Gojzerice

• 68 replies
  • 8544 views
*

Offline andy991

• *
  • 6
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Gojzerice
« Odgovori #60 u: 28 Lipnja , 2021, 11:17 »
Pozdrav ekipa!

Pojavili mi se problemi sa gojzericama, nakon 4-5km planinarenja uzbrdo, dobijem žulj na peti - koliko sam čitao to bi bila pozicija haglundove pete. Kod mene to nije tako jako izraženo, ali ipak je kao manje izbočenje koje me nažulja prilikom uspona.
Izgleda da mi peta radi gore-dolje kod hodanja i to baš osjetim.

Zanimljivo je da iste gojzerice imam cca 2 godine i tek prije mjesec-dva se ovo pojavilo.

Gojzerice nisu neke vrhunske ali služile su me dobro do sada + ove čarape.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Planinarenje se svodi na jednodnevne vikend ture - max 25km. Radim li nešto krivo ili da ih mijenjam?
Nije mi problem izdvojiti do 1000kn za nove, samo da mogu planinariti bez žuljeva. :)

*

Offline Brdski

• **
  • 20
  • 0
« Odgovori #61 u: 02 Srpnja , 2021, 19:27 »
Tesko je tu reci bilo sto pametno. Ako su izdrzale dvije godine bez problema, a sad najednom krenulo, mozda je neka deformacija potplata.
Eventualno novi ulozak i dvoje carape da smanje trenje (u slucaju da nema vidljive deformacije), ili jednostavno odradis jednu turu u drugim gojzama da vidis rezultat.

*

Offline andy991

• *
  • 6
  • 0
« Odgovori #62 u: 05 Srpnja , 2021, 12:36 »
Hvala na odgovoru!
Ne vidim nikakve deformacije.
Isprobati ću za početak zamijeniti uložak pa ćemo vidjeti kako se ponaša peta. Ako ništa, potražiti ću nove gojzerice.

*

Offline worbrc

• *
  • 192
  • 4
« Odgovori #63 u: 05 Srpnja , 2021, 22:17 »
R0
144,6375 MHz 173,8 Hz
433,4375 MHz 173,8 Hz

*

Offline poljičanin

• *
  • 2509
  • 24
« Odgovori #64 u: 06 Srpnja , 2021, 19:18 »
Andy991, jesi li siguran da nisi pogriješio pri izboru obuće?

Ovo su naputci kojih se trebaš pridržavati pri izboru obuće.

Usput, u ljekarnama imaš samoljepive jastučiće kojima možda možeš spriječiti plesanje pete u gojzerici. To plesanje pete ti uzrokuje žuljeve.

Jednom sam tako preplakao čitav Risnjak, iz istog razloga, i po povratku uzeo nove gojzerice.

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

GOSTI NE VIDE SLIKE, Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi ILI Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi!

« Zadnja izmjena: 06 Srpnja , 2021, 20:21 od poljičanin »

*

Offline andy991

• *
  • 6
  • 0
« Odgovori #65 u: 07 Srpnja , 2021, 11:23 »
Moguće, ali nisam siguran pošto su se dobro držale 2 godine.
Ili su se pošteno razgazile i stvaraju luft zbog kojeg peta bježi točno kao na zadnjoj slici, baš osjetim kako peta radi gore-dolje.

Probati ću sa novim ulošcima i vidjeti za te jastučiće.

Iako, najradije bi uzeo nove i gotovo, ali nešto kvalitetnije samo mi je to uvijek problem što uzeti da ispadne dobra kupovina.
Kako su vam se pokazale gojze iz Regatte? Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline poljičanin

• *
  • 2509
  • 24
« Odgovori #66 u: 22 Srpnja , 2021, 23:08 »
Nemam isustvo s ovim modelima, pa ti ne mogu u tome pomoći, ali ni cijene nisu niske...

...za relativno sitnu nadoplatu mogu se kupiti ozbiljne cipele!

*

Offline andy991

• *
  • 6
  • 0
« Odgovori #67 u: 23 Srpnja , 2021, 12:31 »
Nemam isustvo s ovim modelima, pa ti ne mogu u tome pomoći, ali ni cijene nisu niske...

...za relativno sitnu nadoplatu mogu se kupiti ozbiljne cipele!

Može slobodno preporuka za neku ozbiljniju srednje-visoku cipelu uz nadoplatu. Protegnuti ću se :)

Iako, ubacio sam vatice iza na petu da stopalo nema lufta i bilo je dobro, nisam dobio žuljeve ni nakon 10km.
Zaključio bih da su se gojzerice razgazile i postale prevelike.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2509
  • 24
« Odgovori #68 u: 16 Kolovoza , 2021, 23:41 »
Uh, teško je dati neki prijedlog, zato što bi ti ga morao potvrditi iz vlastitog iskustva, a odavno nisam ništa novo kupovao. Nezahvalno je nešto preporučiti, a da to ne možeš potvrditi.

Dopunski je problem što ja imam dosta široku nogu, pa moj izbor nije relevantan za druge, koji nemaju takve fiziološke konture stopala.

Osobito kada uzmem u obzir kako ni neka marka nije preduvjet za dobar proizvod, i tu varira od modela do modela.

Ono što je meni nekako prioritetno, uz ove testove koji su opisani na onim slikama: pleše li mi peta u gojzerici, kakav je pregib na prstima - upravo točka na kojoj mi gojzerice najčešće propadnu, pogledam kakvi su prošivi i lijepljeni spojevi, kloliko je kruta gojzerica, kakva je na torzijska uvijanja, kako stisne oko noge, koliko su mekani ulošci, koliko su oklopljene sprijeda na prstima, pogotovo s obzirom na tio da ih koristim gotovo isključivo na kamenjaru. Bacim i pogled na šaru potplata i nekako vizualiziram kako bi to držalo na različitim podlogama: škrape, sipar, blato, penjanje uzbrdo, spuštanje nizbrdo...