Škare za prvu pomoć

• 5 replies
  • 1478 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
Škare za prvu pomoć
« u: 10 Siječnja , 2021, 23:01 »
Zbog obveza na poslu nisam mogao otići u pomoć na Banovinu, ali sam zato opremio jednog prijatelja koji je otišao bez mene. Sad kad se vratio, nije mi vratio svu opremu, nešto je potrošio, a nešto izgubio, nešto je poklonio, ali neka je, ne žalim za ničim.

Međutim sad sam ostao bez izvrsnih škara, koje sam dobio svojevremeno od jedne medicinske sestre na dubrovačkom ratištu. To su škare koje nazivaju zavojne škare. Uobičajeno su to škare koje koje se mogu pronaći od štancanog lima i služe za rezanje zavoja.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Ove moje su bile masivne i velike, a osoba koja mi je njih poklonila mi je objasnila kako služe za rezanje odore ili vojničkih čizama kada treba sanirati ranu i tako doći do nje.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Pitao sam u apoteci, ali oni su imali manje škare, koje sigurno ne bi mogle rezati čizme ili gojzerice.

*

Offline Ragnar

• **
  • 41
  • 1
  • Spol: Muški
Odg: Škare za prvu pomoć
« Odgovori #1 u: 12 Siječnja , 2021, 12:44 »
Ovakvih dole, donja slika imas za kupiti...ne znam di ima u hr al ima sigurno...kolko para mislis potrositi ? Imas i "Leatherman Raptor Tool".
Osobno ih nisam koristio, mislio sam ih nabaviti. Pitao sam  kolegicu kaj vozi hitnu i ona ih ima. Kaze da su super.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #2 u: 17 Siječnja , 2021, 22:00 »

Vau!

Nije da ih ne bih poželio imati, ali 85 $ mi je isto preskupo.

*

Offline Ragnar

• **
  • 41
  • 1
« Odgovori #3 u: 22 Ožujka , 2021, 21:50 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Vau!

Nije da ih ne bih poželio imati, ali 85 $ mi je isto preskupo.

Slazem se, cijena je malo previsoka ako ti nisu potrebne svakodnevno zbog struke ili posla. Navodno rezu kozu na cipelama i "ciferslus" bez problema  :zbunjen2:
Koje skare ste vi imali ? Ove s plavom plasticnom drskom ili ove dole skroz metalne ?
« Zadnja izmjena: 22 Ožujka , 2021, 21:56 od Ragnar »

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #4 u: 22 Ožujka , 2021, 22:40 »
One skroz metalne. U to vrijeme kad sam ih dobio, to je bilo vrh vrhova. A za one s plastičnim rukohvatom su i danas avion.

*

Offline Ragnar

• **
  • 41
  • 1
« Odgovori #5 u: 24 Ožujka , 2021, 16:45 »
Te s plasticnim rukohvatom su vecinom nekakve "no name" kineske, kaj rezu mozda jednom i to je to. Ove metalne se daju nabavit vrhunske za cca 100 kn.