DIY izrada ''pećnice'' / ložišta

• 4 replies
  • 793 views
*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
  • Spol: Muški
DIY izrada ''pećnice'' / ložišta
« u: 06 Srpanj , 2016, 22:06 »
Dakle, kao što naslov kaže, planiram izradu male sklopive pećnice / ložišta.  Ono što mi je u planu je neka kombinacija u koju bi mogao ići ili Esbit gel uložak ili alkoholna doza za Trangiju i slično, ali i da postoji opcija za loženje drveta. Znači dolje malo ložište, podesivi pod da se može spustiti ako ložiš drvo, ili podići ako stavljas Esbit kocku ili sredinu ako stavljaš alkohol, a gore obavezno i opcija za rešetku koja bi služila da na nju stavis posudu da bude stabilno. Uglavnom, misao vodilja mi je ovakav FIREBOX
(
)
jer je sve to navedeno a i sklopi se u fotrolicu i spremis ga. Okvirni plan mi je da dimenzije budu cca 15x15cm a visina max 20cm.
Da li se netko već zabavljao DIY verzijom ovoga?
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj , 2016, 22:09 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
Odg: DIY izrada ''pećnice'' / ložišta
« Odgovori #1 u: 06 Srpanj , 2016, 22:18 »
Ja sam se zajebavao sa DIY pećnicom na tablete ili alkohol koju sam napravio od 92 mm mrežica za ventilatore, dok nisam popizdio i kupio za 10$ sklopivu pećnicu na tablete,alkohol ili drvo.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 06 Srpanj , 2016, 22:22 od zvonjola »

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #2 u: 06 Srpanj , 2016, 22:55 »
Imam ti sken pečice,isprintaj ili daj nekom izrezat iz lima .. slična ovon od Zvoneta

Sam da iskopam pa stavim

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #3 u: 06 Srpanj , 2016, 23:03 »
ovo sa mrežicama od venta je ludilo :)
Ali ja bih da bude veće i da bude sklopivo. Dakle, i kuhalo a i mala rešetka gore za koju kobasicu ili slično bez tave.
Dakle, zaboravio sam reći da mi punac ima firmu koja izradjuje metalnu galanteriju  :D
Tak da više manje bih to morao samo nacrtati i pomoći. Ustvari odradio bih ja većinu osim eventualnog varenja :)
I na kraju sve fino pocinčati.
Sada već kombiniram da bih mogao složiti neku ''puzzle'' varijantu od velikih panti 100x100 mm

Imam ti sken pečice,isprintaj ili daj nekom izrezat iz lima .. slična ovon od Zvoneta
Sam da iskopam pa stavim

SUPER
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj , 2016, 23:06 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #4 u: 07 Srpanj , 2016, 00:05 »

imas tu nekaj slicno .. baci oko ja bum do sutra iskopal skenove negdje na kompu, vidim da ove ne otvara na linku  :jao: :thumbs: