"EDC"

• 16 replies
  • 2047 views
*

Offline Ragnar

• **
  • 32
  • 1
  • Spol: Muški
"EDC"
« u: 18 Ožujak , 2016, 19:24 »
Evo da predstavim svoj "EDC" koji btw. nije nikaj posebno, ali me itekako sluzi svakodnevno

Sat "Casio PRG270-4", solarno punjenje koje mi je jako bitno jer bateriju ne treba mjenjat iducih cca 10 godina.
Otprilike 9 mjeseci moze baterija "durat" bez sunca, s tim da se u potpunoj tami pali "save mod"
Kompas, altimetar, barometar, termometar, stoperica, 5 razlicitih alarma, vremenske zone, izlazak i zalazak sunca itd.

Novcanik "Freitag - Schurich", svicarski proizvodac "Freitag" poznat po svojim "nepoderivim" proizvodima od recikliranih kamionskih "cerada"

Dzepni nozic "Victorinox - Spartan", htio sam "nozic" koji cu koristiti svakodnevno u "civilizaciji" i kod usporedbe s ostalim modelima,
odlucio sam se za "spartanca". Manju ostricu koristim svakodnevno za otvaranje "koverti" i paketa kad narucim, otvarac konzervi doma drugi
ni nemam a tako ni otvarac za "pluto" cepove i "pivske" cepove. Vecu ostricu koristim tu i tamo za narezat "kobase"  :D kad zatreba a i
cackalica i pinceta su nasle svoju svrhu.  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

Benzinski upaljac "IMCO - Triplex Super 6700", kaj reci za ovaj legendarni austrijski upaljac...od kad sam nabavio "IMCO", "Zippo" skuplja "prasinu"
u ladici. Testirao sam i jedan i drugi upaljac i "Zippo" moram punit nakon tjedan dana (znam da ima par nacina kako sprijecit isparavanje)
a "IMCO" traje do 3 tjedna bez problema.
Koristio sam isto gorivo i jednaku kolicinu, palio sam upaljac svakodnevno i uvjerio se da mi "IMCO" vise odgovara s obzirom da nisam pusac pa ga
ne moram redovito punit. Kompanija je zatvorila svoja vrata 2012. godine i od tad je japanska kompanija "Windmill" otkupila kompletne
strojeve i patent tako da je upaljac identican i jednake kvalitete samo kaj se ne proizvodi u Austriji nego u Japanu. Naravno da ne treba
napominjat da je internet pun kineskih kopija (takoder mogu posluziti svrsi).

Eto, to je to. Sve ono kaj manje vise koristim svaki dan iako mi je zbog novog posla, za vrijeme radnog vremena zabranjeno koristiti dvije stvari... :smrc:
Izvinjavam se ako je previse teksta...slobodno komentirajte  :D

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
Odg: "EDC"
« Odgovori #1 u: 18 Ožujak , 2016, 22:00 »
Solidan EDC, planiraš ga širit na torbicu neku ?? Pa recimo nadodat neke stvari

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #2 u: 18 Ožujak , 2016, 22:59 »
Slažem se sa poslovnom odlukom. Da sam ti šef odmah bih ti zabranio novčanik i sat na poslu.. :halo:
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Ragnar

• **
  • 32
  • 1
« Odgovori #3 u: 19 Ožujak , 2016, 07:05 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Solidan EDC, planiraš ga širit na torbicu neku ?? Pa recimo nadodat neke stvari

Mozda, al za sad ne vjerujem...dok mi ne pocne smetat po dzepovima  :D

*

Offline Ragnar

• **
  • 32
  • 1
« Odgovori #4 u: 19 Ožujak , 2016, 07:07 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Slažem se sa poslovnom odlukom. Da sam ti šef odmah bih ti zabranio novčanik i sat na poslu.. :halo:

Hehehehe...neznam kaj se bunim uopce

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #5 u: 19 Ožujak , 2016, 20:04 »
Ako ti ne treba pinceta na Spartanu, preporučam skidanje jedne plastične skale s njega, one s druge strane od vadičepa. To sam na svom napravio i stvarno se osjeti da je tanji u džepu. Ak skineš onu kod vadičepa onda on zapinje, a pinceta se ipak može stavit i s druge strane..onda ti ostane i igla unutra  :goodday:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
EDC nožić
« Odgovori #6 u: 30 Studeni , 2016, 09:18 »
Ljudi zanima me što nosite kao EDC nožić i zašto je ste se odlučili za taj odabir.

Evo da počnem, prije sam nosio foldera (GANZO) ali jednostavno nije ispunjavao zadatke koji su se stvorili tokom dana. Istina, ako nešto trebaš prerezat onda je super.. Ali recimo, zašarafit ili odšarafit nešto ili otvorit flašu vina, ili izčačkat komad špeka između zuba... Za to jednostavno nije išlo. Zato je meni najdraži EDC obični jednostavan mali švicarac.

Da čujem vaše dojmove

Baš sam čačkao i vidio da već postoji tema EDC pa sam ih spojio  :tipkanje2:
« Zadnja izmjena: 30 Studeni , 2016, 09:20 od Preppy »

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 30 Studeni , 2016, 18:31 »
Ja sam do prije koji mjesec imao švicarca i negdje ga posadio  :smrc:

Sad imam šogorovog Benchmade Torrenta koji me super služi i usput se nadam da bu izraslo drvo puno švicaraca

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #8 u: 30 Studeni , 2016, 19:44 »
Ja sam nosio Leathermana za EDC ali mi otpadne rame ili džep. :)

Sada 95% vremena nosim u torbici Enlan EL-01 a po džepovima i nekada mali mali custom sklopivi nozic koji je uspomena...

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #9 u: 30 Studeni , 2016, 20:12 »
Ja imam sanrenmu 753 ako se be varam.. prezadivoljan velicinom.. nadje se kineska izula tu i tamo.. gerber dime je ipak vecinim smnom..

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #10 u: 01 Prosinac , 2016, 17:56 »
nadje se kineska izula tu i tamo..

Jel još radi kak treba?
Ja sam svoju malo sj**ao pa je sad tanto i bez premaza

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #11 u: 01 Prosinac , 2016, 18:08 »
Daa.. jedino moram si nabavit nesto normalno da je mogu naostrit kak treba..

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #12 u: 01 Prosinac , 2016, 18:46 »
Jedan jedini leatherman wave,ne odvajam se od njega ... jednostavno nezamislivo je bit bez njega

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #13 u: 21 Srpanj , 2017, 09:10 »
Često puta mi se dogodi daposegnem za nekim komadom opreme, a kad ono - prazne baterije. Iako ne dajem djeci da se igraju s opremom, kad god je se dočepaju, postane im glavna igračka.

Zato mi se u kompletu EDC nalazi jedna simpatična lampa, kupljena u Dechatlonu za 40-tak kn. Ima dinamo na ručicu i u nebrojeno slučajeva mi je jako dobro poslužila:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #14 u: 21 Srpanj , 2017, 09:25 »
Naisao sam na nju svaki puta na kasi jer su u onim kutijama prije kase. Dobra stvarcica ali me nikad nije toliko privuklo da kupim. Koja je jakost svijetla ili su to obicne ledice unutra?

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #15 u: 21 Srpanj , 2017, 10:42 »
Po danu ne možeš pogledati u ledice koliko bliješte.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #16 u: 21 Srpanj , 2017, 17:03 »
Probat cu je uzet dr put kad odem do tamo..