Farbanje odjeće

• 17 replies
  • 2021 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Farbanje odjeće
« u: 07 Listopad , 2016, 10:24 »
Dakle imam jednu softshell jaknu iz Lidl koja mi je najdraža. Ali je plave boje i lagano me nervira jer nisam baš obožavatelj plave boje. Dobio sam ju za rođendan prošle godine i stvarno je topla i vjetronepropusna, donekle ali paropropusna.
Sad, htio bi tu jaknicu pofarbat u maslinasto zelenu i li smeđu boju. Nisam nikad farbao tekstil, žena mi veli da treba kuhat tekstil. Zar se stvarno treba kuhat? Pa onda se uništi...
Budući da je plava trebo bi ju prvo izbjelit izbjelivačem vjerojatno i onda farbat? Ima tko kakvih iskustva i kakvu da farbu uzmem i uopće kako to sve funkcionira?  :zbunjen2: :zbunjen2: :zbunjen2:

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
Odg: Farbanje odjeće
« Odgovori #1 u: 07 Listopad , 2016, 10:47 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Dakle imam jednu softshell jaknu iz Lidl koja mi je najdraža. Ali je plave boje i lagano me nervira jer nisam baš obožavatelj plave boje. Dobio sam ju za rođendan prošle godine i stvarno je topla i vjetronepropusna, donekle ali paropropusna.
Sad, htio bi tu jaknicu pofarbat u maslinasto zelenu i li smeđu boju. Nisam nikad farbao tekstil, žena mi veli da treba kuhat tekstil. Zar se stvarno treba kuhat? Pa onda se uništi...
Budući da je plava trebo bi ju prvo izbjelit izbjelivačem vjerojatno i onda farbat? Ima tko kakvih iskustva i kakvu da farbu uzmem i uopće kako to sve funkcionira?  :zbunjen2: :zbunjen2: :zbunjen2:
Radio sam u Njemačkoj u jednoj tekstilnoj industriji MEWA GmbH pola godine. Oni se bave proizvodnjom i održavanjem specijalne zaštitne radne odjeće. Između ostalog održavaju jakne i hlaće radne opreme za benzinske, šumariju, cestare, smetlare, elektre, auto servise i kojekakve građevinske firme koje se koriste sa takvom odjećom. I znam da se pere sa posebnim deterđentima i ne na više od 30-40 stupnjeva C uz nekakve aditive za zaštitu membrana. Definitivno ne iskuhavanje i izbjeljivanje.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #2 u: 07 Listopad , 2016, 11:04 »
Zaboravi na to. Da se radi o svijetloj majici hlacama ili nesto tako pamucno, onda bi mogao obojati u nesto tamno. Ali plavo u smedje ne vjerujem. Bojao sam na vise nacina. Nekada se moralo kuhati. Ja sam kuhao i bojao u vesmasini. To je boja za vesmasinu i ubaci se sve unutra ali onda ti vesmasina bude obojana iznutra jos jako dugo pa sjebes svijetli ves . uglavnom izbjegavaj to sa vesmasinom ako i probas bojati...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 07 Listopad , 2016, 11:07 »
Na vešmašinu definitivno ne idem. Znači morao bi ručno u kanti nekako. Znači ako otpada vešmašina, onda bi morao izbijelit da bi mogao stavit smeđe... Mislim da ću nazvati kemijsku čistionu u Krapini pa da pitam jeli oni farbaju za par kuna.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #4 u: 07 Listopad , 2016, 11:09 »
Ako izbijelis tkaninu onda izbjeljivac stanji materijal pa se lakse podere. Govorim iz iskustva. Prije 20 godina sam radio Heavy metal majice na takav nacin. Nakon nekolikonpranja se poderu...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 07 Listopad , 2016, 11:11 »
Baš zvao kemijsko, ne farbaju. Žena zvučala kao da je s jednom nogom u grobu  :gleda:
Ili da pokušam dodavanjem drugih boja dobit smeđu. Ako je majica plava, dodam crvenu i žutu

Bojim se da na kraju bacam jaknicu  :rofl2:

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #6 u: 07 Listopad , 2016, 11:28 »
Imam ju i ja i od kad sam je kupio žalim što nisam uzeo istu takvu full crnu!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 07 Listopad , 2016, 11:30 »
Ovo je jaknica koju želim farbat. Više je flis sa nekakvom membranom unutra.

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #8 u: 07 Listopad , 2016, 11:34 »
To je onda flis,ne softshell!Ova koju ja imam je mislim jedini softshell koji je naš Lidl imao u ponudi.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 07 Listopad , 2016, 11:37 »
To je onda flis,ne softshell!Ova koju ja imam je mislim jedini softshell koji je naš Lidl imao u ponudi.
Koliko ja znam Softshell nije materijal nego generalni naziv funkcionalnog tekstila čija je funkcija prvenstveno da odvodi paru od znoja a istovremeno ne propušta vjetar  :zbunjen:

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #10 u: 07 Listopad , 2016, 13:11 »
''A softshell may be made of hard-faced fleece—a fleece material with a woven “face” to increase wind and water resistance—but a softshell is not a fleece. ''

Cijeli članak sa dobro opisanim funkcijama odjeće..

I drugi:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #11 u: 07 Listopad , 2016, 19:16 »
Imas u DM-boju za farbanje...naspes vodu u kantu,ide sol,zaboravio sam koliko...i ta boja... I ubacis ono sto zelis ofarbati...ne kuha se,samo promjesas dobro...jedino sumnjam da mozes plavu u smedu pretvoriti... Probaj,pa ako ne bude om,onda prefarbas u crno...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #12 u: 08 Listopad , 2016, 07:56 »
Zadrži je u plavoj boji, a kupi novu smeđu, jer, kreneš li u taj proces vjerojatno ćeš ostai bez plave, a potrošiti ćeš novac dostatan za smeđu. :fucka:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #13 u: 08 Listopad , 2016, 18:43 »
Pretpostavljam da se cordura ruksak treba farbat s nečim posebnim? Htio bi svoj smeđi digital ofarbat u crno da bude manje upadljiv tak da me ljudi ne gledaju čudno kad ga nosim po gradu
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #14 u: 09 Listopad , 2016, 12:16 »
Kolilki postotak pamuka ima cordura? neznam di ces boju nac..
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #15 u: 09 Listopad , 2016, 12:59 »
DM ili trvovine tekstilom i krojačkom opremom... Sumnjam da je corduru tesko prefarbati,nekako mi se čini da bi lako boju primila...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #16 u: 09 Listopad , 2016, 22:21 »
Cordura 0%, ali u platno može biti dodano pamuka.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #17 u: 16 Listopad , 2016, 15:16 »
Ja sam ofarbao propper hlače koje mi je poklonio jedan forumaš. Neznam tocni postotak pamuka al mislim da je oko 50% boju su primile super i koristim ih za sve od grada do šume. Malo se jos vidi woodland uzorak al je puno tamniji. Neda mi se po gradu hodat sa woodland uzorkom.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir