Susret s divljim životinjama u divljini

• 145 replies
  • 20017 views
*

Offline Preppy

• *
  • 4890
  • 24
  • Spol: Muški
Odg: Susret s divljim životinjama u divljini
« Odgovori #140 u: 28 Listopada , 2020, 11:52 »
Uf ovaj prvi video nisam ni pogledao. Gadno :gleda: Svinja bas koristi kljove na njuski udarcima odozdola, jbt ovu zenu baca ko da je lutka. Nisam nikad imao dojam da su divlje svinje tako opasne

*

Offline poljičanin

• *
  • 2485
  • 24
« Odgovori #141 u: 31 Listopada , 2020, 22:37 »
Opaka zvijer. Na toj snimci, vepar se pohjavljuje u kadru, a da ga nitko prije nije dirao, dakle, blizu kuća i ničim izazvan. Ono što je tu problem, kako smo već spominjali, njegova je rasprostranjenost i brojnost. I to je divlja svinja s nešto manje od 100 kg. Zamislimo sad da je duplo veća, kolike šanse onda imaš...

*

Offline Nik

• *
  • 353
  • 4
« Odgovori #142 u: 24 Studenoga , 2020, 12:17 »

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline kantonac

• *
  • 67
  • 1
« Odgovori #143 u: 24 Studenoga , 2020, 15:42 »
Hoce vepar krug :D

A ganjao bi ga i ja da mi je krosom proletio kraj familije i probudio praščiće.. :D

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 2485
  • 24
« Odgovori #144 u: 26 Studenoga , 2020, 22:01 »
Kada govorimo o divljoj svinji, u izravnom kontaktu, ko zna, možda bi pomogao elektrošoker, vidjeli smo kako lopata ne djeluje ni malo...

*

Offline poljičanin

• *
  • 2485
  • 24
« Odgovori #145 u: 08 Lipnja , 2021, 14:07 »
Neobičan događaj danas u Gorskom kotaru. U okolici Fužina, na staroj cesti Rijeka-Zagreb, medvjed je napao i oštetio pet automobila. U pomahnitalom napadu divljači na automobile, srećom, nitko od vozača nije ozlijeđen, ali je prouzročena materijalna šteta. Vijest nije friška, ali nisam prethodnih dana stigao do računala.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Nešto drugo, vezano uz ovo, mi je privuklo pozornost. Na nekom drugom mediju sam pročitao ovu vijest i bacio pogled na komentare. Zaprepastio sam se kad sam pročitao što ljudi pišu. Jedno je što me zaprepastila razina iskazane mrženje prema lovcima, a drugo komentari na odstrel inkriminiranog grla.

Prvo, da nema lovaca koji pod kontrolom drže populaciju divljači, na dnevnoj bazi bi se susretali s poslijedicama takvog stanja. Od nenormalne cijene hrane, do svakodnevnih prometnih nesereća u sudarima s divljači i svakodnevnim napadima divljači na ljude.

Drugo, pisanje glupih komentara u klimatiziranoj sobi je potpuno licemjerno, kaduzmemo u obzir kakav je život ljudi koji žive u blizini. Zamisli da imaš djete koje ide u školu i živiš u kraju u kojem je medvjed ubojica u prirodi. Ako bi život svog djeteta stavili na kocku zbog lažne ljubavi prema prirodi, svaka čast, ali ja ne bih.