Ručna preklopna pila

• 61 replies
  • 16710 views
*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
  • Spol: Muški
Odg: Ručna preklopna pila
« Odgovori #60 u: 21 Ožujka , 2016, 09:03 »
Ja i frend sušimo u potkrovlju (normalan nije limeni krov) gore je dobar protk zraka minimalno vlage i po zimi većina topline je gore.. 

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline poljičanin

• *
  • 2529
  • 24
Odg: Ručna preklopna pila
« Odgovori #61 u: 29 Rujna , 2021, 22:05 »
Svakako, ova priča ne spada u ručne preklopne pile, ali svakako je pila i svakako je ručna, ali, opet, da ne otvaram novu temu...

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

Danas sam naletio na ovakvu pilu, i poprilično je stara.

Danas, kada su dostupne različite vrste pila, od onih lančanih na struju, benzinskih, različitih tvrtki i modela, većini će se činiti kako je nemoguće da su se nekad s time rušila stabla i da je motorna pila na lanac naslijednica ove pile. Malo benzina i lancola i stablo promjera 70 cm pada.

A pilanje istog stabla,ovom pilom, je bila teška nevolja, ali nije ni bilo izbora kad nije bilo takvih pila.

Sjećam se kako je djedov brat, zajedno s nekim rođakom u mom ranom djetinjstvu, pilao takvo drvo, ovom mojom pilom. To je trajalo satima, a bio je tu još i netko meni nepoznat, ko je svako malo podmazivao pilu slaninom i kožom odrezanom s pršuta. Zanimljivo, ali to sam vidio samo onda i nikad više.

Sad ću pilu iskoristit kao ukras, ali sve me vuče da nekoga nagovorim da mi pomogne da iskušam i taj doživljaj. :ples:

Uz svu modernu tehniku i tehnologiju, da sve otkaže, ovakva pila, kad ste bez struje i goriva, ima i svoje čari.... :neznam: