Izrada noža...

• 24 replies
  • 2670 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
  • Spol: Muški
Izrada noža...
« u: 28 Svibanj , 2016, 21:26 »
Otvorio sam ovu temu jer iz nekoga razloga nemamo bas temu koja se bavi izradom noža korak po korak... E stigla mi je upravo kutna brusilica(nadalje fleksa)... Trebala je sutra, ali eto poranila... I tako odlucio ja krenuti u izradu.noža,vjerovatno ce biti za smeće ili ću u pola posla odustati...al nek se makar krene,možda se nešto i nauči...

Pa cu ovdje sve opisivati i slikati,sad koliko ce to brzo napredovati,ne znam...jer vecinu subota do sada sam radio(treba mi lova),a nedjeljom ne smijem praviti buku u vrtu,nema fleksanja...ne preveliku,rucnim alatima ce ici...

Nabavio sam dijamantnu reznu šajbu za prorezivanje asfalta... Čelik nepoznat...neki alatni karbonski...vjerovatno tvrdo zakaljen,pa ce vjerovatno i trebati popustiti plocu prije izrezivanja blankova... Od ove ploce daju se izvuci 3-4 blanka...solidne veličine...

E dalje slijedi odabir dizajna oštrice koji želimo... Ja pojma nemam sto želim,ali na bushcraft.uk svi lude za Nessmuk noževima,pa kontam da probamo jedan u tom stilu,drugi ce biti klasicni bushcraft nožić,nešto u tipu Condor Busholoore ili Condor Bushcraft Basic...tako nesto...

Sutra krecem u dizajniranje,sad mi se ne da...prezderao sam se slanine i čvaraka koji su stigli s fleksom...hehehe
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
Odg: Izrada noža...
« Odgovori #1 u: 29 Svibanj , 2016, 22:38 »
Pratim projekt,ja odusto od nozarenja nemam mjesta ni uvijeta za to jbg :/ .. srce vice da,a sve ostalo kaze ne

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #2 u: 30 Svibanj , 2016, 17:10 »
I pomalo sam krenuo...odlucio sam se za Woodolore...kakav ima Ray Mears,ali njegov kosta 500£... Moj ce kostati neku sicu,i dimenzije ce biti po mome...

Nacrtao dizajn na karton i izrezao ga...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Zatim sam ga prenio na šajbu ili reznu ploču,kako hoćete...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Ima nesto promjena u odnosu na orginal,malo je veci,imat ce tri pina umjesto dva i rupa za lynard ce biti na drugom mjestu...

Evo sad se vracam iz šetnje,usput sam naišao u Toom baumarkt... I šmirgl za fleksu,te set vodobrusnih smirglova,set 6 velikih turpija(tri za drvo,tri za metal) i set 6 malih turpija raznih oblika...alu sipka fi 6mm te alu cijev fi 8mm,obje dužine 1m...te novi Dremel,koji mi je želja otkako mi je stari krepao...izade me 110eura,sam dremel je 65€... E sad cekam da se malo oparim i pokupujem to,pa se bacam u ozbiljan posao...

O dizajnu drugog noža se premišljam,kontam možda nessmuk,ali otvoren sam za prijedloge...
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj , 2016, 17:12 od Stanky »

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 30 Svibanj , 2016, 21:28 »
Najss lepa bushcraft kosturica .. i meni je zapel Rayov nozek za oko

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #4 u: 30 Svibanj , 2016, 21:54 »
I meni je,ali se brzo ohladis kad vidiš cijenu od 500£... Zato cu probati napraviti svoj...je da je ploca debela samo 2,5mm,al nema se nista drugo trenutno pri ruci...
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj , 2016, 21:59 od Stanky »

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 31 Svibanj , 2016, 10:04 »
Lijepo izgleda. Ma hebes Ray Mears nozeve, ta cijena je totalni apsurd. Imas i drugih woodlore-style nozeva po vise realnim cijenama. Al bas me zanima kak bu tvoj ispal. zanima me kako ces rezati plocu, jeli ona kaljena?

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #6 u: 31 Svibanj , 2016, 10:55 »
A vjerujem da je kaljena,mora biti tvrda da izdrzi rezanje... Probat cu fleksom s tankim reznim šajbama za inox,ako ne bude islo...roknem ju u vatru i zagrijem do nemagničnosti...ostavim u pepelu da se ohladi,bit  ce popustita za obradu...
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj , 2016, 18:00 od Stanky »

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 31 Svibanj , 2016, 16:04 »
Žrtvuj jedan komad ploče za testiranje, zagrijavaj i hladi i reži taj dio da ne shebeš blank odmah ak je kaljena
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #8 u: 01 Lipanj , 2016, 22:55 »
Meni je bilo tvrdo i sa tankom plocom, ide al treba jako polako, ak ne onda se grije previse..
Sa debljom nema sanse..
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #9 u: 01 Lipanj , 2016, 23:22 »
Danas se ponovio malo... Kupljene turpije,velike set 5kom 21,99€i male set 6kom 3,99€,Dremel 3000 cijena 69€,prosli put krivo zapamtio...,dvije stege 3,99€,alu sipka 5,3mm cijena 1,29€ i alu cijev 7,5mm cijena 1,49,1m dužine,prosli put gledo na krivu stranu,one su bile zeru skuplje i okruglih dimenzija 6mm i 8mm,ove sto sam uzeo duplo jeftinije...i jedan trajni marker 2,99...

Sveukupno potrošio 102,95 €... I ne bi ja bio ja da nisam šmirgl zaboravio...

Pripremio jos dva dizajna... Jedan Nessmuk i jedan necker ce biti...samo nece da mi slike uploada,probam sutra ponovo...

Probao po ploci turpijemo,skida malo.znaci nije jako tvrda...kontam da ce ici...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #10 u: 02 Lipanj , 2016, 08:58 »
Evo slika... Danas ide... Znači Nessmuk,Woodolore i jedan necker...

Sad treba uhvatiti vremena za izrezati blankove...
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj , 2016, 12:26 od Stanky »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #11 u: 06 Lipanj , 2016, 09:00 »
Toto čekam updejt..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 06 Lipanj , 2016, 12:30 »
Kako ih mislis brusit? Samo sa turpijama?  :-o

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #13 u: 06 Lipanj , 2016, 15:45 »
Polako fleksom izvuci ugrubo grind pa onda turpijama...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #14 u: 13 Lipanj , 2016, 20:38 »
Evo posto nitko nista ne pise,a ja danas nisam radio zbog kise...pokrenuo sam svoje lijeno dupe i pravac vrt...pokosio vrt i taman se kisa pojacala,pa se bacio na izrezivanje blankova... U zadnji tren sam se predomislio sto se tiče Nessmuka,jer ovaj mali necker mi se tako svidio kako lezi u ruci da sam odlucio napraviti vecu verziju njega...i nisam pozalio...svida mi se... Ostalo je materijala za jos jedan necker...na neckeru sam vec izvukao i grind,napravio jimping,izbusio rupe...spreman za kaljenje... Ako i sutra bude kise,bacam se dalje u posao....samo zeza me upload slika... Nece da ih uploada nikako...sutra pokusam ponovo...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #15 u: 13 Lipanj , 2016, 21:24 »
Ljepo bar neko nešto piše, gledam i ja da je mrtav forum danas.. Meni još stoji nož spreman za kaljenje neznam.. Moram vidjet..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #16 u: 13 Lipanj , 2016, 21:50 »
Daj stavi nekaj slika da slinimo malo

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #17 u: 13 Lipanj , 2016, 21:55 »
Ovdje su kisu cijeli tjedan najavili,tako da mozda necemo uopce raditi...tako da cu se zabaviti s ovime...da probam nesto završiti... Nece da mi uploada slike...ovo je vec treci put da mi se to dešava,prosla dva puta je sutradan iz prve ih podiglo... Pokusavam vec pola dana,stavim da ju uploada i da dode do 2-3% treba vjecnost... Sutra ujutro probam ponovo...

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #18 u: 14 Lipanj , 2016, 08:51 »
Ovdje su kisu cijeli tjedan najavili,tako da mozda necemo uopce raditi...tako da cu se zabaviti s ovime...da probam nesto završiti... Nece da mi uploada slike...ovo je vec treci put da mi se to dešava,prosla dva puta je sutradan iz prve ih podiglo... Pokusavam vec pola dana,stavim da ju uploada i da dode do 2-3% treba vjecnost... Sutra ujutro probam ponovo...

Cudno. Pa kaj imas tak spor internet??? Probaj slike malo umanjit da nisu bas 5MB velike  :streber:

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #19 u: 26 Lipanj , 2016, 11:12 »
Salji mi slike ja ti ih dignem na forum ajde