Kizer Begleiter i iskustva sa MM-Blades

• 19 replies
  • 3237 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Kizer Begleiter i iskustva sa MM-Blades
« u: 08 Travanj , 2016, 12:22 »
Javio se vlasnik MM-Blades-a preko Facebooka i pitao me jeli mogu napravit neki rivju za jedan od Kizer noževa. Normalno da sam odma pristao, također sam htio malo širit glasine i radit dobru reklamu za friški vjetar u tom tržištu (znamo da nam je izbor kaj se toga tiče u HR baš banana).
Budući da trenutno ionako tražim neki folder za pripremu hrane i ostale stvari kad sam na terenu, izabrao sam Kizer Begleiter.
Optički krasan nožić sa flatgrind oštricom, kao predestinirana za pripremu hrane i sjeckanja.

Brzo se mi dogovorili, i stigo danas paket.

Otvorim ja paketić, bio sam oduševljen. Nožić zbilja krasno izgleda i na prvi pogled vrlo dobre manufakture.

Odmah me pogodilo prvo razočaranje. Po nožu masni otiski prstiju i izgleda da se na šajbicama anodiziranog aluminija s vremenom skida boja  :zbunjen2:

Brzo mi palo na pamet jel sam dobio izložbeni artikl... Pokušavam otvorit nož i eto drugog iznenađenja. Nož je nemoguće otvorit palcom!
Toliko sam pokušavao da sam si strgao kožu ispod palca.

I dosta teško se otvori prvih nekoliko centimetara dok vjerojatno ne hvata ležaj il šta već. Dizajnerska greška, nož tako uskih drški nemoguće otvorit ako nema spring assisted opening. Jednostavno nemožeš zahvatit kako treba.

Druga stvar, out of the box nož bio toliko tup da nisam mogao vjerovati. Oštrica nije išla kroz običan papir.

U tom trenutku sam bio toliko razočaran, iako nož prekrasan, ništa ne valja.

Rupice bušene za šarafe nisu uopće obrađene i špene vire iz rupica...

Nisam sad neka picajzla ali to se nesmije događat sa nožem koji košta 450 kuna! To je ipak skoro 70 EUR a razmislimo da u SAD-u za 70 EUR dobiš ESEE noževe...

Znači idem ja pitat gazdu MM Blades-a jeli mi on to možda poslao izložbeni artikl na rivju pa bi bilo razumno. Ali očito shvaća takvu blagu kritiku kao napad na svoj ego. Nisam mogao vodit normalan razgovor preko Fejsa pa sam ga nazvao. Javila se njegova supruga/cura koja bi vjerojatno trebala ić na tečaj ljubaznosti prema kupcima jer sam ostao šokiran s kakvim bahatim tonom se razgovarala sa mnom.
Svaki nož koji izlazi ja provjerim jeli sve ispravno. Znači, il neznaš svoj posao il ja lažem. Mislim da nezna svoj posao.
Razgovor se razišao vrlo jednostrano. Ukratko nakon toga se javio gazda preko poruke da neka ga izbrišem sa foruma i tako našu suradnju i da neka ne diram nož i danas pošaljem natrag. Napomenuo da je jako bitno da ga DANAS pošaljem.

Trenutno me palac boli jer sam si ga sjebo s tim otvaračem na Kizeru.
I to je moje prvo i nadam se zadnje iskustvo s tim obrtom i tim brandom.
« Zadnja izmjena: 08 Travanj , 2016, 12:28 od Preppy »

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
Odg: Kizer Begleiter i iskustva sa MM-Blades
« Odgovori #1 u: 08 Travanj , 2016, 12:26 »
Taman sam mislio da ga pošalješ meni ako ga nećeš i vidim da hoće da ga vratiš  :sline:
Sredio bi Oki njega iz inata kad su takvi  :prsti:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 08 Travanj , 2016, 12:29 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Taman sam mislio da ga pošalješ meni ako ga nećeš i vidim da hoće da ga vratiš  :sline:
Sredio bi Oki njega iz inata kad su takvi  :prsti:

Haha. Pa sredil bi ga i ja, ali ako platiš nož 450kn onda iz principa neću radit završne radove koje bi inače oni trebali napraviti. A pogotovo se ne tako ponašati prema klijentima.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 08 Travanj , 2016, 12:38 »
Tu je prije odnos prema mušetrijama kumoval nego završna obrada ... da nisu bahati tako pregrmil bi ti to kaj je packav, tup i kaj se teže otvara ... a samo je trebalo malo šerafek otpustit .. jbg šteta samo to bum rekao

*

Offline blinddog

• *
  • 432
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #4 u: 08 Travanj , 2016, 13:58 »
I na survival forumu su uspostavili suradnju s MMblades. Jedva čekam da pročitam tamo recenziju. Ako je takva kvaliteta u pitanju i tamo, budu ih žive pojeli.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 08 Travanj , 2016, 14:00 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
I na survival forumu su uspostavili suradnju s MMblades. Jedva čekam da pročitam tamo recenziju. Ako je takva kvaliteta u pitanju i tamo, budu ih žive pojeli.

Na survivalu su malo veće picajzle kaj se toga tiče  :kokice:

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #6 u: 08 Travanj , 2016, 16:29 »
Hvala okibex, ljudi najte oftopičariti tolko  :btt: Izbrisao sam offtopic.
« Zadnja izmjena: 08 Travanj , 2016, 16:30 od Preppy »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #7 u: 08 Travanj , 2016, 16:35 »
Ako si korektan s musterijama,neke stvari i produ...a ovako...jbg...
Mogao je lijepo reci,gle mi smo samo distributeri,greska je tvornice ili QC...posaljite noz nazad da vidimo sto nije uredu s njim i no hard feelings...

A ovo je tipicno kod nas balkanaca...otvorim firmu i tko sam,sta sam...preko noci bi se obogatio...a da ne mora nikome izaci u susret...

Ja budala cak poceo razmisljati da uzmem Kizera umjesto Ganza...zahvaljujuci ovome necu...ne zbog nesavrsenosti na nozu vec zbog ovakvog odnosa...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 08 Travanj , 2016, 16:47 »
Baš kad se sjetim kako sam napisao email DD-Hammocksima jer mi na hamoku kroz šavove materijal van viril. Čovječe jedan odlomak izvinjavanja, jedan odlomak objašjenja zašto se to može dogoditi, onda opet 2 rečenice izvinjavanja i na kraju mi rekli da ako želim će mi ga zamjenit, da nema uopće nikakvih problema i nadaju se da to nije pokvarilo dojam o DDu u negativnom smislu..

A onda danas ovo ... HALO  :jao:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #9 u: 08 Travanj , 2016, 18:28 »
Jedna negativna reklama odjekne dalje od deset pozitivnih...zato se ljudi i brinu...a ovo je žali Bože...

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #10 u: 14 Travanj , 2016, 12:20 »
Evo i nedovršeni unboxing video-rivju. Da vidite o ćemu pričam da se teško otvara, da se nebu govorilo da širim lažnu propagandu...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #11 u: 14 Travanj , 2016, 12:38 »
Ovo plavo mi izgleda ko zastitna folija hmm .. nas kad kupis sifon u bauhausu pa preko metala ima tak plavu foliju da se ne zgrebe

I noz nije neka sreca opce ne zgleda nes ekstra na prvu,plastika ko skaf ili ti lavor iz peveca hahhaha

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 14 Travanj , 2016, 12:57 »
Ovo plavo mi izgleda ko zastitna folija hmm .. nas kad kupis sifon u bauhausu pa preko metala ima tak plavu foliju da se ne zgrebe

I noz nije neka sreca opce ne zgleda nes ekstra na prvu,plastika ko skaf ili ti lavor iz peveca hahhaha

Nije zastitna folija. To bi trebo biti anodiziran aluminij. Očito gazda s njim već radio pa mislio aki mi šalje nešto na rivju da bude obavezno rabljeno i korišteno  :D

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #13 u: 14 Travanj , 2016, 14:02 »
Ma vlasnik je ocito idiot koji ne zna pregledati robu koju prodaje... Recimo replikart za morine nozeve lijepo naznace ako ima neobradena leda...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #14 u: 14 Travanj , 2016, 14:10 »
Dobro al to nemres uzet za zlo posto dodje 100 kn,al ovi pucaju na visoko pa ti da tup noz,ne podmazam,sa neobradjenim rupama di se vidi strugotina od busenja

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #15 u: 14 Travanj , 2016, 14:15 »
Pa o tome se i radi sto noz od 100-150 kuna ima naznaku svog nedostatka,a ovaj za 450 ne,jos se vlasnik pjeni...idiotizam...to je ono nase poznato lova preko noci bez rada i kompromisa,isto kao i Rimac s oglasom za posao...

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #16 u: 23 Travanj , 2016, 19:42 »
Citat: Blinddog

Eto prekinuli su suradnju sa Survajvl forumom haha  :rofl2:
« Zadnja izmjena: 23 Travanj , 2016, 20:24 od Preppy »

*

Offline blinddog

• *
  • 432
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #17 u: 24 Travanj , 2016, 13:56 »
Čitao.
"nepristrana recenzija", "nemam ja ništa od toga", ...   (c) By Navi
 :LOL:

Vjerojatno i nije takav veliki problem u nožu već u kasnijoj komunikaciji s prodavačem; i telefonom i preko maila. Umjesto da se MMBlades ispričao, odmah udario paljbu i prekid suradnje. Garantiram da do kraja godine više neće zastupati Kizer brand već će to netko drugi iz EU preuzeti.

Jasno mi je da neki primjerci mogu biti iz limun serije ali tad se iskustva recezenata prenesu svom principalu ili proizvođaču robe koji treba objasniti što je posrijedi i ukloniti nedostatke te nadomjestiti limun artikl. Imam osjećaj da se zatupnik postavio, po mom mišljenju, previše "socijalistički": hoćeš-nećeš-tko te j...  To u vremenu kad je kupac svetinja više ne pali. Davna su to bila vremena kad se tako moglo postaviti; ako ne kupiš od mene nigdje ga više nećeš ni kupiti. To vidimo i u VW diesel aferi, netko će to dobro platiti. Ne sumnjam da je Kizer veliki proizvođač i prerađivač metala i da im ogromno iskustvo i znanje ali je izabrao krivog zastupnika kojeg će se i ubrzo riješiti. A onda će tom zastupniku svi biti krivi jer nije uspio. Već viđena priča na našim prostorima.

Šteta zbog svega jer je mogla biti lijepa priča: Kizer brand se probija na tržište EU preko MM Blades, svi zarađuju i svi imaju koristi ali opet taj naš balkanski mentalitet. Oš-neš-ko te.....   Šteta

CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #18 u: 24 Travanj , 2016, 21:00 »
Točno to... To ti je ono,šta ti znaš,moja je firma... Ne bira prodavac kupca,vec kupac prodavaca... Danas svega ima na izobilje i zahvaljujući internetu sve je i lako dostupno... Zato se kupac treba cijeniti...uvijek ima idiota koji su sve samo ne pošteni kupci...ali ne možeš se ni postaviti po tom principu hoćeš-nećeš... Hrvatska je malo tržište da bi mogao glumiti nekog hadžiju... Kritiku trebas prihvatiti konstruktivno i probati nešto izvući iz nje...čak i ako je  neosnovana... Jer jedna loša reklama se čuje više nego deset dobrih...

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #19 u: 25 Travanj , 2016, 11:00 »
Najbolja stvar im je to šta nude "najbolje cijene na tržištu". Navodno im je vodilja Knifecenter koji je najjeftiniji, samo šta je iz KC shipping dosta skup za Hrvatsku. ALI...kad KC pošalješ mail da nešta ne valja, oni plate povratni shipping i zamjenu robe bez puno pitanja i bez ikakve bahatosti
Trust me, I\'m an engineer