Gojzerice

• 45 replies
  • 4626 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
Odg: Gojzerice
« Odgovori #40 u: 25 Siječnja , 2021, 15:05 »
U Alipinim trgovinama sva je roba na trajnom sniženju. Tolikom sniženju da je to malo i sumnjivo. Naime, sumnjam da se rade u Sloveniji, s obzirom na cijenu. E, sad, je li to slovenski dizajn pa proizvodnja u Kini, kao i sve ostalo, pod uvjetima kvaliteta koji bi se očekivao u Sloveniji ili kinesko smeće s Alpininim oznakama, to ćemo ostaviti Antunu da nam odgovori...

*

Offline Nik

• *
  • 338
  • 4
  • Spol: Muški
« Odgovori #41 u: 25 Siječnja , 2021, 17:01 »
Koliko sam citao na netu, Alpina je proizvodnju prebacila u Kinu i od tada im je (dosta) pala kvaliteta.
Nisam ni mrzitelj ni ljubitelja njihove obuce, drzim da su OK, trenutno imam njihove Breezee Mid R (proizvedene u Kini) model s kojim sam poprilicno zadovoljan (ima i onih koji nisu, ali otom potom). I taj model im je trebao biti povratak kavaliteti, odnosno staroj slavi.

Posto sam ozbiljno vagao izmedju tih i La Sportiva TX4 / TX5 (niskih) jer sam htio Vibram megagrip dzon - odabrao sam jeftinije - Alpinine.
Slijedece gotovo sigurno uzimam La Sportivu.

*

Offline Nik

• *
  • 338
  • 4
« Odgovori #42 u: 15 Travnja , 2021, 19:01 »
Doslo vrijeme da nadopunim osvrt na Alpina Breeze Mid R shuze. Prvo slikica trenutnog stanja:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Citavu zimu sam ih intenzivno koristio po Sljemenu, znaci blato, bljuzga, snijeg - 3x tjedno, nikakvih problema da bi mi se pred kraj zime ucinilo kako se uvlaci vlaga u tenisicu. U rano proljece sam vec bio siguran kako ozbiljnije pustaju na pregibu s obje strane - nema vise pranja u potoku i ispiranja pod mlazom vode  :D. To je to, sto se cini vodonepropusnosti, na pregibu s unutrasnje strane vidljive su rupice promjera 2-3mm (i rapidno se prosiruju), vlaga ulazi s obje strane pregiba. Ako pada kisa i tene stalno zaljeva mlaz, s vremenom u njoj nastane lagani bazencic, voda je usla a ne moze vanka - klasicno membransko veselje.

Dzon je jos dobar, iako potrosen rekao bi na pola, tene su izraubane i posto imam u planu jedno 5-6 zestokih stijenskih tura - bojim se da ce nakon toga biti za otpis. Recimo godinu dana intenzivnijeg koristenja i bye bye, sto je kod mene OK, jer sam teska mrcina (100kg+) koja puno i zustro hoda po bregima.
Kod mene obuca i gume na MTBu osjetno krace traju nego sto je to uobicajeno - samo da napomenem. Isto vrijedi i za obucu za do posla i po gradu.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #43 u: 07 Svibnja , 2021, 21:01 »
Da, gledao sm neke Alpinine gojzeice, u potrazi za onim Made in ...

a) Slovenia

b) PRC

...i vidio svašta:
i a)
i b)
i a) na kutiji, b) na etiketi.

Svakako, nemoguće je za te novce, za koje se Alpina prodaje, napraviti u Sloveniji išta više od kutije. Načelno, materijali nisu loši, ali, ako se tko sjeća prije 10-tak godina kad se pojavio u EU, to me asocira na kineski SUV Great Wall - napravljen od vrunskih djelova koji su se proizvodili u Kini, ali na testiranju se pokazalo kako u njemu ljudi ginu na 55 km/h, dakle izvrsne komponente i katastrofalan finalni proizvod.

Ovo je samo moje mišljenje, nemam hrabrosti puno eksperimentirati sa svojim novcem, pa nastojim kupiti sigurno...

Ako ko ima neke druge argumente, demantirajte me, dapače.

*

Offline Nik

• *
  • 338
  • 4
« Odgovori #44 u: 07 Svibnja , 2021, 23:33 »
Prosli vikend sam odveo obitelj na planinarenje istarskim krajem, i na stazi uslikao ovo  :D

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

*

Offline poljičanin

• *
  • 2447
  • 24
« Odgovori #45 u: 10 Svibnja , 2021, 21:46 »
Ups, loša reklama: slabo potrošen potplat, dakle - gojzerica se raspala još kao nova.  :ljut2: