Noževi

• 306 replies
  • 66590 views
*

Offline Mucko

• *
  • 8
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Noževi
« Odgovori #300 u: 03 Svibnja , 2022, 19:24 »
Ajd, budem testirao danas sutra kako reze pancetu pa javim :) Ovaj je full cvrst, nema ni malo pomicanja ostrice sto sam vidio kod preklopnih da znaju imat al da, mozda se s vremenom razmrda.

*

Offline Neven

• **
  • 77
  • 0
« Odgovori #301 u: 03 Svibnja , 2022, 20:32 »
Najvažnije je da si ti zadovoljan, bio to nož od 99 kn ili 4000 kn velika većina vlasnika istih koristi ih upravo za ovo sto i ti imas namjeru raditi.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2611
  • 24
« Odgovori #302 u: 03 Svibnja , 2022, 20:33 »
Problem mi je bio onaj nazubljeni dio noža koji ne reže nego pila, odnosno, za pancetu - drobi, pa se nije moglo rezati tanko i ravnomjerno. Kako ni kod ovog Tvog noža sječivo nije ravno, mislim da ni taj nož neće rezati pancetu kako treba. Panceta ima slojeve različite čvrstoće i žilavosti, pa to stvara dopunske probleme.

*

Offline poljičanin

• *
  • 2611
  • 24
« Odgovori #303 u: 03 Svibnja , 2022, 20:36 »
Slažem se i s Nevenom, ako je tebi dobar, to je izvrstan nož. Inače, meni se Mora pokazala kao najbolji nož za pancetu:

:thumbs:

*

Offline Poshasa

• **
  • 18
  • 0
« Odgovori #304 u: 03 Svibnja , 2022, 21:24 »
Moje iskustvo sa pilicom je isto. U kuhinji imam mali viktorinox nozic sa pilicom. Ne preklopni. Gulim povrce bez problema. Cak i kruh reze. Ali meso, svjeze ili suho, kobasu ne reze. Za takve stvari koristim noz bez pile. Tako da cu preskociti ovaj noz. Imam opinela

*

Offline zelina007

• **
  • 12
  • 0
« Odgovori #305 u: 04 Svibnja , 2022, 09:18 »
Evo moje iskustvo sa nožem Nes iz Kozuma za 99kn.

U sklopljenom položaju nema nikakvog osigurača pa se nož relativno lako otvori pogotovo ako je sa drugim stvarima u ruksaku. Ja ću dodati nešto da osiguram da se ne otvori.

Osigurač koji nož drži u otvorenom položaju ne "ulovi" oštricu svaki put jednako pa ponekad "ulovi" samo na rubu što za posljedicu ima mogućnost da se oštrica prilikom korištenja može zatvoriti pogotovo ako je mokro.

Čvrstoća na mjestu preklopa je ok - nema bočnih pomicanja oštrice u odnosu na dršku.

Oštrina isto nije baš nešto.

Za te novce nije loš. Kolko para...

Baš "Low budget" kak je napisao Mucko.

Slike na kojima je potencijalno problematični osigurač koji drži nož otvorenim. Vidi se kako lovi samo na rubu.

« Zadnja izmjena: 04 Svibnja , 2022, 09:32 od zelina007 »

*

Offline Neven

• **
  • 77
  • 0
« Odgovori #306 u: 04 Svibnja , 2022, 12:24 »
Sada kada sam vidio fotke koje je stavio kolega Zelina , bilo bi dobro da i ti fotkas i stavis na forum jer ako je ista stvar i kod tvog noza onda je to ozbiljan sigurnosni propust tako nesto ne bi smjeli prodavati, sigurnost je uvijek na prvom mjestu

Outdoor Hrvatska

« u: »