Male tajne velikih majstora...

• 8 replies
  • 1572 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
Male tajne velikih majstora...
« u: 24 Ožujka , 2017, 19:29 »
Svatko ima neke svoje sitne tajne kojima u prirodi povećava sigurnost, luksuz života u prirodi, olakšava kretanje ili rješava probleme s opremom.

Evo jedna stranica s nekim zanimljivim rješenjima:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
Odg: Male tajne velikih majstora...
« Odgovori #1 u: 18 Rujna , 2020, 22:39 »
Čudna mjesta stvaraju čudna poznanstva, pa sam tako, ničim izazvan, naletio na planinara s velikim iskustvom, diljem svijeta.

Razmjenili smo iskustva, pa je i on meni prenio zanimljiva iskustva. Ono o čemu mi je pričao je soda bikarbona. Ćovjek je nosi u pristojnim količinama i služi mu za stvarno svašta:

- koristi je umjesto dezodoransa - otopinu sode nanese ispod pazuha jer spriječava neugodne mirise, a nema svoj miris koji u šumi a sebe privlači pozornost animalnog svijeta;
- otopinu vode i sode bikarbone koristi za pranje zubiju i dezinfekciju usta;
- koristi je umjesto detergenta za pranje pribora i posuđa;
- na mjesto uboda kukaca nanese vodu i sodu bikarbonu;
- prljavu odjeću lagano zapraši sodom kako se ne bi osjećali loši mirisi u ruksaku;
- u gojzerice nagura parljavu suhu majicu posutu sodom kako se bi osjetili neugodni mirisi u planinarskom domu.

Naveo mi je još hrpu drugih stvari gdje koristi sodu bikarbonu i kao lijek, i kao šampon, ali samo ovo sam zapamtio.

*

Offline kantonac

• *
  • 67
  • 1
  • Spol: Muški
« Odgovori #2 u: 21 Rujna , 2020, 10:46 »
Oooo da.. Sodu koristim za pravljenje domaćih dezodornasa , perem zube s njom a i jos ima svrhe. Odlicna je j nažalost zapostavljena..
Nema bolje paste za zube od sode, a ne kupovna ova sranja s flourom i tko zna s čim.

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
« Odgovori #3 u: 22 Listopada , 2021, 22:39 »
Posudio sam jedan stariji ruksak koji više uopće ne koristim i kad mi je vraćen, vidim nekoliko velikih, valjda 120 l, vreća za smeće. Pitam osobu koja je posudila ruksak, što će mu tolike vreće za smeće i dobijem zanimljiv odgovor.

Naime, mogu se koristiti za svašta, od zaštite od Sunca ili kiše, nisu teške, ali primarno ih koristi za spavanje - skupi suhe trave, lišća i granja, sav zgodan priručni materijal za punjenje vreća i na tome spava u vreći, ponekad preko toga stavi karimat.

Na znanje. :fucka:

*

Offline Antun

• *
  • 1153
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #4 u: 24 Listopada , 2021, 19:40 »
Odavno sam već prezentirao  tehniku izrade ležaja od vreče i lišća na jednom druženju. Preppy ima i filmić o tome
Štetnost rakije.
Ima li rakije?
Nema...
Šteta!

*

Offline stanky069

• *
  • 1128
  • 11
« Odgovori #5 u: 25 Listopada , 2021, 23:38 »
Velike vreće za smeće i ja uvijek imam sa sobom...svašta se može s njima.
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
« Odgovori #6 u: 26 Listopada , 2021, 17:49 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Odavno sam već prezentirao  tehniku izrade ležaja od vreče i lišća na jednom druženju. Preppy ima i filmić o tome

Pa, već godinama pišemo po Forumu, sigurno da se i ponavljamo, ali i tko će se više sjetiti što smo pisali. :fucka:

Ako se možeš sjetiti gdje je, dodaj poveznicu na ovu temu, kad je već živa.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
« Odgovori #7 u: 26 Listopada , 2021, 18:21 »
Vreće za smeće stvarno mogu pronaći još hrpu namjena, osobito ako još dodamo i smeđu široku traku za lijepljenje, pa uz već spomenuti dušek:

Spremnik za vodu ili za prikupljanje vode;

Improvizirana kabanica, ako je vreća dovoljno velika ili ako imamo ljepljivu traku i više vreća;

Zaklon/šator, a kad dodamo ljepljivu traku, mogućnostima izrade zaklona nema kraja;

Za pohranu tereta ili umjesto košare kada se beru šumski plodovi;

Osim kao dušek, može i kao vreća za spavanje, ili preko vreće za spavanje, i kao dopunska izolacija, i kao zaštita od kiše;

Kao improvizirani ruksak – napuniš vreću i preko jednog ramena, s uporabom ljepljive trake može se još puno toga napraviti;

Za izradu improviziranih gamaša (kada koristite pončo);

Za povezivanje zavoja oko ekstremiteta;

Može koristiti i kao vezivo, možemo je iskidati na više komada za istu namjenu;

Iako je tanka i izgleda krhko, vreća za smeće je poprilično čvrsta, možda bi se nekoliko vreća, jedna preko druge, i dvije motke, mogle koristiti i kao nosila za ozlijeđenog (nešto kao šatorsko krilo ili dvije jakne);

Poprilično je lagana i velika, mogla bi se upotrijebiti i za signaliziranje u nevolji, velika je to zastava…

*

Offline Antun

• *
  • 1153
  • 11
  • 9A3AZY
« Odgovori #8 u: 28 Listopada , 2021, 13:38 »

Pa, već godinama pišemo po Forumu, sigurno da se i ponavljamo, ali i tko će se više sjetiti što smo pisali. :fucka:

Ako se možeš sjetiti gdje je, dodaj poveznicu na ovu temu, kad je već živa.
Hahahaha čuj njega ako se možeš sjetiti...ja ne znam kaj sam jeo jučer...hahahaha...Polji mi smo tu negdje s godinama...godina proizvodnje nas je..e
Štetnost rakije.
Ima li rakije?
Nema...
Šteta!