Hrana za tri dana planinarenja

• 9 replies
  • 1372 views
*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
  • Spol: Muški
Hrana za tri dana planinarenja
« u: 31 Srpanj , 2016, 18:10 »
U utorak se ja i prijatelj spremamo na trodnevno planinarenje Paklenicom, pa da podjelim sa vama što nosim od hrane.Za doručak će biti tortilje namazane maslacem od kikirikija ili nutela i 3u1 kave,ručak će biti fini-mini juha i talijaneta i za večeru će biti tortilje sa paštetom ili salamom i sirom.Tu su još energetske pločice i bonboni za preko dana.Od tekučina nosim 1.75 L Isosport,0.25 Burn i 2 l vode.Po pitanju voća nosit ću sviježe šljive, jer mi se čine naj praktičnijima za nosit.Težina bez tekućina je oko 4 kg!
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline SurvivalPrepper

• 142
  • 2
Odg: Hrana za tri dana planinarenja
« Odgovori #1 u: 31 Srpanj , 2016, 18:58 »
Ako nosiš šljive ponesi i Linex

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #2 u: 31 Srpanj , 2016, 20:49 »
Imam nešto slično Carbomed!

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #3 u: 31 Srpanj , 2016, 22:14 »
Da li planiraš negdje nadopuniti vode?
Ja inače malo pijem, ali ta tura po ovim temperaturama.. Zvuči mi malo tekućine.
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #4 u: 31 Srpanj , 2016, 22:19 »
Dosta toga je stvar ukusa.
Ove tvorničke tortilje u trgovini viđam u hladnjaku, što znači da su kvarljive na višim temperaturama kojima će biti izložene u tvojoj naprtnjači. Ako mogu izdržati više dana onda je to OK.

Iskreno, ja preferiram pancetu za doručak ili suhi kraški vrat. Ako je slatki doručak, marmelada ili med.

Za ručak juha je OK, ali za glavni obrok obično konzumiram nešto energetski jače, npr podravkin grah s kobasicama.

Moj izbor za večeru: kobasice za prvu večer (da se ne pokvare), riblja konzerva za drugu, neki sir za treću.

Energetske napitke ne trošim, ali ½ l vina (ukupno, ne za svaki obrok) za uz glavni obrok, to ide.

Moja topla preporuka je ne šljive, skašiti će se od vrućine i nisu bogate vodom. Jabuke. Ili naranče, iako će biti suhe kada ih budeš jeo, ali i dalje imaju dosta tekućine.

Ovaj moj menu je sigurno teži od tvog, ali 1 kg gore/dolje i nije problem. S vremenom i onako rapidno opada.

Dvije litre vode je malo. Ne pij vodu iz potoka nizvodno od Borisovog doma. Voda na Ivinim vodicama zna biti upitne kvalitete kod velikih suša. Raspitaj se prije.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #5 u: 31 Srpanj , 2016, 22:21 »
Kojom rutom idete?

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #6 u: 31 Srpanj , 2016, 23:03 »
Voda će se nadopunjavati na izvorima i bunarima  i sve će ići preko Sawyer mini filtera i po potrebi carbon dodatka!Smjer kretanja je prvi dan Velika Paklenica-planinarski dom-sklonište Struge,drugi dan Struge-Vaganski vrh-sklonište Ivine vodice,treći dan Ivine vodice-Mala Paklenica.Google maps kaže da je to cca 30 km!Poslije toga se ostaje na kupanju dva -tri dana negdije na divlje.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #7 u: 31 Srpanj , 2016, 23:54 »
Zvone, penjete se na treći po visini vrh u RH, od Marasovca do Ivinih vodica nema više popune vodom. U ovo doba godine, to je paklena tura, svaka kap vode je velika ko planina. Ja ne bih išao bez 4 l vode po glavi. Na toj trasi nema hlada. Sunce te icrpi, kamen užaren. Voda nije samo za piće, lagano umivanje osvježi više od gutljaja vode.

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #8 u: 01 Kolovoz , 2016, 00:04 »
Hvala na informacijama!U ruksaku nosim hidrataciju od 2.5 L i 1.75 L bocu sa strane!To je od prilike to kako si i rekao!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #9 u: 01 Kolovoz , 2016, 00:20 »
4 l vode mi je minimum. To je težina koja rapidno opada, pa te neće nešto pretjerano opterećivati. Litra viška nije probem, litra manjka je golemi problem. Mislim, proći ćeš tu turu i s 2 l vode, ali s 4 i više to će ti biti znatno lakše. Od Struga do Vagana visinska je razlika nekih 400 m, do Ivinih voda s Vagana nekih 500 m, što nije malo, ali nije ni strašno, ipak, to je nekih 6 sati hoda. Međutim, kako zovu toplinski udar ovih dana i gubitak kroz znoj će biti velik. Obavezno šešir.