Noževi

• 283 replies
  • 47929 views
*

Offline base

• **
  • 16
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Noževi
« Odgovori #260 u: 04 Veljače , 2021, 23:37 »
Znam da nije preklopni ali ja imam ovog i zakon je nož.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #261 u: 06 Veljače , 2021, 22:51 »
Ne volim kupovati opremu preko interneta, ako ne znam točno što je to. Imao sam nekih loših iskustava. To se osobito odnosi na nož, nisam opterećen noževima, ali nekad mi baš to, vidjeti ga i osjetiti u ruci, bude ono presudno.

*

Offline stanky069

• *
  • 1126
  • 11
« Odgovori #262 u: 10 Veljače , 2021, 22:10 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Meni za hranu rezati najbolji Opinel...
Imam nekoliko Mora,nekoliko preklopnih iz Aldija i Lidla,kinesku Kopiju Izule,jedan custom rađen...i tri Opinela 7,8 i 12.

I 12-ku od rostfreia koristim za klopu rezati...on mi nekako najbolji za to.
Tanka oštrica,ne hrđa...milina.
Koja je fora s tim Opinel nozevima? Imam dojam da su dosta popularni?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Kontam da im je fora u tom jednostavnom dizajnu...kao i recimo "bushcraft" izgledu,ono drvena drška.

Doduše,ja sam svoje drške kuhao u ulju jer znaju raditi probleme kad se napiju vode.

Meni su super za hranu jer su dosta tanki,odlični slajseri.,,lako se oštre...
da budem iskren,jedino za to mi i služe,za oko hrane.
« Zadnja izmjena: 10 Veljače , 2021, 22:13 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 4887
  • 24
« Odgovori #263 u: 11 Veljače , 2021, 07:28 »
Pa ja trenutno isto trazim neki noz za pripremu hrane, jer mi svicarac posato premali. Ostrica mu je prekratka, nekad jedva luk prerezem. Sad sam naisao na onog Victorinoxa sklopivog kuhinjskog. Sa 18 EUR i dosta je skup, pa cemo vidjeti

*

Offline worbrc

• *
  • 183
  • 4
« Odgovori #264 u: 12 Veljače , 2021, 13:42 »
Kuhao u ulju? Koje ulje, koja temperatura, koliko dugo?

Hvala unaprijed
R0, S17, SU20, 9A0USA, PMR3
JN75XT

*

Offline stanky069

• *
  • 1126
  • 11
« Odgovori #265 u: 12 Veljače , 2021, 15:55 »
Imaš u mojoj temi slike(Bushcraft Wolf adventures).

Pomiješao maslinovo i laneno ulje,stavio na električni štednjak,ubacio unutra parafina i pčelinjeg voska...na srednjoj temperaturi ostavio da se sve dobro zagrije i promješa.
Ubacio polako drške(prije sam ih rastavio,da ostane samo drvo) i ostavio unutra nekih 45minuta na slaboj temperaturi...da se dobro napiju ulja... izvadio van i umotao u ubruse da upiju višak ulja.

Nisam više nikad imao problema s otvaranjem,nekad su se znali napiti vode pa se teško otvaraju, više ne...

*

Offline Preppy

• *
  • 4887
  • 24
« Odgovori #266 u: 15 Veljače , 2021, 13:06 »
Danas mi stigao victorinox za pripremu hrane. Mogu reći da mi se jako sviđa. Jedina mana kaj nema šaraf nego zakovicu.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!
GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline stanky069

• *
  • 1126
  • 11
« Odgovori #267 u: 22 Veljače , 2021, 21:30 »
Ne izgleda loše... jednostavan dizajn kao i kod Opinela.
Baš čim ga pogledaš i asocira te odmah da je za hranu, pravi "kuhinjski".
« Zadnja izmjena: 22 Veljače , 2021, 23:47 od stanky069 »

*

Offline Ragnar

• **
  • 41
  • 1
Odg: No%u017Eevi
« Odgovori #268 u: 27 Veljače , 2021, 12:54 »
Ima neki razlog zakaj nisi radje uzeo onaj "nazubljeni" model ? Pitam cisto jer ga nije potrebno nikad ostriti. Pogotovo ako ga koristis za "pripremu" hrane.

*

Offline worbrc

• *
  • 183
  • 4
« Odgovori #269 u: 27 Veljače , 2021, 16:30 »
Imam male nazubljene nozice koji su mi izvrsni za mrkvu, krumpir i itd. Ali za meso mi je bolji noz koji nije nazubljen
JN75XT

*

Offline Preppy

• *
  • 4887
  • 24
« Odgovori #270 u: 01 Ožujka , 2021, 17:20 »
Malo ih je zeznuto brusit pa zato sam zel ovaj običan.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #271 u: 08 Ožujka , 2021, 22:12 »
Ima neki razlog zakaj nisi radje uzeo onaj "nazubljeni" model ? Pitam cisto jer ga nije potrebno nikad ostriti. Pogotovo ako ga koristis za "pripremu" hrane.

Nisam baš siguran da taj nazubljeni dio, postoje i posebni štrači za to, vrhovi zubaca puknu, zaobljenja se istupe, a to je  puno složenije naoštriti...

*

Offline worbrc

• *
  • 183
  • 4
« Odgovori #272 u: 09 Ožujka , 2021, 18:58 »
Možete pogledati do kraja ali na pocetku vidi se kakve "nozice" koristi. Ni jedan nema nazubljenu ostricu. Iskreno, mislim da ni jedan noz koji imam nebi izdrzao takav rad. Bio bi tup nakon tri reza

JN75XT

*

Offline worbrc

• *
  • 183
  • 4
« Odgovori #273 u: 12 Ožujka , 2021, 08:58 »
Nakon jedno mjesec dana igranja sa opinel8 zakljucio sam:
- dobar, jednostavan nozic za hranu
- malo je kratak. oduvjek imam problem sa duzinom  :rofl2:

U decathlonu imaju opinel9 po 75kn. Nije skupo, a nesto je duzi
JN75XT

*

Offline stanky069

• *
  • 1126
  • 11
« Odgovori #274 u: 14 Ožujka , 2021, 21:04 »
Stigla nova igračka ,nije klasični nož,ali ipak da ga predstavim...Leatherman Rev,namjena mu je da se voza u motoru. U slučaju nekih sitnih kvarova i popravaka...GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

« Zadnja izmjena: 14 Ožujka , 2021, 23:53 od stanky069 »

*

Offline Ragnar

• **
  • 41
  • 1
« Odgovori #275 u: 22 Ožujka , 2021, 21:45 »

Nisam baš siguran da taj nazubljeni dio, postoje i posebni štrači za to, vrhovi zubaca puknu, zaobljenja se istupe, a to je  puno složenije naoštriti...

Kuzim :-) al koristim ih 10 godina svakodnevno u kuhinji i jos ni jednom nisu ostreni :-) Koristim fiksne, ne preklopne. Al to je sve isti noz. Sve nozeve u klasicnom "besteku" sam zamjenio s njima. Iskreno, nisam naletio na noz te cijene i kvalitete da mozes koristit prilikom pripreme hrane, sjeckanje povrca, rezanje suhih cesnjovki, sira, steakova, krmica, pizze i za oglabanje kostiju :-) topla preporuka. P.s. Naravno, govorim ovdje o Victorinox modelima.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #276 u: 22 Ožujka , 2021, 22:45 »
...a da ih ipak pokušaš naoštriti... :D

*

Offline worbrc

• *
  • 183
  • 4
« Odgovori #277 u: 18 Travnja , 2021, 10:35 »
Napokon kupio opinel 9. Sa 8 sam jako zadovoljan pa rekao, malo duzine nece smetati  :thumbs:. I tako ja u decathlonu izbrojio 75 kuna.

Cim sam ga izvadio iz pakiranja vidio sam da je drska naranđasta, ne boje drveta i ljepljiva. Otvorim ga i ostrica je isto ljepljiva. Nista, operem. Kad se osusio sklopim ga. Otvorim ga sutradan i nekakve mrlje na ostrici koje nemogu izribati. A noz tup.

Koliko sam sa opinel 8 zadovoljan, toliko sam ovim razocaran. Pa ako se nađete u decathlonu, kupite opinela8. Njega sam isto kupio u decathlonu za 70 kn
JN75XT

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #278 u: 23 Travnja , 2021, 10:12 »
Do sada nisam viđao Opinele s plastičnom ručkom, držali su se tradicionalno drva, ali sad viđam i raznobojne plastične. Zbog tog drveta, uvijek sam bio skeptičan prema Opinelu.

*

Offline BanovinaMan

• **
  • 15
  • 0
« Odgovori #279 u: 30 Travnja , 2021, 22:46 »
Worbrc, te mrlje su ti vjerovatno ako si kupio nož Opinel carbon.
Mekši su od nehrđajućeg ,lakše se oštre,ali i ostaju te fleke ako se ne suše i brišu,tj.hrđaju.
Danas sam si naručio Opinel 8 carbon.