Militarija

• 0 replies
  • 233 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
Militarija
« u: 30 Travnja , 2021, 23:33 »
Evo, otvaram novu temu. Ovako ili onako, dostuno nam je mnoštvo vojne opreme koju često koristimo u našim izletima u prirodu. Pa, evo, ako imate volje, dajte zanimljive predmete koje imate, ili s kojima ste se sreli, na stranice Foruma. Slučajno sam naletio na neke komade vojne oprme starije od stoljeća, pa evo...

Šetajući po jednoj Austro-ugarskoj tvrđavi, naletio sam na nekoliko komada opreme, u završnoj fazi raspadanja: Adrian kacigu, teško je utvrditi kojeg porijekla, ali mislim kako je najprije riječ o talijanskoj inačici i vrlo čudnu čuturicu, austrougarsku vojnu.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

S obzirom na rupu na tjemenu kacige, mislim kako bi to mogla biti italijanska inačica Adrian kacige. To je originalno francuska kaciga iz 1.SR, ali bila je jako kopirana diljem svijeta, pa su je tako i talijani uzeli u svoju opremu. Također, uzela ju je i kraljevina Jugoslavija, pa se tijekom 2.SR mogla sresti na glavama svih zaraćenih strana u ovim prostorima.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Austrougarska vojska je imala svoju karakterističnu čuturicu sa čašom.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!