KROKO M-110 patrol ruksak

• 44 replies
  • 4312 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
KROKO M-110 patrol ruksak
« u: 28 Listopad , 2016, 13:16 »
Kad sam vidio kvalitetu izrade od m100 od Lakemana, ja sam odlučio pratit malo oglase jer mi se jako svidio m110 (kao daypak ili neki minimalisticki ruksak za overnajtere).
Za sad nemogu više dat nego par slikica i pitanja prema onima koji su ga već koristili (primjerice Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  :D ). Dojam sa terena stiže nakon nekoliko overnajta i izleta, a za sad evo par sličica.

I sad pitanja:

1. Ćemu služi ova kopča na džepu koji je na poklopcu ruksaka? Očito ne za zatezanje jer nema baš smisla za to?

2. Ćemu služe te kopče na vrhu i dnu ruksaka? Za spojit zajedno, transport narolanog ruksaka  :zbunjen2: :zbunjen2:

3. Ovaj čičak na poklopcu mi isto nije jasan. Ima dvije strane.

4. Prostor za mjehur za vodu ima unutra jedno krilo sa čičkom koje se može spojit na suprotnu stranu prostora. Nije mi nit to jasno za što služi.

Pa ako netko zna bi molio neko objašnjenje  :D :thumbs: :pivo:

*

Offline dado-Lepoglava

• **
  • 84
  • 2
  • Preživi, ako ne želiš da umreš...
Odg: KROKO M-110 patrol ruksak
« Odgovori #1 u: 28 Listopad , 2016, 18:06 »
Ove kopče viška su predviđene da se ovaj ranac zakopča na veći prilikom transporta. Jer ovaj je predviđen za tri dana, u kombinaciji sa većim (neznam koji model) zadovoljava zapremninu stvari za 7 dana.
Neću ništa napisati...utvrdite sami kad me upoznate...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 28 Listopad , 2016, 20:37 »
Kako ste mi ga oteli bezsramno sram vas bilo i tebe i Lejkia hahah gadovi .... kaj bus s tim,to ti je malo nis ti ne stane nutra

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #3 u: 29 Listopad , 2016, 21:32 »
Predzadnja slika:

Kada odlijepiš čičak, zalijepiš traku zarolanu na lijevu stranu.

Na otvorenu vunicu zalijepi se, pomoću čička, bijela oznaka.

Ona služi za kretanje po mraku u koloni, boje su tamno prikrivne i jedino što u mraku vidiš je ta bijela oznaka, tako pratiš svog prethodnika u koloni, kako se kolona ne bi raspala.

Kada ti više to ne treba, odrolaš traku preko oznake i sakriješ je da se ne vidi.

U ratu se znalo koristiti, za tu namjenu, komadić bijele krpe vezan za remen na ruksaku.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 30 Listopad , 2016, 09:31 »
Hvala na razjašnjenju!

Via TapaTalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 12 Studeni , 2016, 16:29 »
Spreman za prvi izlazak sutra :D jako mi se sviđa ruksak i sve kopče na njemu. Čak je jedna remenica na kopču za lakši skidanje. Lijepo sve stane u njega a u bočne džepove sve kaj mora biti odma uz ruku.
Mislim da će moj Tasmanian Tiger ići na bubanj.

Via TapaTalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #6 u: 14 Studeni , 2016, 21:07 »
I, kakvi su dojmovi?

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 14 Studeni , 2016, 21:24 »
Ruksak je super praktičan, čvrst i ima super raspodjelu prostora i džepova. Kaj je najvažnije, made in Croatia. Ali od komotnosti nije par Tasmanianu. Super je za izlete gdje se nemora daleko hodati, ali za duže ture baš i nije. Leđa se kompletno oznoje, nema ventilacije, mene je lijevo rame počelo boljet nakon sat vremena (neznam zašto, jer su remenice bile iste dužine a teret donekle isto raspoređen).
Znači, za tu lovu je super ruksak, za bushcraft odličan. Za višesatne maršove nije prikladan.

Via TapaTalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #8 u: 18 Studeni , 2016, 22:12 »
Evo da se pohvalim od danas sam i ja postao ponosni vlasnik M110 ruksaka u cro digital camo varijanti .. na prvu je odlican, svidja mi se dizajn, robusnost materijala i sve ... cekam probu na terenu (mozda sljedeci vikende) ak bu Lejki i Preppy za akciju

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #9 u: 19 Studeni , 2016, 00:29 »
Uvijek. :)

poslano sa LG-G3- Tapatalk

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #10 u: 20 Studeni , 2016, 16:41 »
Sad ste se bas opremili.. Gorstak sad si namiru sigurnih 10god..

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 25 Studeni , 2016, 08:53 »
Evo i video sa hrvatskim podnapisima.

Ruksak nema nikakvo ojačanje i ako gledaš skoro je ko ruski vešmešok. Nebi ga koristio za izlete u kojima se mora dugo hodat, jer nema nikakvu stabilizaciju. Za to je moj Tasmanian Tiger sto puta bolji, kada njega stavim i zategnem rance, kao da se zalijepi za oblik leđa. KROKO je dobar za bushcraft izlete, dovoziš se autom i hodaš do pozicije sat vremena maksimalno. Sviđa mi se raspored pretinca i veličina bočnih džepova, jedino još nisam skužio kako da pričvrstim sjekiru i pilu na ranac.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #12 u: 25 Studeni , 2016, 09:40 »
Molle trake?

Problem svih (makar većine) patrol ruksaka je što su oni dizanirani za modernog vojnika pješaka. A on u borbenim vujetima nosi pancirni prsluk...

...pa mu nikakva konstrukcija ruksaka ne znači ništa.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #13 u: 25 Studeni , 2016, 10:01 »
Viš, o tome nisam ni razmišljao da bi nosio ruksak u borbenim uvjetima.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #14 u: 25 Studeni , 2016, 15:00 »
Ne bih se složio da konstrukcija rukasaka ne znači ništa zbog pancira... Konstrukcija pomaže kod rasporeda tereta...i dodatni ti odvaja ruksak od leda,jer već sami pancir ti onemogućava cirkulaciju zraka...

Pancir sam po sebi ti je pomalo neudoban...još kad dodas ruksak koji nikako ne stoji...

Problem je što se kod vojne opreme danas ne gleda na vojnika i udobnost njemu...već na lovu...
Pogledaj američki sistem za spavanje,pa moji normalan vojnik to može tegliti okolo?? Uz svu ostalu opremu...teško i ogromno... Danas nema dugih hodnji,već se vojnici vozikaju okolo pa i to uzimaju kao olakotnu činjenicu... Bitno je sto jeftinije proizvesti,a sto skuplje uvaliti...

Jednom je jedan Amer rekao -" sjeti se u borbenim uvjetima da je tvoju opremu proizveo najjeftiniji ponuđač"...
« Zadnja izmjena: 25 Studeni , 2016, 15:04 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #15 u: 25 Studeni , 2016, 16:14 »
Kada nosiš pancir, u borbenim uvjetima je (pitaj Dadu za Afganistan) još i jedna čelična ploča od nekoliko kg između tvojih leđa i ruksaka. Pa još borbeni prsluk sa streljivom. Raspored tereta u ruksaku ti je zadnja rupa na svirali.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #16 u: 25 Studeni , 2016, 16:15 »
Ne kužim kako bi razmak između pancira i ranca dodao udobnost radi cirkulacije, ako ti sam pancir sve zatvori  :zbunjen:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #17 u: 25 Studeni , 2016, 16:33 »
Viš, o tome nisam ni razmišljao da bi nosio ruksak u borbenim uvjetima.
Pa celo vreme smo ti Lejki i ja pokusali objasnit to .. zasto ruksak mora bit vise podignut na ramenima radi pancirke i donjeg opasaca itd.pa nisi slusal

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #18 u: 25 Studeni , 2016, 16:40 »
To nema veze s tim da ruksak nema stabilizaciju nit ergonomske uloške. Tvoje mišljenje je bilo, da ruksak treba bit više gore jer, da citiram, inače izgleda gej. A moje je, da se ne nosi ruksak na visini ramena jer ti je centar težine previsok.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #19 u: 25 Studeni , 2016, 17:32 »
Je,pancir ti sve zatvori...ali razmak izmedu ruksaka i pancira ostavlja mogućnost da cirkulira zrak,da te barem malo hladi... Ako ti je jos naslonjen i ruksak na pancir jos je gore...

Moderne pancirke nemaju više čelične ploče,već kevlar i slične materijale... Streljivo ti je s prednje strane,sto ti donekle kompenzira težinu ruksaka iza...

I sad zamisli tu težinu koju nosiš...i kako bi se ti hodao okolo da ne paziš na raspored tereta...?
Kad bi pokusao potrčati padao bi... Vojnici paze na raspored tereta...nitko nije lud da si leđa lomi bez veze...
Koliko može netko od nas hodati s loše raspoređenim teretom u ruksaku??
Poznajem nekoliko vojnika,i badžo mi je u aktivnoj vojsci..
Sa mnom radi bivši BW padobranac... I često ga ispitujem o vojsci... I uvijek priča kako su često imali vježbe,iskoče negdje s kompletnom opremom i moraju "osvojiti" neko selo...i cesto iskkoče daleko od sela... I uvijek kaže kako se pazilo na svaki detalj opreme,kako što slažeš i raspoređujes po sebi...

A ovo da ako nosiš ruksak nisko izgleda gej je dobar argument...mislim ne želiš da dok hodas kroz šumu neki medo pomisli da si gej...hahahaha
« Zadnja izmjena: 25 Studeni , 2016, 17:34 od Bushcraft Wolf »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...