Bivi bag...

• 11 replies
  • 1531 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Bivi bag...
« u: 20 Lipanj , 2016, 21:24 »
Ovako,odlucio sam si kupiti bivi bag,naravno neki jeftiniji,nemam bas 500-600€ viška... E sad,dvoumim se između Snugpak Stratosphere Bivi Bag(170€) i Defcon 5 Bivouac bivi tent(150€)..  Težina je u prednost Snugpaka,1.3kg,dok je Defcon 1.7kg...i s Snugpakom se dobiju klinovi s Defconom ne,znaci i to mu jos malo dize težinu... E sad posto se ne kuzim ni malo u materijale,može mala pomoć,mišljenja?? Jer na netu bas i nema nesto reviewa za Defcon... Jedino sto neki za Snugpak kazu da djeluje  materijal tanko i ne previse čvrsto,dok Defcon ima neki dišuci premaz koji ga donekle kao stiti od poderotina i vremenskih utjecaja... Znam da za tu lovu ne mogu očekivati neke super duper dišuće materijale,tako da sam svjestan ako zatvorim ventilaciju bit ce vjerovatno i kodenzacije...ali nisam ja ni pretjerano zahtjevan...tako da ce i ovo zadovoljiti moje potrebe...a moze i preporuka u tom cjenovnom rangu,i to prihvaćam...ili jeftinije...hehehe
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
Odg: Bivi bag...
« Odgovori #1 u: 20 Lipanj , 2016, 22:04 »
Jesi li razmišljao o Snugpak Ionosphere?Ipak ima više mjesta u nutra za samo 200 grama više!

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #2 u: 20 Lipanj , 2016, 22:18 »
Moram priznati da nisam... Svida mi se,u odnosu na stratosphere je samo 20 eura skuplji... A težina je ok,opet je laksi od Defcona...izgled ok, OD je tu,mrežica je tu,cini mi se ok...idem malo googlati sta kazu za njega...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #3 u: 20 Lipanj , 2016, 22:38 »
Usporedba:

protežnosti (d x š x v)               težina                     protežnosti u transportnom pakiranju

Ionosphere:                         240 x cca 100 x 71               1520 g                                   45 x 10 cm

Stratosphere:                       230 x 80 x 50                      1130 g (1019 g?)                     31 x 14

Ionosphere

- Material outer tent: PU coated 100% polyester ripstop 210T
- Water column: 5,000 mm
- Inner tent: 190T breathable nylon mesh fabric
- Frame: aluminium

Stratosphere

- Outer fabric: 50 Denier Nylon rip-stop (water column 5000 mm)
- Bottom fabric: 70 Denier Nylon Taffeta with PU coating (water column 8000 mm)

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 20 Lipanj , 2016, 22:50 »
Snugpak je užas za ulazit i izlazit, kada kiša pada i otvoriš vrata onda ti pada kiša unutra. Tak da neznam jel buš sretan s tim. Prisjetimo se, to je za vojsku gdje luksuz i Komfort nisu uopće bitni.

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #5 u: 21 Lipanj , 2016, 08:01 »
Ma i ne tražim neki luksuz ili komfort... Trazim nesto sto je sto manje,manje se primjeti,a i ne bih klasicni šator,jer svako planiram kupiti sator za 4 osobe nekad... A sinoc sam malo citao i kontam da bih si dao da mi netko sašije mali tarp,ono 1,5x2,tako nešto,za pred ulaz,kao nastrešnicu...da mogu skuhati nesto ako kisa pada...

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #6 u: 21 Lipanj , 2016, 08:12 »
A zašto ne bi jednostavno nabavio klasični tarp pa ga složio kao šator? Decathlon ima i više nego pristojnu ponudu za tarp.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #7 u: 21 Lipanj , 2016, 08:43 »
Ma imam veliki tarp,koji mogu tako sloziti... Ali zelim nesto sto u potpunosti mogu zatvoriti,i odozdol da sam izoliran...... A ovo mi se svida cini kao ok ideja...

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 21 Lipanj , 2016, 09:09 »
Ma i ne tražim neki luksuz ili komfort... Trazim nesto sto je sto manje,manje se primjeti,a i ne bih klasicni šator,jer svako planiram kupiti sator za 4 osobe nekad... A sinoc sam malo citao i kontam da bih si dao da mi netko sašije mali tarp,ono 1,5x2,tako nešto,za pred ulaz,kao nastrešnicu...da mogu skuhati nesto ako kisa pada...

A nemres pred ulaz, nego nad bivi. Pogledaj si video, ja u tom nebi spavao nema sanse. Nedaj boze kisa lije po noci i moras na WC, otvoris bivi i pljusak u facu. Meni ovakvi biviji izgledaju kao neuspjesno krizanje bivibag-a (vreca za vrecu za spavanje) i malog satora. Nemas nit jedno, nemas nit drugo.
Jel si vidio ovaj Ferrino Lightent 1? Manje je pakiranje, ali imas unutra mjesta i ne osjecas se kao da spavas u ljesu. A za te pare dobis postenu ponudu u civilnoj kategoriji.

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #9 u: 21 Lipanj , 2016, 09:38 »
Ako imaš tarp složi ga kao bivi. Razvuci konop između drveća i preko njega ga prebaci. Čini mi se da te pere gadna sakupljačka groznica i radije gledaj kako se oduprijeti i maksimalno iskoristiti ono što imaš. Znam kako je to, ali vrijedi ona strpljen-spašen.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline likota

• **
  • 62
  • 1
« Odgovori #10 u: 21 Lipanj , 2016, 09:57 »
Imam nešto iskustva sa Snugpak Stratospherom. Ovo su ukratko moji dojmovi.

Prednosti:
- malen i lagan
- vodootporan i na jakoj kiši
- otporan na jače udarce vjetra zbog niskog profila
- jednostavno postavljanje

Nedostaci:
- nije za klaustrofobične osobe
- nema dovoljno mjesta za opremu (ruksak)
- unutra se ne može sjediti (dosadno je cijelo vrijeme ležati unutra dok kiša pada)
- kondenzacija (kod kiše jedino se može koristiti mali otvor za ventilaciju kod glave)
- noge su pokrivene najlonom dok između glave i šatora ima barem nešto prostora
- potreban je tarp za dodatnu opremu i zaštitu ulaza u šator

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #11 u: 21 Lipanj , 2016, 14:22 »
Ma sad me kolega zvonjola vise okrenuo prema ionospheru... Po net recenzijama ima mjesta za opremu unutra, a i cini mi se bolji od stratosphera jer i pod nogama je podignut a ne kao vreca...ima unutarnji sloj od mrežice na koji nabacujes vanjski... I prostor kod glave je vislji od stratosphera...ulaz je bočno...  Ne pere me sakupljacka groznica,ono sto kupim to i koristim...ok,ponekad promasim pa kupim glupost koja je u teoriji ok,a u praksi ne valja,ali toga se brzo rijesim,a budem pametniji za iskustvo... Ali to s tarpom mi je polovicno rjesenje,nisam skroz izoliran,a to ne volim ako sam na zemlji,hammock je druga prica...jer ipak sam u zraku...svaka cast onima koji mogu samo baciti vrecu na zemlju i tako spavati,ja ne mogu,ko klinac sam mogao..ali sad ne bih,nema tih para...a klasicne satore ovdje ne smijem koristiti osim na mjestima za kampiranje,a ovo moze proci jer to u biti kao nije sator...tako da i to malo gledam,ono oko Stuttgarta su vikendima šume pune kojekakvih šetača,a Preppy zna kako ovdje nekima smeta ako nije sve po propisima,ono ja sa šatorom,a zabranjeno...  Sve vise kontam da cu ubosti Ionesphere... I kombinacija s manjim tarpom koji bi pokrivao dio kod ulaza... Ali jos cu dobro sve prouciti na netu,svaki review koji nadem...i otici ga uživo pogledati... Jer eto zabrijao sam bio i na Trackera,pa sam odustao i zamijenio ga funkcionalnijim nozem...ipak mi se ne baca lova...