Ručna preklopna pila

• 61 replies
  • 18075 views
*

Offline Gorštak

• 3468
  • 12
  • Spol: Muški
Odg: Ručna preklopna pila
« Odgovori #20 u: 29 Prosinca , 2015, 12:25 »
Sverko stani u red gahhaha ja sam prvi pikiral laplandericu Preppyevu

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #21 u: 30 Prosinca , 2015, 09:35 »
Nemoj se strašit Goršak ak ste se dogovorili necu ja ulazit u vaše stvari :D
Preppy- dal se more tu u hr kupit silky pile ili laplandera naručit tu iz europe za neku normalnu cjenu..
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 4968
  • 24
« Odgovori #22 u: 30 Prosinca , 2015, 18:17 »
Imaš po ebayu. Za silky baš i neznam, ja nisam nigdje našao po normalnim cijenama, ja sam svoju sad u Njemački kupio kad sam bio prije 2 tjedna. Imaš prek Ebaya, šalju likovi iz Japana sa besplatnom poštarinom. Za Laplander neznam, trebalo bi vidjet. Ja ju onda nisam u HR mogao naći nego sam ju preko Ebaya iz Austrije naručio.

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #23 u: 09 Ožujka , 2016, 22:11 »
Evo danas nabavio novu pilu...marka Berner,proizvodac svakakvih alata... Ova ima drsku u koju se umecu listovi...ima 5 listova,za metal,za drvo fina, sitni zubi,za drvo srednji zubi,za drvo veliki zubi i za zeleno drvo...ima prakticnu torbicu za nosenje...mozes je i na pojas okaciti...tezina malo jace od 0.5 kg,tako mi se cini... Mene kostala 4.50 eura,tj jedan kebap...nikad kprstena nije sto se i vidi...listovi imaju jos tvornicko ulje po sebi... Ovih dana cu ici kod sestre u vrt pa testiram malo to i nabacim koju sliku..evo i slikica(s neta)...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Gorštak

• 3468
  • 12
« Odgovori #24 u: 09 Ožujka , 2016, 22:53 »
Vidim kombinacija listova i za suho i sirovo drvo,i metal ... dobra stvar i cijena

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #25 u: 09 Ožujka , 2016, 23:08 »
Treba jos isprobati... Ovaj zakrivljeni list za sirovo drvo mi se i cini najbolji...najčvršći je...zubi u dva reda...i ostri kao britva...

*

Offline Gorštak

• 3468
  • 12
« Odgovori #26 u: 09 Ožujka , 2016, 23:43 »
Mora biti dobra, samo nemogu skužiti po zubima dali reže u oba smjera ili samo pri povlačenju

Imam slične listove pile na električnoj pili ona ko ubodna samo list stoji okomito ... i stvarno se razlika vidi kada koristis pilu za suho drvo na sviježem i obrnuto ...

Ajde buš istestiral, čekamo report

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #27 u: 10 Ožujka , 2016, 11:06 »
A mislis na sabljastu ili tiger pilu...s nima sam dsta radio i stvarno se primjeti kad koristis odgovarajuci list...a kad pogresan...kolega bravar je sam sebi napravio drsku i koristi listove od tih elektricnih,kaze da sljaa dobro....dodue ja je vidio samo ocako,na djelu nisam...

*

Offline Gorštak

• 3468
  • 12
« Odgovori #28 u: 10 Ožujka , 2016, 12:18 »
Pozuri ti sestri to testirat, nema druge  :thumbs: ak najdes lepi komad drveta sa sarama, sjeti se nas (preppya ili mene)  :D

*

Offline blinddog

• *
  • 441
  • 15
  • VKV brico
« Odgovori #29 u: 10 Ožujka , 2016, 18:34 »
Gorštak, sve jednoručne pile režu samo pri povlačenju. U suprotnom smjeru bi se savinule.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #30 u: 11 Ožujka , 2016, 17:40 »
Evo bio u vrtu pila isprobana...pili ko luda...testno drvo jabuka i kruska...sruseni prosli tjedan...kruska je dosta suvlja od jabuke... Okruglice cirka 10 cm s pilom za sirovo drvo jabuka prepiljena za 32 sekunde,kruska za 45.. Sa pilom za suho drvo je bilo jabuka 48,kruska 36 sekundi... Pili u oba smjera iakovise piljevine baca prilikom povlacenja,znaci u tom smjeru pili vise... Ostavljena cetiri komada za susenje...poslije ce biti jos...

*

Offline Preppy

• *
  • 4968
  • 24
« Odgovori #31 u: 11 Ožujka , 2016, 18:58 »
Oooo bit će materijala za rezbarenje i eksperimentiranje :D

Via Tapatalk

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #32 u: 11 Ožujka , 2016, 19:43 »
Hoce...neka firma je rusila dvije kruse i jednu jabuku kod babe pd koje je sestra izbajmila vrt...i ja s babom ppgodio odrzavanje njenog vrta...tako da sam skuplja ta drva i nosio si gore za rostilj...jos imaju nekog drveca za rusenje...dunja,tresanja,krusaka i nekog nepoznatog...dio je trul iznutra...pa cu polako probirati sto se da iskoristiti...

*

Offline Preppy

• *
  • 4968
  • 24
« Odgovori #33 u: 11 Ožujka , 2016, 19:56 »
Treba kemijat. Lijepo prepolovi i stavi sušit i imat ćeš super materijal. Meni tak žal trešnje. Sušila se god dana dok nije završila u centralnom. Jaoooo

Via Tapatalk

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #34 u: 11 Ožujka , 2016, 20:02 »
Prepoloviti?? Mislio sam ostaviti ovako okruglice bez kore...i tako ih susiti...

*

Offline Gorštak

• 3468
  • 12
« Odgovori #35 u: 11 Ožujka , 2016, 20:04 »
Gorštak, sve jednoručne pile režu samo pri povlačenju. U suprotnom smjeru bi se savinule.

Onda sam ja nešto krivo protumačio, naletio davno na netu na neku raspravu oko tih pilica ručnih i znam da je bilo priće kako Laplanderice recimo i pri guranju i povlačenju pile ... nemrem sad garantirat ne kužim se, a nisam ni stručnjak za pile

Evo bio u vrtu pila isprobana...pili ko luda...

Znači vrijedi uloženih para, eto znači alat i pol čim si zadovoljan  :thumbs: ovo sa drvom dobro pazi kak sušiš da se popizdiš ko i ja, svaka kuksa i žlica mi spuca pošto drvo nije prošlo svoju stabilizaciju ... vidiš mogli bi temu o tome napravit, o stabilizaciji drva

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #36 u: 11 Ožujka , 2016, 20:17 »
Valjalo bi...nisam nikad nikakvo drvo ni susio tako ni neznamo kako ce ovo zavrsiti...

*

Offline Preppy

• *
  • 4968
  • 24
« Odgovori #37 u: 11 Ožujka , 2016, 22:07 »
A ovisi kaj mislis  snjim radit. Ako bus radio drske ja bi prepolovio, brze i kontinuirano se susi i manje su sanse da pukne drvo tokom susenja.

*

Offline stanky069

• *
  • 1196
  • 11
« Odgovori #38 u: 11 Ožujka , 2016, 22:10 »
Pa mislio sam drske... Uzeo bih jos dvije si ove bauhaus more pa na njih nabacio drvene drske...a i u hr imam dvije vodilice za motorku,one stare...ne ove npve sto su iz tri dijela pa bi i probao napraviti koji noz...

*

Offline Preppy

• *
  • 4968
  • 24
« Odgovori #39 u: 11 Ožujka , 2016, 22:12 »
Pa mislio sam drske... Uzeo bih jos dvije si ove bauhaus more pa na njih nabacio drvene drske...a i u hr imam dvije vodilice za motorku,one stare...ne ove npve sto su iz tri dijela pa bi i probao napraviti koji noz...

Ja bi si odma napravio komade kakve trebas i stavio nekam susit gdje je konstantna atmosfera (vlaga i temperatura). Ili ak vec imas tolko komada drva, jedne zrezi druge tak pusti pa bus videl razliku kvalitete nakon nekog perioda vremena kad ces ih obradjivat da imas usporedbu  :thumbs:

Outdoor Hrvatska

« u: »