Tom Brown Tracker...custom...

• 27 replies
  • 3116 views
*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
  • Spol: Muški
Tom Brown Tracker...custom...
« u: 16 Svibanj , 2016, 20:56 »
Eto da se pohvalim...naručen novi nož... Nakon puno smišljanja i razmišljanja koji noz uzeti...i izmišljanja tople vode...bio sam odlučio uzeti Ontario 12" i Ontario 18" mačete... E pa nakraju sam se ipak predomislio i odlucio se na Tramontininu mačetu umjesto 18",samo moram uganjati nekoga da mi ju uzme...jer ja sam van hr,a i kod nas u Slavoniji ih nisam vidio...  Em je jeftinija od Ontaria,em je puno laksa...nakon dužeg mlataranja,vjerujem da ce mi ruke biti zahvalne...

A za mrcinu od noza umjesto 12"  izbor je pao na Tom Brown Tracker...ali custom verzija u izvedbi kolege Joze s Team Bushcraft foruma... Izbacili smo pilu jer nema neke svrhe niti smisla,debljina 6mm,čelik 1075... Dimenzije priblizne orginalu,sitne izmjene ce biti... Drška drvo,neko tamnije,zasad jos otvorena mogućnost... Takoder kolega ce raditi i futrolu od tvrde kože 5mm debljine...za vodoravno nošenje... Danas sve dogovoreno...malo je u škripcu s vremenom,ali meni se ne zuri...kolega kako bude radio sve ce popratiti slikama,pa ih zakacim ovdje...sad sam kao dijete dan prije Božića...hahahah
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj , 2016, 20:58 od Stanky »
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
Odg: Tom Brown Tracker...custom...
« Odgovori #1 u: 16 Svibanj , 2016, 21:08 »
Nestrpljivo očekujemo slike...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #2 u: 16 Svibanj , 2016, 21:10 »
I ja jedva cekam...uffff...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 17 Svibanj , 2016, 10:26 »
Joza bu to vrhunski napravil (y)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #4 u: 17 Svibanj , 2016, 16:28 »
Čekam i ja slike :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #5 u: 17 Svibanj , 2016, 19:20 »
Evo ovo je njegov...koliko sam skužio na Team Bushcraft foruma vec ih je napravio nekoliko komada...moj ce biti bez pile,jer pila na nozu nema nikakvu svrhu,barem po meni... A i smeta recimo kod batoniranja,iako nisam pobornik istoga...ali s ovom mrcinom cu i to raditi...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

A ovaka ce biti futrola...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 17 Svibanj , 2016, 20:55 od Stanky »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #6 u: 17 Svibanj , 2016, 20:47 »
Vau, mrcina! :bravo:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #7 u: 17 Svibanj , 2016, 20:53 »
Ja sam htio da bude jos veci,orginal ima ostricu malo vecu od 16 cm,ja sam htio da oštrica bude malo jaca od 20cm,ali Joza me odgovorio...i kontam dobro da je... Bio bi preglomazan...     
On je na svog ostavio crnoga od TO,ali ja cu svoga patinirat senfom...svida mi se kako je na Morama ispalo...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #8 u: 17 Svibanj , 2016, 22:52 »
Čitajući na netu review-ove ovog noža naletim na info da Tracker uopce nije dizajnirao Tom Brown,vec David R. Beck i to jos 80-ih... Samo sto su ga proizvodili 80-ih i dio 90-ih pa ponovo počeli nakon što je se nož pojavio u filmu,samo zbog nekog razloga su izgubili pravo na ime(tj registred trademark)...nesto jer se noz nije proizvodio duze vremena pod tim imenom(taj dio nisam najbolje prokužio),a nisu se htjeli tužiti pa su promijenili ime u WSK,tj Beck WSK...cak prave verziju  bez pile,imaju nekoliko verzija...u biti noz u filmu i je njihov,model C,a ne Brownov...samo se čika Tom u to sve uspio nekako uvaliti... E za ovo mi fali emotikon PALAC DOLJE...em lik prodaje price o ocuvanju zemlje i suživotu s prirodom,a voza se u Hummeru...ono...i nekoliko puta je mijenjao detalje iz biografije...a gade mi se plagijatori i prodavači magle...  zato može neko od moderatora promijeniti naslov teme u "Beck WSK...custom..."?
« Zadnja izmjena: 18 Svibanj , 2016, 21:46 od Stanky »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #9 u: 18 Svibanj , 2016, 15:23 »
Piše se hummer :) čestitke za prinovu, kakva je cjena jednog takvog custom noža? :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #10 u: 18 Svibanj , 2016, 21:48 »
Ispravljeno...jos me kopalo kako se zove,al mi se nije dalo googlati...hehehe... Cijena na PM,ne znam bas dali je uredu prema Jozi da pisem cijenu javno...?

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #11 u: 19 Svibanj , 2016, 23:00 »
Cijena i vise nego fer za izradu noza po vlastitom odabiru kaj je je ...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #12 u: 24 Svibanj , 2016, 16:44 »
Stigle prve slikice...

Jedva sam uspio ovu uploadat...neznam koji je vrag,nece nikako...jbg

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #13 u: 24 Svibanj , 2016, 21:00 »
Kolika je praktičnost ovog zombi-eliminatora? Nekako mi ne ulijeva povjerenje, kad razmatram sferu oštrenja. Pitam jer ne znam.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #14 u: 24 Svibanj , 2016, 21:21 »
A gle,dok mi ne dode u ruke pa ga dobrano istestiram,ne znam... Na netu vecina ga hvali,vecinom su pozitivne recenzije... A opet ima takvu cijenu,da sumnjam da bi ga itko kupio i onda pljuvao po njemu...iako sam naletio i na par takvih...kad mi dode u ruke,testirat cu ga i prenijeti svoje dojmove... A sto se tice ostrenja,ne vjerujem da ce stvarati probleme... Po meni svaki noz je praktičan ako ga ti znas iskoristiti... Kolega Duke(forum prezivljavanja)ima takvoga,takoder kopiju,samo je njegov lose zakaljen...koliko sam skuzio bio je zadovoljan s njime...

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #15 u: 24 Svibanj , 2016, 22:20 »
Znam i upravo kod njega sam ga vidio uživo. Ne znam jel se pohvalio kako ga je sfrkao... :bravo:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #16 u: 24 Svibanj , 2016, 22:23 »
Na to sam i mislio kad sam rekao da je lose zakaljen... Zakaljen je na 14 hrc-a,očito...mekan ko.sir... Ja se nadam da ce moj biti bolje zakaljen...hahahaha

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #17 u: 25 Svibanj , 2016, 00:16 »
14 hrca?! Šta mu ga je auto limar kovao od karoserije peglice? Baš ću ga pitati. Šteta što nisam prije ovo vidio, jer sam baš danas bio s njim na kafi.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #18 u: 25 Svibanj , 2016, 10:59 »
Ma to su ga na forumu prezivljavanja zajebavali da je zakaljen na putar tvrdocu...netko je provalio na 14 hrc... Kako god bilo nije dobro zakaljen,premekan je...sad na koliko je tocno zakaljen ne znam,ali znam da mu se frkao rezni brid kad su bili u Lepoglavi na druženju...pa su ga zezali...
« Zadnja izmjena: 25 Svibanj , 2016, 11:01 od Stanky »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #19 u: 02 Lipanj , 2016, 16:52 »
E narode,da javim nista od Trackera... Nakon nekih dogovora i razgovora s kolegom Jozom sljedeći ljepotan dolazi u moje ruke...nista od Trackera, ponovio sam se s WFK-om(Williams forrest knife)...neki amer ga je.dizajnirao,a Joza mu ga radio...i jos nekoliko komada drugima... I neki Amer naručio jednoga,pa nesto zajebava Jozu,sve nesto hoce-neće... Pa ga ga ja uzeo...evo slika...