Hammock / Hamoci

• 75 replies
  • 7954 views
*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
Odg: Hammock / Hamoci
« Odgovori #40 u: 20 Rujan , 2016, 20:52 »
Dutchware ima bezobrazno skup shipping, a ovo omatanje kopče dyneemom je bacanje konopa ubudale. Svaki statički konop je dobar za to i puno povoljniji od dyneeme.

Što se tiče namještanja usporedba sa whoopijima ne stoji iz dva razloga:

1. Minimalna udaljenost drveća nije usporediva, jer je whoopie poželjno koristiti, ali ne i nužno. Hammock se za omče na krajevima jednako može zakvačiti na marlin spike (preporučam komadić aluminijske cijevi ili bolje fiberglas šipke od šatora, od 7-8 cm), koji se prethodno postavio na željenu visinu. Realno, koliko često ćete se naći u situaciji da su sva stabla ili bilo kakva sidrišta preblizu? Pomalo se ušlo u fazu nezdravog perfekcionizma.

2. Ovo namještanje u mm je isto diskutabilno. Pomiču se dvije strane. Koliko gurtne trebaju biti? 5-6 m svaka?

Ne znam baš...
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #41 u: 26 Rujan , 2016, 13:35 »
Benger, imas fotku dimenzija tvog hemoka zajedno sa suspenzijom? Mislim kada je spakiran u svoju vrecu.
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #42 u: 26 Rujan , 2016, 16:56 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

S tim da su gurtne u svojoj vrećici. Možda sam trebao ići na nešto širu vrećicu da i one stanu. Eto ideje kad ću naručivat tarp.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #43 u: 26 Rujan , 2016, 22:25 »
E fala.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #44 u: 27 Rujan , 2016, 11:12 »
Flying tent zatvorio projekt. Pobrali skoro 500 000 eura na kickstarteru  :rofl2:

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #45 u: 27 Rujan , 2016, 11:41 »
Ali idu u proizvodnju?

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #46 u: 27 Rujan , 2016, 11:43 »
Koliko sam ja skuzio ne. Projekt prekinut, nista se nece proizvodit a novci se nece vratit.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #47 u: 05 Listopad , 2016, 12:20 »
Zgodna nova kombinacija. Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3254
  • 10
« Odgovori #48 u: 05 Listopad , 2016, 23:31 »
Ko dd hamok ista shema ...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #49 u: 06 Listopad , 2016, 10:43 »

DD nema nijedan model ovakav. Na koji model si mislio od DD?

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #50 u: 06 Listopad , 2016, 11:38 »
Koliko vidim nadmasili su gol od 20 000 na 300 000.

Citat:
With a total weight of 6.95lbs - including tent/hammock, insulated air mattress, and sleeping bag.
Znaci sve skupa 3.5kg - inkluzivno karimata, vrece i svega ostalog. Nije toliko puno

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #51 u: 06 Listopad , 2016, 11:58 »

DD nema nijedan model ovakav. Na koji model si mislio od DD?

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #52 u: 06 Listopad , 2016, 12:18 »
Nije 100% ista šema. DD nema ugrađen krov nego samo moskito mrežu, kao i frontline i jungle i svi ti hamoci od DD-a, znači moraš koristit tarp. Nekako se u zadnje vrijeme gomilaju ti projekti na kickstarteru za te "viseće šatore"...

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #53 u: 06 Listopad , 2016, 12:18 »

:LOL: Ni blizu. Slični su samo po sličnom načinu upotrebe. Neda mi se sad napismeno izvačit razlike koje su očigledne i samo na prvi pogled.

Da uzememo oba pa da ih isprobavamo Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi  ?  :hammock: vs.  :hammock:   :grdiples: :pivo:

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #54 u: 06 Listopad , 2016, 12:22 »
Nije baš kao DD. Bolji je i moram priznat da mi se koncept i sviđa i ne sviđa. Dobra strana je kompaktnost, a loša je što sa odvojenim tarpom ima više mogućnosti. Ova travel/bivy shema je izvediva sa svakim ripstop ili nekim drugim nepropusnim hammockom odnosno tarpom.

Kako se uvijek ispostavi da stvari koje objedinjuju više elemenata ni jednu funkciju ne ispunjavaju u potpunosti. Bridge shema se lako napravi pomoću fiberglas šipki od šatora i dyneema konopa za krajnje omče, itd.
...omnia mea mecum porto...

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #55 u: 06 Listopad , 2016, 12:24 »
Ispravak,mislio sam na ovaj model!

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #56 u: 06 Listopad , 2016, 12:25 »
U majke ti.. 145 funti  :LOL:  :jao:
Da slični su (bez ugrađenog karimata i vreće.. BTW nije mi jasno kako su to ugradili  :zbunjen2:)

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #57 u: 06 Listopad , 2016, 12:30 »
Jel u DD-u mreža za komarce vodonepropusna? Ako nije onda nemaju veze jedan s drugim.
...omnia mea mecum porto...

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #58 u: 06 Listopad , 2016, 12:41 »
DD jungle je već sličniji. iako mi je najjača fora na DD jungle to da ako zelis koristiti na tlu (kao bivi) onda moras staviti vodonepropusni sloj ISPOD bivija, sto znaci da ne moze stajati na tlu kad krene kisa jer nemas vise pokrov.  :zbunjen:

EDIT:
Što znači da opet moraš nositi još jedan tarp za ispod hehehehhehehe
« Zadnja izmjena: 06 Listopad , 2016, 12:50 od Lakeman »

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #59 u: 06 Listopad , 2016, 12:45 »
DD jungle je već sličniji. iako mi je najjača fora na DD jungle to da ako zelis koristiti na tlu (kao bivi) onda moras staviti vodonepropusni sloj ISPOD bivija, sto znaci da ne moze stajati na tlu kad krene kisa jer nemas vise pokrov.  :zbunjen:

Gle fakat je  :jao: Pa to nema smisla   :rofl2:

Citat:
Detachable waterproof layer – use underneath for bivi camping or overhead as a compact tarp