IMACASA™ - Viper nož

• 4 replies
  • 941 views
*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
  • Spol: Muški
IMACASA™ - Viper nož
« u: 20 Srpanj , 2016, 12:32 »
Jučer kupljen u American Shopu u ZG.
Cijena je 255kn
Nož je half-saw. Iako piše na sajtu da je full tang, nije. I u razgovoru sa prodavačem sam saznao da je čelik 1084 iako u spec piše da je 440C.
Mali kaos od raznih informacija.
Nož odlično leži u ruci. Drška je velika, što je meni super (ja sam 191cm i preko 120kg i imam male lopate umjesto ruku). Nož definitivno izgleda bolje i leži bolje od onoga što bi očekivao za 250kn. Debljina oštrice je 5mm.  :thumbs:
Težina noža je 190grama a sa futrolom je 240grama. Futrola je najlon ali unutra je Kytex (ili neka slična plastika). Ovih dodatnih 2 grama je lynard koji sam obavezno dodao. Izvana na futroli postoje dva mala džepića.

C/P sa stranice:
''Imacasa Viper je odličan nož pogodna za sve namjene.
Taktička oštrica izrađena je od nehrđajučeg čelika 440 HC. Oštrica prolazi cijelom dužinom drške što nožu daje stabilnost, čvrstoću i izdržljivost. Ergonomska drška je izrađena od fiberglass materijala s umetcima od TPR - termoplastične reciklirane gume, izuzetne čvrstoće koja daje odličan grip i sigurnost baratanja nožem i u najtežim vremenskim uvjetima. Uz nož dolazi i taktička futrola od čvrstog najlona.
Imacasa je svjetski brand u proizvodnji mačeta, noževa i alata.
Proizvodnja u El Salvadoru nudi nam provjerene artikle solidne do vrhunske kvalitete uz vrlo povoljnu cijenu.''

Brand: Imacasa
Model: Viper
Made in El Salvador
Drška: Ergonomska
Materijal drške: Fiberglas
Dodatna obrada drške: TPR - Thermoplastic recycled
Materijal Oštrice: Stainless Steel 440HC
Dužina oštrice: 13 cm
Ukupna dužina: 25 cm
Debljina oštrice: 5 mm
Futrola: Taktička, čvrsti najlon

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 20 Srpanj , 2016, 12:34 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
Odg: IMACASA™ - Viper nož
« Odgovori #1 u: 20 Srpanj , 2016, 18:41 »
Ne izgleda lose...jedino ovi zubi...to me ubija u pojam...taj dio noža najčešće koristim,za prerezati nesto,za našiljiti kolac i slično...i zubi mi u tome smetaju... Ali ovako na prvu noz izgleda ok... Imacasa nije ni loša marka,imaju dubre mačete,recimo Esse Lite machete proizvode upravo oni za Esse...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #2 u: 20 Srpanj , 2016, 23:39 »
Da, dosta ljudi ne voli half-saw sistem oštrice baš zbog navedenog. Na tom dijelu oštrice si ''najjači''. Ali eto, ima i odbrih strana taj saw dio. A firma mi se svidja baš zato što godinama rade dobre stvari kao npr mačete pa i vrtlarski alat. I sad su složili dva noža sa svim tim iskustvom. (drugi model je manji...)

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #3 u: 21 Srpanj , 2016, 09:57 »
Ima Imacasa povelik izbor noževa,samo kod nas ih baš nešto se ne može naci... Nadam se da ce te vjerno služiti...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #4 u: 21 Srpanj , 2016, 11:25 »
Ima Imacasa povelik izbor noževa,samo kod nas ih baš nešto se ne može naci... Nadam se da ce te vjerno služiti...
Hvala :)

Koliko sam vidio kod nas ih ima samo u American Shopu.