Noževi ručne izrade

• 8 replies
  • 1160 views
*

Offline Bok96

• **
  • 10
  • 0
  • Spol: Muški
Noževi ručne izrade
« u: 30 Rujna , 2019, 00:24 »
Bez noza nitko od nas vjerujem ne ide u prirodu, osnovni je dio svake opreme. Ispocetka sam se zadovoljavao s kineskim noževima, nakon toga sam nabavio moru, bajunetu s kalašnjikova koja ne moze poslužit ničemu, ko god ju ima zna o cemu govorim.. Odlucio sam si naruciti noz po mojoj zelji, dugo sam smišljao dizajn, od svakog noza koji mi se svidio uzeo bi poneki dio te slozio skicu koju sam poslao gosp. Ivanu Brlekovciu kojeg sam pronasao preko instagrama i kroz par tjedana noz je bio gotov po cijeni od 650 kn.. Relativno puno za noz koji se koristi dva tri puta mjesecno ali svjestan sam da ce mi pottajat za zivota nadam se.. To je ovaj crni noz s koricama od kydexa.. Debel je, robustan, ne pretjerano oštar, ako mi sjekira nije pri ruci koristim ga i za cjepanje.. Cisto eksperimentalno prije desetak dana sam presjekao cavao desetku s njim, nije dobio ni ogrebotinu,  znaci stvarno je mrcina.. S njim rijetko kad rezem hranu, za to koristim mora noz ili bockerov preklopni jer su tanji i oštriji.. Noz s kožnom futrolom s drskom od roga sam dobio za rođendan od prijatelja, noz je izradio majstor iz viteza (BiH)  i s njim gulim jabuke kuci jer mi ga je zao prljat, vise mi je za izlaganje na polici i gledanje jer je stvarno umjetnicko djelo.. Volio bih vidjeti vase noževe jer planiram uskoro naruciti si novi, koji bi bio rogustan ali i oštar, i da se s njim moze i cjepat ako treba ali i luk ogulit, dakle neka kombinacija izmedu ova moja dva noza. GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: 30 Rujna , 2019, 00:30 od Bok96 »

*

Offline Antun

• *
  • 1153
  • 11
  • 9A3AZY
Odg: Noževi ručne izrade
« Odgovori #1 u: 30 Rujna , 2019, 08:10 »
Moram priznati da su to lijepi noževi. Isto tako svaki alat ima svoju namjenu. Nož ne služi za cijepanje drva, osim možda u ekstremnim situacijama u kojima se ti nećeš zasigurno naći...
Štetnost rakije.
Ima li rakije?
Nema...
Šteta!

*

Offline Bok96

• **
  • 10
  • 0
« Odgovori #2 u: 30 Rujna , 2019, 08:37 »
Iskreno cjepam s njim zato sto i nije za neke finije radove jer je dosta sirok u ledima i nije ekstra oštar, a ja jos nemam sistem za oštrenje da sam to obavim kuci.. S njim usitnjavam drva prije potpale, nije bas sad da ga ubijam nekim panjevima, nekako mi je slade radit to s njim nego sjekirom

*

Offline stanky069

• *
  • 1128
  • 11
« Odgovori #3 u: 30 Rujna , 2019, 09:00 »
Lijep nož...izgleda fora... Možda budem pitao za autorska prava,baš mi se sviđa. Mislim na ovaj sa kydex futrolom

Može malo detalja,čelik,dužina oštrice,debljina leđa...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Bok96

• **
  • 10
  • 0
« Odgovori #4 u: 30 Rujna , 2019, 09:12 »
Drška je kombinacija drveta hrasta i močvarnog oraha.. Čelik je od pile s cirkulara, vjv L6 ili HSS čelik, nož je potrebno održavat i paziti da je na suhom jer nije nehrđajući, ja sam se zeznio jednom i nisam ga očistio poslije uporabe i imam par flekica na njemu, planiram ga uskoro poslat majstoru, kaže da imam doživotno oštrenje i održavanje kod njega tako da ce on to riješit.. Bio je bruniran, međutim crna boja se s vremenom izlizala tako da sam ga sam poslije očistio, reći ću Ivanu da ga i ispolira tako da se sjaji, da nema crnih tragova više po njemu.. Ne znam točno koliko je širok u leđima ali masivan je dosta, duljina oštrice je 16 cm. Ova rupica je stvarno od pomoći, nije samo ukras, recimo može se bez problema pomoću nje otkinuti glava metka malokalibarke da se izvuče barut za potpalu i sto drugih stvariGOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #5 u: 30 Rujna , 2019, 09:13 »
Upravo nabavio nekakav nož, Schrade - Extreme Survival Knife - SCHF3N.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline Bok96

• **
  • 10
  • 0
« Odgovori #6 u: 30 Rujna , 2019, 09:15 »
Shrade ima dobre a ne preskupe noževe, ja sam mislio uzeti ovaj, ali ce pricekat maloGOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline houdini

• 313
  • 4
« Odgovori #7 u: 30 Rujna , 2019, 09:32 »
Ja nemam pojma o noževima, ali sam se dao prošli mjesec malo u čitanje i istraživanje, pa je izbor pao na taj Schrade, zbog omjera cijene i kvalitete. Sve češće sam vani u šumi, pa mi je trebalo nešto što prije. Nisam do sada imao takav nož, samo ove Leathermane i Gerbere, tako da tek trebam malo naučiti služiti se s time i vidjeti kako je to u praksi, jelte.
« Zadnja izmjena: 30 Rujna , 2019, 12:47 od houdini »
9A3DBX

9A0UZG: 438.750/431.150
9A0UZZ: 439.400/431.800
9A0LZG: 145.600/145.000 (FER)
S17: 145.425
PMR 8: 446.09375

Nemoj mi ić prstima po monitoru.

*

Offline Preppy

• *
  • 4899
  • 24
« Odgovori #8 u: 30 Rujna , 2019, 19:57 »
Ovi noževi sa gearbesta (cyma?) nisu loši. Imal je zvonjola jednog.

Via Tapatalk