Noževi

• 306 replies
  • 64757 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 2605
  • 24
Odg: Noževi
« Odgovori #280 u: 30 Travnja , 2021, 23:34 »
S drvenom ručkom?

*

Offline BanovinaMan

• **
  • 17
  • 0
  • Spol: Muški
« Odgovori #281 u: 01 Svibnja , 2021, 00:28 »
Da,bukva. Neki modeli su u više vrsta drveta rađeni. Imaju hrast,orah,maslinu,bubinga.
Baš sam želio taj izvorni kako je firma na svom početku radila. Drvo i karbonski čelik. Nisam nikada imao nož od karbonskog čelika pa me isto zanima kako će se pokazati.
Evo ima i filmić o firmi.
https://m.youtube.com/watch?v=jYE3Tv2dN0I#menu

*

Offline worbrc

• *
  • 220
  • 4
« Odgovori #282 u: 05 Svibnja , 2021, 20:23 »
Da nastavim o opinelu9. Jutros sam ga samo gurnuo u malo vode, do pola ostrice zajedno sa ostalim priborom za jelo. Nisam imao drugog zamazanog pa je tako stajao do veceras. Na ostrici se tocno vidi taman dio koliko je bio u vodi. I nikako ga nemogu izribati. Da li je to normalno?
S17   9A0UZZ 9A0USA PMR3

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #283 u: 05 Svibnja , 2021, 21:43 »
Da...zato sam ja svoje sve karbonce patinirao sa octom...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #284 u: 28 Veljače , 2022, 13:06 »
Gledam Ganzo Firebird f 7551gr ,cisto da se nekako malo odmaknemo od tmurne svakodnevnice

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #285 u: 28 Veljače , 2022, 13:57 »
Ja sam sebi ubo novi Opinel...12-icu...taman za rezati kobase i slaninu u lovu.

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #286 u: 28 Veljače , 2022, 16:05 »
Jako mi se svida i narucit cu si ga tamo sredinom mjeseca imao sam Ganzo 720ali sam ga negdje posijao ovaj mi tako slatki isto za rezanje meseka

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #287 u: 01 Ožujka , 2022, 20:31 »
Sviđa mi se ta neobična oštrica...fora izgleda

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #288 u: 28 Ožujka , 2022, 20:50 »
Evo stigao danas , poklon od moje zene za ročkas u petak.

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #289 u: 28 Ožujka , 2022, 21:16 »
Kad stigneš nabaci još koju sliku...i neku recenziju.

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #290 u: 29 Ožujka , 2022, 07:40 »
Ok bacit cu još slika ,ova je bila na brzinu,inace taj folder sam narucio preko jedne web stranice u Slovačkoj i prva naruđba mi je stornirana, javili su da im nije dosla roba na skladište ali su mi ukljucili opciju obavijesti preko maila kada im se pojavi.I tako prosli cetvrtak dode mail odmah narucim u petak jjavljaju noz krenuo sa skladišta u ponedjeljak u jutro evo ga ,postarina 110 kn preuzimanje pouzećem putem Dpd kurirske sluzbe ,nije me bilo doma ostavili su mi paket na Ini benzinskoj u Selskoj .Pismo koje sam cekao od banke putovalo je cetiri j.  dana od poste u Branimirovoj do Remize pjesice to prijedem za 45 minuta , ovima iz Dpd-a tri dana jedino sto ne znam dali sa skladišta u Njemačkoj ili iz Bratislave nisam gledao omotnicu u svakom slučaju napisat cu recenziju.

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #291 u: 29 Ožujka , 2022, 10:43 »
Nisam bas na ti sa recenzijama, noz nije dosao u orginalu sa plavim vijcima ali ne zelim dramiti zbog toga, izuzetno je oštar tako da dodatno oštrenje nije potrebno,ono sto mi se svida je utor za prst ispod pocetka oštrice jako dobar detalj za preciznije stvari,proizvođac ga je klacificirao kao survival outdoor noz, meni fino sjeda u ruci ,lako se otvara i zatvara bez zapinjanja, po cijeni je pristupacan, 208 kn sa pdv jedino je dostava 110 kn ali ako se narucuje pouzećem, dizajn mi se jako svidio i moje skromno mišljenje je da ima ono nesto u sebi čelik 440c dugo vremena nekakav standarni celik koji je sasvim dobar i dovoljan za ovo cime se mi u svoje slobodno vrijeme bavimo,inace da mi netko nudi besplatno C.R. veliku sebenzu i ovaj uzeo bi Ganzo

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #292 u: 29 Ožujka , 2022, 13:28 »
Evo jos jedne fotke ,usporedba sa Ontario RD 7 , zaboravio sam napisati folder iznad Ganza 7551 je Ganzo 710

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #293 u: 29 Ožujka , 2022, 14:42 »
Sviđa mi se ta oštrica...podsjeća na britvu.
Fora izgleda.

*

Offline Poshasa

• **
  • 11
  • 0
« Odgovori #294 u: 30 Ožujka , 2022, 10:55 »
Da nisam bio radoznao vidjeti slike nozeva nebi se prijavio na forum :-)

Zasad se drzim svog opinela 9. Jedino bi htio saznati kako ga nabrusiti

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #295 u: 30 Ožujka , 2022, 11:38 »
Opinel nozici su ajmo reci ona fina klasika puno planinara ih koristi ,i mogu se kupiti koliko znam u Decatlonu ,Maestal centrima,uzmi si klasican brusac gdje povlacis noz za finije i grublje brusenje ima ih svugdje od Offertissima znaci one koje ti se reklamiraju za brušenje u kuhinji, bilo je u lidlu onih dijamantnih u obliku stapica, mozda Falkniven s jedne strane dijamant s druge keramika imas puno opcija

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #296 u: 30 Ožujka , 2022, 15:05 »
Ako je karbonac...bilo kakav kamen da uzmeš nabrusti ćeš ga bez problema.
Opinel karbonci se jako lako oštre.

Kupiš si neki dvostrani kamen,jedna strana gruba,druga fina...i polako.
Možeš i sa šmirglom,zalijepiš komad vodobrusnog papira na komad stalka ili keramike,kapneš malo vode i brusi.

Ja Opinela trenutno imam 4-5,to mi je onako baš klasika...a sveukupno sam ih imao 10+.

Svaki svoj skuham u mješavini lanenog ulja i parafina,onda ne piju vodu pa nemaš problema sa težim otvaranjem.

Nekdavno sam si uzeo i prvi u inox verziji...10-ku...

*

Offline Mucko

• *
  • 5
  • 0
« Odgovori #297 u: 03 Svibnja , 2022, 12:09 »
Low budget varijanta, u Konzumu po 99kn. Nisam nabrijan na noževe, ionako mi treba nesto da stoji u ruksaku za rezat kobase i kruh kad se planinari i za to ce bit ok.

*

Offline Neven

• **
  • 73
  • 0
« Odgovori #298 u: 03 Svibnja , 2022, 12:53 »
Skroz ok za ono što ti treba a moguće i za nesto vise od toga ako zatreba,fora izgleda😀🍺

*

Offline poljičanin

• *
  • 2605
  • 24
« Odgovori #299 u: 03 Svibnja , 2022, 18:31 »
Low budget varijanta, u Konzumu po 99kn. Nisam nabrijan na noževe, ionako mi treba nesto da stoji u ruksaku za rezat kobase i kruh kad se planinari i za to ce bit ok.

Za kobasice i kruh je vjerojatno OK, ali za pancetu mi ne izgleda nikako. Prošli tjedan sam u planini proveo nekoliko dana i vukao sa sobom samo ovaj nož:

Zapravo, nisam ga ponio svjesno, nego stoji u jednoj naprtnajči, pa kako znam da u njoj neki nož ima, nije me bilo ni briga tražiti neki drugi.

Istina, mogao bi biti i oštriji, ali svejedno je sve dobro rezao dok na red nije došla pečenica i panceta, oboje domaće, baš dobro osušeno na dimu, prava delicija. Međutim, kako sječivo ima zupce: dok ide čisto sječivo - OK, ali onda kad krene mrcvarenje i mene i mesa... Ne možeš tanko odrezati, čitav komad izmrcvaren...  :ljut2: Ovaj nož ide u mirovinu. Zasluženu.

Zato, ako je domaća dalmatinska panceta, dobro osušena u pitanju, nož iz teme sigurno nije za to!
« Zadnja izmjena: 03 Svibnja , 2022, 18:33 od poljičanin »

Outdoor Hrvatska

« u: »