Noževi

• 276 replies
  • 46857 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2431
  • 24
Odg: Noževi
« Odgovori #240 u: 22 Prosinca , 2020, 23:13 »
Treba mi dobar preklopni nožić.

Bio sam poprilično zadovoljan s Gerber Bear Grylls džepnim nožićem kojeg sam kupio na INA-i prije kojih, 7?, godina. Plastika ručke je poprilično propala, iako se sječivo izvrsno drži.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Imam nekoliko izvrsnih multitool alata, međutim, svi su oni teški i nezgrapni, ne vuče mi ih se u svakodnevnom životu.

Neki okvirni uvjeti: ne preglomazan, ne pretežak, po mogućnosti sa zakačkom za remen.

Prijedlozi?

*

Offline Frosty

• 149
  • 4
  • Spol: Muški
« Odgovori #241 u: 24 Prosinca , 2020, 20:23 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 2431
  • 24
« Odgovori #242 u: 26 Prosinca , 2020, 16:51 »
Uh, više ne bi opet isto. Gumeni djelovi drške su se relativno brzo ofucali.

*

Offline margo

• *
  • 130
  • 1
Odg: No%u017Eevi
« Odgovori #243 u: 30 Prosinca , 2020, 10:00 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Jako lijepo!

Ba%u0161 mi se svi%u0111a ovaj no%u017E s ve%u0107om dr%u0161kom. :pivo:

Ako nije tajna, koliko je to nula prije jednoznamenkastog broja, u kunama?

Ispricavam se sto nisam ranije odgovorio, ali nisam stigao. Na prvoj slici sa lijeva na desno noz sa kaydex futrolom 900 kn, a noz sa koznom futrolom 1200 kn ovaj je skuplji radi kozne futrole.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2431
  • 24
« Odgovori #244 u: 30 Prosinca , 2020, 22:28 »
Hvala.

*

Offline worbrc

• *
  • 181
  • 4
« Odgovori #245 u: 29 Siječnja , 2021, 14:33 »
Sigurno je vec bilo ali nemogu nac.

5cr15, kakav je to celik? Isplati li se kupiti taj noz?

Ima li netko iskustva sa ovakvim ostracem?
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

R0, S17, SU20, 9A0USA, PMR3
JN75XT

*

Offline poljičanin

• *
  • 2431
  • 24
« Odgovori #246 u: 31 Siječnja , 2021, 19:25 »
Imaš li sliku iz nekog drugog kuta?

*

Offline poljičanin

• *
  • 2431
  • 24
« Odgovori #247 u: 31 Siječnja , 2021, 19:29 »
Još uvijek nema niko s nekim drugim prijedlogom za preklopni nož? :zbunjen2:

*

Offline Chagalj

• **
  • 24
  • 0
« Odgovori #248 u: 31 Siječnja , 2021, 20:03 »
Pozdrav...

Ovo nije direktna preporuka za nož, već ono što bih ja osobno prvo provjerio u potrazi  da trebam nož te vrste ... Tako da ne jamčim da bi ti to valjalo , ali možda ti pomogne  u potrazi ;)

(Opinel si pretpostavljam preskočio , right ?
Šta ćeš bolje ako je tek za špek , jabuku, sir, pršut i našiljit kakvu grančicu  ? )

Znači , ako trebaš nešto malo jače od opinela .....možda vrijedi provjeriti  ovo:

Jest da bi neki narančasti  bio praktičniji u šumi , ali čelik bi trebao biti dobar.
Sigurno bolji od nekih 5Cr16 ili kako se već zovu.
Iako bi u tvom kraju problem mogla biti ruzina.  Je li mehanizam dobar ili nije.... to ne bih znao.

Dalje.... ima Victorinox u beskraju ponude i modela  koji su malo veće oštrice, s rupom za jednoručno otvaranje i sa bez ili jako malo dodatnih alata.

Sentinel One Hand Clip
 RangerGrip 63   ...

Zatim postoji EKA Swede.... Nije pretjerano skup, čelik je sandvik kao na mori , ima nekoliko modela , veličina i materijala rukohvata.

Možda ih ja tu Eku najprije uzeo, da trebam taj tip noža.
Nekako mi je fiksna mora draža.

Naravno, tu je i cijeli svemir high -end noževa .... ali tamo i nisam baš puno zagledao....

*

Offline poljičanin

• *
  • 2431
  • 24
« Odgovori #249 u: 31 Siječnja , 2021, 20:10 »
Inače volim arhaični dizajn, ali, usprkos kvaliteti, ide mi na živce klasični zaobljeni Viktorinox.

Ne sumnjam ni u kvalitet Opinela, ali ne sviđa mo se njihova drvena drška.

Ne volim ni kada je nož previše težak, smeta u kretanju, ako ga držim u džepu.

*

Offline worbrc

• *
  • 181
  • 4
« Odgovori #250 u: 31 Siječnja , 2021, 20:18 »
Ne razumijem se u nozeve. Pokusao sam ostriti na brusnom kamenu ali samo sam zatupio noz :-).

Kupio sam opinela 8. Ne sviđa mi se bas ali kad nemam nista drugo za 70 kuna bit ce u redu dok ne vidim nesto bolje.

Kupio sam i moru i probao je u kuhinji. Luk nikako da narezem kako treba pa sam odustao i od nje.

Zelim preklopni noz koji bi drzao u ruksaku i koristio za luk, kobasu, spek
JN75XT

*

Offline worbrc

• *
  • 181
  • 4
« Odgovori #251 u: 31 Siječnja , 2021, 20:58 »
Mozda sam u krivu i previse kompliciram. Neznam. U ruksaku nosim jna zlica, vilica, noz. Imam sa cime jesti. Ali taj noz nije nesto s cime se moze nesto narezati. Pa bi htio neki preklopni noz za takve poslove. Preklopni da mi u ruksaku ne izbusi rupu i da zauzima sto manje mjesta.

Moru hvale ali sa njom sam nezadovoljan. Jaca je od opinela, to sigurno ali mi je nekako, neznam, za sve ju mozes upotrijebiti ali nista ne ispadne onako kako bi htio.
JN75XT

*

Offline Preppy

• *
  • 4885
  • 24
« Odgovori #252 u: 01 Veljače , 2021, 11:22 »
Za hranu rezat i takve stvari ja preferiram Victorinox svicarski nozek. Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  ne kuzim sto mislis na zaobljenost kod Victorinoxa?
Ako trazis nesto preklopnoga za jace poslove, imas i recimo takve opcije:

Nije bas jeftino ali kvalitetno drzi vise od generacije. A mozda i pogledas po Gearbestu, u zadnje vrijeme imaju lijepe Ganzo nozeke u ponudama.

Mozda sam u krivu i previse kompliciram. Neznam. U ruksaku nosim jna zlica, vilica, noz. Imam sa cime jesti. Ali taj noz nije nesto s cime se moze nesto narezati. Pa bi htio neki preklopni noz za takve poslove. Preklopni da mi u ruksaku ne izbusi rupu i da zauzima sto manje mjesta.

Moru hvale ali sa njom sam nezadovoljan. Jaca je od opinela, to sigurno ali mi je nekako, neznam, za sve ju mozes upotrijebiti ali nista ne ispadne onako kako bi htio.

Mora sa skandi ostricom je za drvene poslove. S njom nebus sretan ako budes radio ista drugo.

Za luk kobasu i spek neki preklopni kinez ili Victorinox svicarski nozek. Onda imas cak i opciju da otvoris bocu vina i zasarafis saraf na biciklu  :thumbs:

*

Offline stanky069

• *
  • 1122
  • 11
« Odgovori #253 u: 02 Veljače , 2021, 00:10 »
Meni za hranu rezati najbolji Opinel...
Imam nekoliko Mora,nekoliko preklopnih iz Aldija i Lidla,kinesku Kopiju Izule,jedan custom rađen...i tri Opinela 7,8 i 12.

I 12-ku od rostfreia koristim za klopu rezati...on mi nekako najbolji za to.
Tanka oštrica,ne hrđa...milina.
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Hylomorph

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #254 u: 02 Veljače , 2021, 13:24 »
Baš mi je jučer stigao nožić za svakodnevnu upotrebu (edc): Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi.
Ukratko: vrhunski materijali (za upućenije detalji na stranici), jednostavan izgled, neprimjetan u džepu...
Obećavajuće je i to što je ovaj koji sam kupio (barem) treća revizija od izlaska, tako da je uklonjena većina zamjerki koje su se mogle pronaći na youtube recenzijama. Uz to, na početnoj stranici firme je i kod za zimski popust od 20% (WINTER20), tako da sve skupa s dostavom ispadne oko 450kn.

*

Offline Preppy

• *
  • 4885
  • 24
« Odgovori #255 u: 03 Veljače , 2021, 20:44 »
Meni za hranu rezati najbolji Opinel...
Imam nekoliko Mora,nekoliko preklopnih iz Aldija i Lidla,kinesku Kopiju Izule,jedan custom rađen...i tri Opinela 7,8 i 12.

I 12-ku od rostfreia koristim za klopu rezati...on mi nekako najbolji za to.
Tanka oštrica,ne hrđa...milina.
Koja je fora s tim Opinel nozevima? Imam dojam da su dosta popularni?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 4885
  • 24
« Odgovori #256 u: 03 Veljače , 2021, 20:44 »
Baš mi je jučer stigao nožić za svakodnevnu upotrebu (edc): Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi.
Ukratko: vrhunski materijali (za upućenije detalji na stranici), jednostavan izgled, neprimjetan u džepu...
Obećavajuće je i to što je ovaj koji sam kupio (barem) treća revizija od izlaska, tako da je uklonjena većina zamjerki koje su se mogle pronaći na youtube recenzijama. Uz to, na početnoj stranici firme je i kod za zimski popust od 20% (WINTER20), tako da sve skupa s dostavom ispadne oko 450kn.
Daj slikaj da vidimo što to je

*

Offline Hylomorph

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #257 u: 03 Veljače , 2021, 21:22 »
Kutija šibica i benchmade griptillian za usporedbu
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Ono bitno mi je teško zahvatiti kamerom, oštrica je dosta tanka, npr. ko skalpel. Jučer sam se porezal s njim i peče ko dok se porežeš na papir.

*

Offline Chagalj

• **
  • 24
  • 0
« Odgovori #258 u: 04 Veljače , 2021, 19:19 »
Koja je fora s tim Opinel nozevima? Imam dojam da su dosta popularni?

Jednostavan koncept - to ti je.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Dobro, meni je draži švicrac da ga stavim u džep za "nek se nađe" ,  ali za ciljanu gablec upotrebu opinel je stvarno OK.  Isto  i za kućne craft-egzibicije , za fine rezove daleko bolji od skalpela  na trganje

*

Offline Preppy

• *
  • 4885
  • 24
« Odgovori #259 u: 04 Veljače , 2021, 20:36 »
Naletio sam na victorinox za kuhinjske outdoor poslove. Inače, takve nesklopljive imam u kuhinji i jako su dobri za pripremu hrane.
Kaj mi se sviđa, ima tanku oštricu. Opinel mi se čini deblji?