, 21:09 »
Tako da uzmu dimenzije šavova i izračunaju volumen. 20 litara je nekih 50 X 20 X 20 cm,sto baš i nije nešto veliko, zapravo, u to jedva i strpaš spomenute tri boce od 2 l.

*

Offline worbrc

• *
  • 199
  • 4
« Odgovori #52 u: 29 Rujna , 2021, 22:57 »
Znaci, proizvođac napise jedno a stvarno je pola od toga. Probao sam i sa plasticnim kutijama kojima mogu izmjeriti dimenzije i zbog lufta dobio sam jos manje.

Nema veze, po tom podatku, ako svi mjere na isti nacin,  se mogu uspoređivati ruksaci. Samo treba znati da u stvarnosti nije tako kako pise
R0   S17   9A0USA

*

Offline poljičanin

• *
  • 2515
  • 24
« Odgovori #53 u: 30 Rujna , 2021, 22:46 »
Zapravo, to je stvarni volumen.

Druga je stvar što mi ne slažemo stavri u njega na način da ga potpuno iskoristimo, jer stvari nisu takvog oblika.

Proizvođač zapravo nudi podatke koji su stvarni, da je vodonepropustan iznutra, on bi primio toliku količinu vode koliko je i deklarirano. Tako ih možemo uspoređivati, makar orijentacijski, kada ga biramo između različitih modela, a shodno našim potrebama.

A ovo, s 3 boce po dvije litre koje jedva stanu u ruksak od 20 litara, to se zove iskustvo, naša sposobnost da ruksak što bolje iskoristimo, temeljeno na modelu pokušaja i pogreški.

Jasno, uvijek tu igraju i neki čimenici na koje se ne može utjecati: oblik ruksaka, težina tereta, oblik tereta...
« Zadnja izmjena: 30 Rujna , 2021, 22:48 od poljičanin »

*

Offline worbrc

• *
  • 199
  • 4
« Odgovori #54 u: 02 Listopada , 2021, 16:18 »
Evo, danasnji sadrzaj. Boca 1,5l, boca 0,5 litara, rola toalet papira, dvije posude od plastike po 1 litru. Sve komotno stane i jos ima prostora u ruksaku od 20 litara. Ali ne previse. Samo malo.

Slazem se da bi mozda stalo toliko vode u ruksak. Ali, ne nosim vodu. Tako da od onog sto kaze tvornica, uzmes pola i to sigurno mozes staviti. Sve vise od toga je dobitak na koji ne racunam.

Hvala svima na odgovorima
« Zadnja izmjena: 03 Listopada , 2021, 03:19 od worbrc »
R0   S17   9A0USA

*

Offline worbrc

• *
  • 199
  • 4
« Odgovori #55 u: 17 Listopada , 2021, 10:15 »
Trazim NES ruksak 35 litara. Takve su pred 6 mjeseci prodavali u konzumu za 200kn

Ono sto je obavezno su remencici. Dva sa svake strane i jedan preko vrha.

Da li netko zna gdje se mogu nac?
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

R0   S17   9A0USA