Mora noževi

• 107 replies
  • 8547 views
*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Mora noževi
« Odgovori #40 u: 03 Kolovoz , 2016, 17:02 »
Evo moja snimka kako je došao oštar:

« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz , 2016, 21:37 od Lakeman »
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #41 u: 04 Kolovoz , 2016, 07:43 »
Jel ih ima još u bacelicu?
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #42 u: 04 Kolovoz , 2016, 10:50 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Jel ih ima još u bacelicu?

Sigurno ih ima, Evo fotka od jučer sa blagajne. Frajer je rekao da ih baš dobro prodaju, ali svejedno sumnjam da su se od jucer rasprodali.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #43 u: 05 Kolovoz , 2016, 20:55 »
Za tu lovu više nego odličan nož...nije za srušiti tri hektra šume...ali za klopu pripremati,našiljiti ražnjić i slične stvari,dušu dao...a da se naoštriti samo tako...bez muke... Ljudi,kupujte More dok im nisu nabili cijenu... Recimo ona Mora Garberg(full tang) 100 us baksa...za tu lovu radije ipak uzimam nešto drugo...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #44 u: 08 Kolovoz , 2016, 07:28 »
Ja kupio 2 komada za cijenu jedne More. Eh da sam se strpio s Bauhausom... Ovaj mi je odličan zbog kombinacije boja. Pravo šumski.

*

Offline Gorštak

• 3254
  • 10
« Odgovori #45 u: 08 Kolovoz , 2016, 16:51 »
Definitivno best baj noz .. netreba ti vise od tog za bauljanje po sumi ... nabavit cu barem 2-3 pa pospremit za rezervu nebu propali u ormaru  :thumbs:

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #46 u: 09 Kolovoz , 2016, 07:23 »
Požuri se jer idu ko blesavi.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
Odg: Brbljaonica
« Odgovori #47 u: 08 Rujan , 2016, 10:55 »
Kupio sam jutros nož za moju ženu :)
MORA je sklopila deal sa firmom ''Light my fire'' i radi za njih noževe sa firesteelom unutra.
Boja će biti pun pogodak za moju bolju polovicu :)
Kupio sam ga u KIBUBA trgovini jutros. redovna cijena je 269kn ali sam uložio moje češere  (šiške) i dobio ga za 215kn. (to je njihov program vjernosti)
Nisam ga raspakiravao. Ali kad bude otvoren, vagnem ga i isprobam malo.
Zovu ga swedish-fireknife.
:)

*

Offline Gorštak

• 3254
  • 10
« Odgovori #48 u: 08 Rujan , 2016, 11:14 »
Awsm djud ... daj ga otpakiraj kak se drzi fajerstil za njega

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #49 u: 08 Rujan , 2016, 11:30 »
Dobro drži...lijepo sjeda u dršku...nema šanse da ispadne sam od sebe... Susjed kupio prošle godine sebi...zeleni...  Jedino je firesteel poskup kad ovaj potrošiš...mislim barem meni...jer ja firesteelove uzimam od kineza...

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #50 u: 08 Rujan , 2016, 11:37 »
Light My Fire firesteelovi su mekani kao sapun. Ja sam svojeg potrosio odma. Boja je bas fora  :D Taman za gorkija.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #51 u: 08 Rujan , 2016, 11:41 »
A kostaju... Imao jedan...malo ga koristio,poklonio ga... Njega si mogao naribati hrpicu i onda kresnuti...kresnuti firesteel,ne gorkija...hehehe
« Zadnja izmjena: 08 Rujan , 2016, 11:43 od Stanky »

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #52 u: 08 Rujan , 2016, 11:44 »
A kostaju... Imao jedan...malo ga koristio,poklonio ga... Njega si mogao naribati hrpicu i onda kresnuti...kresnuti firesteel,ne gorkija...hehehe
hahahaha  :LOL: Gorki se vec ponadao valjda  :prsti:
Ja ne vidim razloga platit vise od 2$ za Firesteel. Ovi kinezi su zaista super.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #53 u: 08 Rujan , 2016, 11:46 »
Čuj, sve ima svoju namjenu. Ovo je moje rješenje za ''Dragi daj mi nož za ovo, daj mi za ono, daj mi prereži ovo, daj mi nareži ono...''
Firesteel je samo mali dodatak. Uzmes broj izleta na koje ćemo ići zajedno, i samo na nekima će nam trebati vatra, i samo neke od te vatre će trebati upaliti bas moja zena i samo neke od tih vatri će bas ona morati paliti firesteelom. Tak da kad sve zbrojis, trajaće joj duuuugi niz godina   :grdiples:

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #54 u: 08 Rujan , 2016, 12:14 »
Ne velim nista protiv More u kombinaciji. Samo ako ides kupovati LMF firesteel posebno nema smisla jer su totalno precjenjeni.

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #55 u: 08 Rujan , 2016, 12:37 »
Ne velim nista protiv More u kombinaciji. Samo ako ides kupovati LMF firesteel posebno nema smisla jer su totalno precjenjeni.

Kupio jučer sebi. :)

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #56 u: 08 Rujan , 2016, 13:07 »
 :jao:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 838
  • 10
« Odgovori #57 u: 08 Rujan , 2016, 13:13 »
Ma ja odsad samo kupujem kineze...za prvi sam se i ja zeznuo i platio previse...sljedeći uzeo na ebayu,sad samo kupujem štapiće,dršku si sam napravim... Jednog kineza sam dobio uz kupljeni nož od Joze... Svi krešu ok... Ja sam ženi poklonio Bauhaus Moru Cliper...i ona zadovoljna...koristi ga pomalo i u kuhinji...

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #58 u: 10 Rujan , 2016, 11:17 »
Ne bih da ulazimo u neki off-topic, ali ja sve što si mogu priuštiti, kupujem lokalno. Ti trgovci isto moraju zaraditi, i isplatiti plaće i platiti sve doprinose i parafiskalne namete kojih svi mi sa firmama imamo nenormalno puno. Ja isto volim kada netko plati meni za proizvod / uslugu nego da samo razmišlja kako proći što jeftinije u inozemstvu.
Ne možemo biti ''otok'' i sve sami sebi pojedinačno kupovati sa ebay-a iz Kine. Treba poduprijeti mikro i malo poduzetništvo. Treba trošiti svoje novce u Hrvatskoj jer tako taj novac kroz poreze ostaje ovdje. A ne samo raditi ovdje, uzimati plaću i slati novce u Kinu i onda se čuditi kako nema novaca u proračunu i zašto se zadužuje država itd. Ne mislim na nikoga konkretno ovdje, ali teže ovo stajalište razumiju ljudi koji rade za nekog drugog i primaju plaću i žele što više dobiti za svoj novac. A lakše razumiju oni koji pokušavaju preživjeti sa svojim firmama na našem tržištu.
Rekao sam da neću dugo ali svejedno mi se omaklo :)
Idem ja malo vagnut onu Pink Moru i dopisati dojmove  u ovu temu.  :thumbs:

*

Offline Preppy

• *
  • 3803
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #59 u: 10 Rujan , 2016, 12:41 »
Ako tako nekaj napišeš onda moraš očekivati da će ti netko odgovoriti (npr. Ja :D).
Slažem se potpuno. Ali moraš uzet u obzir da većina robe u HR je skoro duplje skuplja. Ako su jeftine stvari onda ok, ali recimo oprema preko 50€ onda si razmišljam. I druga je stvar dati 10 eur za firesteel koji traje 1 god il 2 eur za fs koji traje 10 godina... Recimo, želim si kupiti multitool, u hr su skoro 30 posto skupljiji...

Via TapaTalk