Dronovi

• 28 replies
  • 2547 views
*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Dronovi
« Odgovori #20 u: 30 Kolovoz , 2016, 09:17 »
I najnovija debilana oko dronova u HR.    Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #21 u: 30 Kolovoz , 2016, 09:29 »
Isuse boze  :jao: Ja neznam kaj da velim na ovaj apsurd. Jako mi je zao jer sam ozbiljno razmisljao o nabavi drona i snimanju iz zraka. Ali mislim da nista s toga  :ljut2:
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz , 2016, 09:33 od Preppy »

*

Offline Migach

• 149
  • 2
« Odgovori #22 u: 30 Kolovoz , 2016, 11:03 »
to je moguće samo kod nas =)
trebaš imati kao zanimanje za upravljanje dronom po NKD klasifikaciji da dobiš dozvolu, a takvo zanimanje ne postoji i ne možeš dobiti papir jer ne postoji :D hahahha
komedija sam takva =)
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #23 u: 07 Listopad , 2016, 13:32 »
Odgovor za sve one koji snimaju dronom...speechless...
Poštovani,

Odobrenje za snimanje iz zraka izdaje Državna geodetska uprava u skladu s člankom 5. Uredbe o snimanju iz zraka (Narodne novine br. 70/16).
Za dobivanje odobrenja za snimanje iz zraka potrebno je prethodno dostaviti ispravno ispunjen zahtjev i priložite sve priloge koji su navedeni na str. 4.. Na zahtjev treba nalijepiti 70 kn biljega.
Zahtjev možete preuzeti na ovoj adresi DGU: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi…/Zahtjev%20za%20izdavanje%20odobrenja%20…

Na str. 1 obrasca: zahtjev podnosi naručitelj snimanja, dakle, podnositelj zahtjeva i naručitelj snimanja trebaju biti iste osobe.
Odobrenje za snimanje može se izdati za razdoblje do 3 mjeseca, na primjer od 1.7. do 30.9.2016.
Snimljene snimke dostavite u roku od 8 dana od završenog snimanja, na nekom standardnom nosiocu, na istu adresu Gruška 20, uz popratni dopis u kojim tražite odobrenje za uporabu zračnih snimaka; upišite klasu odobrenja za snimanje i broj snimaka.
DGU izdaje Odobrenje za uporabu zračnih snimaka nakon što Povjerenstvo za pregled zračnih snimaka pregleda snimke. Zaprimljeni snimljeni materijal ostaje u našoj arhivi.

Nakon predaje urednog zahtjeva, Državna geodetska uprava će Vam izdati odobrenje za snimanje iz zraka u roku 2-3 dana.

Ukoliko je snimatelj strana - inozemna osoba, uz zahtjev treba priložiti kopiju njezinu putovnice. U tom slučaju kopiju vašeg zahtjeva prosljeđujemo u MORH radi ishođenja njihove suglasnosti, na koju čekamo min. 30 dana.

S poštovanjem,

JEDAN OD KOMENTARA NA FACEBOOK-U:

''To je sve divno i krasno ukoliko imas multikopter nosivosti > 25kg s više od 4 propelera. Dozvolu za snimanje manjim komercijalnim dronovima tipa DJI Phantom je nemoguće dobiti za snimanja kakva nama uglavnom trebaju (svadbe, koncerti itd.) jer su isti ograničeni na zonu A i B odnosno nenaseljena područja. Šteta da nam je zakon toliko šugavo napisan da nam država praktički ne dozvoljava uz sve napore legalno letenje te ide u korist ovih par kuća šta imaju dronove od 10 000 eura te nas tjera na izbjegavanje zakona, dok bi recimo ja volio sve registrirati i letiti po zakonu. Uglavnom kako i sve u ovoj državi tako je i ovo trulo.''

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #24 u: 07 Listopad , 2016, 15:06 »
Ovo je toliko apsurdno i nerealno da jos uvijek nemogu shvatit.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #25 u: 06 Studeni , 2016, 22:33 »
Nove infromacije:  Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 07 Studeni , 2016, 12:17 »
Ne vidim sto je tu novo, mislim da sam taj clanak vec citao ali ne vidim da se nesto izmjenilo tj. da je novo  :zbunjen:
Mislis dodatne inFROmacije (:D) ili bas nove???
« Zadnja izmjena: 07 Studeni , 2016, 12:19 od Preppy »

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #27 u: 07 Studeni , 2016, 12:26 »
Dodatne. Dosta toga na jednom mjestu.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #28 u: 11 Svibanj , 2017, 11:21 »
Jos zanimljivosti:

Da nema tih gluposti sa prijavom snimki geodetskoj upravi onda bi si stvarno nabavil neki DJI. Ali ovak..