Jakne na grijanje

• 3 replies
  • 762 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4899
  • 24
  • Spol: Muški
Jakne na grijanje
« u: 19 Studenoga , 2019, 09:43 »
Baš sam surfao kroz Instagram i naleti reklama za jakne, koje u sebi imaju ugrađeno grijanje  :D
Sudeći po reklami, to su kineski proizvodi tipa onih hlača, rukavica i cipela, sa kojima možes skočit na čavlje i plivat kroz lavu, a svi znamo da to ne valja pišljiva boba.
Dakle, jakna ima u sebi baterije i grijače panele u stjenkama. Vidio sam one folije za podno grijanje i nisu debele, pa zar to moguće da ima tak nešto za 12V?

*

Offline houdini

• 313
  • 4
Odg: Jakne na grijanje
« Odgovori #1 u: 19 Studenoga , 2019, 09:52 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Baš sam surfao kroz Instagram i naleti reklama za jakne, koje u sebi imaju ugrađeno grijanje  :D
Sudeći po reklami, to su kineski proizvodi tipa onih hlača, rukavica i cipela, sa kojima možes skočit na čavlje i plivat kroz lavu, a svi znamo da to ne valja pišljiva boba.
Dakle, jakna ima u sebi baterije i grijače panele u stjenkama. Vidio sam one folije za podno grijanje i nisu debele, pa zar to moguće da ima tak nešto za 12V?

Hjaooo, pogledaj malo recenzije toga po jutubu, bit će ti sve jasno :)

Ja sam gledao ona napajanja sa kurblom, kao 10 minuta vrtiš kurblu pa imaš 2h struje. Smijeh živi, kaj reći :)
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline FrankyRC

• 244
  • 3
« Odgovori #2 u: 19 Studenoga , 2019, 10:07 »
Grijači su moguči na bilo koju voltažu, samo je pitanje njihove iskoristivosti i trajanja baterija za ostalu svrhu. Prema svim tim kineskin proizvodima sam skeptičan poprilično. Tu postoje mogučnost samozapaljenja, jer lako može doči do nekog kratkog spoja il proboja izolacije. U tom slučaju bi grijanje bilo ludilo :-)
Jednom sam probao one kesice za zagrijavanje nogu il ruku. Istina bilo je -18, al nisam primjetio baš neku korist. Ono malo je grijalo al je to toliko slabo da je zanemarivo.

*

Offline Preppy

• *
  • 4899
  • 24
« Odgovori #3 u: 19 Studenoga , 2019, 12:52 »
Hahaha da. Idem bas po Youtubeu malo pogledati to. Mislim ideja mi zvuci fantasticna. Jos da je u praksi to dobro izvedeno, pa to bi bilo super. Ima LiPo baterija plosnatih ko papirice pa bi mogli stat u futer jakne. Samo problem samozapaljenja kak ste vec povedali.
Ja sam si kupil grijac na benzin za dzep. Ali buduci da su zime tak blage, mi vise nit ne treba.