Održavanje mijehova (popularno zvanih camelbak)

• 4 replies
  • 685 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
Održavanje mijehova (popularno zvanih camelbak)
« u: 16 Kolovoz , 2016, 17:53 »
Sinoć sam se vratio s Velebita, pa je danas dan održavanja opreme.

Ono što mi najteže pada je održavanje mijehova.

Evo kako ja to radim, a koristim Souceov mijeh:

Ubacim dvije žličice sode bikarbone u prazni mjeh i onda dolijem, otprilike pola mijeha, vode. Zatim istisnem čitav zrak i zatvorim, tako da kad ga polegnem u njemu nema mjehurića zraka (isto kao i kada ga koristite kako Vam se ne bi mućkao tijeko hodnje), kako bi optopina dezinficirala čitavu površinu mijeha. Tako ga ostavim pola sata-sat. Potom izlijem vodu sa sodom, ulijem vode i promućkam ga, tako tri puta. Čisti mjeh okrenem naopako i nataknem na drobilicu za pire krompir kao bi ostala otvorena dok se ne osuši.

Prije nego izlijem otopinu sode iz mijeha i odspojim crijevo, ulijem otopinu sode bikarbone u crijevo tako što pritisnem prstima gumu za pijenje i pritiskom na mijeh otopina sode dođe u crijevo. Zatim pustim da odstoji pola sata, potom crijevo spojim na slavinu i pustim da koji minut curi voda kroz njega. Kada sve iscuri, ispušem kapljice vode kompresorom.

S usnika za pijenje skinem: gumenu oblogu, oprugu i klin ventila i potopim ih u otopinu sode u čaši vode, nekih sat vremena. Osušene sastavim natrag i speman mijeh je za spavanje do slijedeće uporabe.

*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
  • Spol: Muški
Odg: Održavanje mijehova (popularno zvanih camelbak)
« Odgovori #1 u: 16 Kolovoz , 2016, 22:04 »
Isto i kod mene,ja još prije upotrebe iscijedim jedan limun i napunim vodom.Nakon sat vremena dobro isperem!

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #2 u: 16 Kolovoz , 2016, 22:19 »
I ne usmrdi se mjeh od upotrebe do upotrebe?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #3 u: 16 Kolovoz , 2016, 23:06 »
Ne, a koristim ga već godinama.

Neki moji poznanici stave ubrus papir u mijeh kada ga ne koriste.
« Zadnja izmjena: 16 Kolovoz , 2016, 23:48 od poljičanin »

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #4 u: 17 Kolovoz , 2016, 07:58 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ne, a koristim ga već godinama.

Neki moji poznanici stave ubrus papir u mijeh kada ga ne koriste.

Ovo s papirom i ja prakticiram. Prije uporabe mijeh se isplahne s vodom i nema problema. Soda i limun za čišćenje i dezinfekciju.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...