Kineska robica...

• 15 replies
  • 2489 views
*

Offline loser

• **
  • 72
  • 0
Kineska robica...
« u: 21 Veljača , 2014, 09:04 »
Pozdrav!

Evo jedne male "recenzije" o nečemu što sam nedavno kupio:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Riječ je o kompletu (hlače+jakna) za vjetrovito i kišno vrijeme. Kupljen je online, iz Kine. Cijena: hlače 31 USD (cca 175 Kn), jakna 39,29 USD (cca 220 Kn), daklem ukupno oko 395 Kn.
Koristio sam ga već više puta, jaknu naravno nešto češće. Odlučio sam se za maslinastu (army green) boju, kako bih ga mogao koristiti za boravak u prirodi, svakodnevno nošenje ali i za lov. Može se dobiti u nekoliko boja (crna, siva, smeđa, zelena), te sa 2 vrste kamuflažnih uzoraka (kome je gušt...).
Pozitivna svojstva:
Cijena je povoljna, i to je iskreno bio presudni element kod odluke za ovu kupnju. Kroj je prilično udoban, posebno kod hlača, i ne sputava kretanje. Hlače i jakna nisu predebeli, iako imaju relativno toplu podstavu koja je integrirana (ne skida se). Ono najvažnije (barem meni) je ponašanje na vjetru i kiši - isprobano na stvarno jakoj buri, a i na jugu, prilično dobro štiti od vjetra. Vanjski sloj materijala se na kiši smoči, ali ugrađena membrana odlično štiti od vode, čak i na jačoj kiši. Jakna ima otvore za ventilaciju, koji se mogu otvoriti kod jače tjelesne aktivnosti. Na kraju, sama ambalaža - višekratno iskoristive vrećice "ziplock" tipa za svaki pojedinačni komad, djeluju prilično čvrsto, olakšavaju pakiranje, a mogu se iskoristiti i za neke druge odjevne predmete koje treba zaštititi u ruksaku ili ormaru.
Zamjerke:
Materijal je nešto malo krući i "plastičniji" nego kod ostalih sličnih jakni, nije "bešuman" što mu u manjoj mjeri ograničava primjenu u lovu, džepovi nisu najprikladniji za lovce, uz to što ih i nema previše prilično su plitki i nezgodnog oblika. Vezano uz to, patentni zatvarači na jakni nisu izvedeni tako da odbijaju vodu, pa se sadržaj džepova može smočiti pri jačoj kiši. Također sam primjetio propuštanje šavova na samom rubu kapuljače ("šiltu"), ali kako je to dio koji ne dolazi u dodir sa tijelom tome nisam pridao osobitu važnost. Materijal je paropropustan, ali kod jače aktivnosti osjeća se nakupljanje pare, jakna ima otvore za ventilaciju ali kod hlača ipak je to više izraženo. Malu pomoć pruža otvaranje zatvarača na džepovima, ali to ipak treba uzeti u obzir...
Kod naručivanja treba pripaziti i naručiti nešto veće od onoga što bi mjerenje reklo. Pr. ja imam 175 cm i 92 kg, hlače XL su mi kao salivene, dok mi je jakna L "knap" a XL mrvicu prevelika.

Dojam? Vrijedi svake kune (ili dolara), ukupno gledano zadovoljan sam. Uz adekvatno donje rublje meni je bilo dovoljno toplo i u najhladnijim danima ove zime, a ostao sam i suh.Treba samo vidjeti kakva je trajnost, ali za to je još prerano. :Camping27:
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Re: Kineska robica...
« Odgovori #1 u: 21 Veljača , 2014, 09:15 »
Hvala na ovom opširnom review-u. Izgleda ok, ove mane koje navodiš su tipične za kinesku robu. Zanima me izdržljivost i kako će dugo ostati cijelo

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #2 u: 22 Veljača , 2014, 21:00 »
Nisi dobil nikakav osip?

*

Offline roby71

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #3 u: 12 Ožujak , 2014, 19:20 »
Pozdrav, ja sam sa iste stranice naručio takvo odijelo i nakon 50 dana još nije stiglo. Koliko si ti čekao na dostavu?  Stoji da je dostava 15- 60 dana. Već sam dobio mlade. :smiley-vault-misc-146:

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #4 u: 14 Ožujak , 2014, 09:58 »
Pa si platio unaprijed?

*

Offline roby71

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #5 u: 20 Ožujak , 2014, 13:09 »
A šta ti misliš kako se naručuje preko neta?

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #6 u: 20 Ožujak , 2014, 14:46 »
Citat: "roby71"

Mislim da nema potrebe za takvim odgovaranjem. Placanje unaprijed nije jedina metoda i to radis na rizik jer je 50/50 da robu nikad neces vidjeti.
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 20 Ožujak , 2014, 17:32 »
Imaš stranica koje nude plaćanje dostavljaču, ali su malo skuplje jer ide preko kurirskih službi.
A ako ne platiš preko paypala, onda imaš i 80% šanse da ne dobiješ naručeno, a ni pare nazad

Sent from my Xperia P
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Alpinista

• 140
  • 3
« Odgovori #8 u: 21 Ožujak , 2014, 10:44 »
Citat: "roby71"

Očito nemaš pojma  :D
Možeš i platiti na otkupninu, si čul kad za otkupninu?

*

Offline roby71

• *
  • 3
  • 0
« Odgovori #9 u: 22 Ožujak , 2014, 12:55 »
Sasvim slučajno ja radim u HP i za sada nema druge mogućnosti naručivati iz vana osim plaćanja
unaprijed. Samo prilikom kupnje u HR možeš platiti otkupninu. Zato se suzdržite od ironije.
lp.

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #10 u: 22 Ožujak , 2014, 13:06 »
HP nije jedina opcija dostave, znaš?

Sent from my Xperia P

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 24 Ožujak , 2014, 09:31 »
Dosta pametovanja. Ovo je forum a ne neki plac gde se međusobno koljete. Ima neki nivo ljubaznosti koji bi se trebao održavati, kome je teško neka ne koristi forum.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #12 u: 25 Ožujak , 2014, 21:02 »
rilex ljudovi najte se kefat ... radje si rakijicu popijte  B-)

*

Offline loser

• **
  • 72
  • 0
« Odgovori #13 u: 26 Ožujak , 2014, 09:37 »
Miša mu maloga, nema me par dana a u međuvremenu tenzije...  ;)
Ovako:
Nećeš sigurno ostati bez love. Kad se ulogiraš na taj site pogledaj "My orders" i vidjet ćeš da si zaštićen sve dok ne potvrdiš da si primio robu ili ne protekne određeni vremenski rok, koji je nešto  dulji od obećanog vremena dostave. Tek nakon toga prodavač dobiva lovu (escrow). U međuvremenu imaš opciju kontaktiranja prodavača, i iz mojeg iskustva svi su jako susretljivi. Ne zaboravi da im posao direktno ovisi o tvojem "feedbacku". Ako se ne uspiješ dogovoriti s prodavačem možeš pokrenuti "Dispute", pa ostvariti povrat novca. Prije toga, naravno, moraš kontaktirati prodavača i pokušati eventualni spor riješiti dogovorom. Meni se to dogodilo samo jednom u 30-ak kupnji, i riješeno je u 2 dana. Neke stvari (uglavnom voluminozne) čekaju se dulje čisto zbog toga što putuju avionom, pa prednost u otpremi imaju lakše/manje stvari.
Kod "My orders" imaš i "Tracking number" i malu tablicu u kojoj vidiš gdje se tvoj paket točno nalazi. Taj broj možeš provjeriti i na :
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
gdje možeš dobiti malo preciznije podatke, posebno nakon što pošiljka bude ukrcana u avion.
Dostavu DHL-om i sličnim službama preporučam izbjegavati, osim ako ti je baš jako hitno ili se drugačije ne može, zbog toga što svaka pošiljka koju oni dostavljaju prolazi carinjenje ( po mome iskustvu), pa i ako ne platiš carinu moraš svejedno platiti dodatne troškove (100-ak kuna). Poštom čekaš dulje, ali najčešće ne platiš carinu ni na one pošiljke gdje bi inače trebao, jer se pregledava samo manji dio pošiljki.  ;)
Nadam se da pomaže...

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #14 u: 26 Ožujak , 2014, 09:39 »
To najvjerojatnije i objašnjava zakaj nisam platil carinu na svoj Esee 3 jer sam ga čekal 3 tjedna s amerike.

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
Re: Odg: Kineska robica...
« Odgovori #15 u: 26 Ožujak , 2014, 15:19 »
Citat: "loser"

Dostavu DHL-om i sličnim službama preporučam izbjegavati, osim ako ti je baš jako hitno ili se drugačije ne može, zbog toga što svaka pošiljka koju oni dostavljaju prolazi carinjenje ( po mome iskustvu), pa i ako ne platiš carinu moraš svejedno platiti dodatne troškove (100-ak kuna). Poštom čekaš dulje, ali najčešće ne platiš carinu ni na one pošiljke gdje bi inače trebao, jer se pregledava samo manji dio pošiljki.  ;)
Nadam se da pomaže...
Tako je, DHL, FedEx i sve te kurirske službe automatski šalju zahtjev za carinjenje, pa makar ti naručio dvije krpe za 11 centi. I onda ti uzmu pare za dostavu, osiguranje paketa, a nekad i za ponovno pakiranje.
Zato je najbolja opcija USPS ili slično (obična pošta). Jeftinija je, prolazi carinu u 95% slučajeva, samo se duže čeka

Sent from my Xperia P