Bjelovarsko druženje 12-13.03.2016.

• 4 replies
  • 951 views
*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
Bjelovarsko druženje 12-13.03.2016.
« u: 14 Ožujak , 2016, 00:41 »
Za početak poveznica sa drugim forumom na kojem je prvotni report objavljen. Apdejti na drugom forumu još slijede i bit će zanimljivo.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Slike govore 1000 riječi pa gledajte za početak, a onda slijedi report.

Ljudi moji, kakve li uživancije. Ekipa vrhunska. Zajebancija od prvog kontakta. Šestorica bećara. Vražji broj daje i vražji provod. Nismo puno hodali, ali smo se navukli drva, natukli ih mačetama i kukrijem, rezuckali ih Lidl-pilom (pokazala se i više nego dobra i terenski ispit položila s odličnim), rezbarili ih Esseom, Glockom, CS-om, Morama... Ko da smo na velesajmu.

Kobase i piletina na vatrici. Pa malo i na žlicu. Ponesoh i litru šljive, 10 godina stare. Šta da vam kažem, kad je drugi dan svaki trenutak tišine bio prekinut nečijim komentarom "Stari, kakva rakija, pa ono je čudo!". Nismo se natreskali, nego je baš bilo opušteno. Jedino što sam skoro tri puta palac slomio tiskajući kavu u plastiku JHA porcije (jebo i plastiku i brlju i budalu koja nakon dvaput ne shvati). Manje hodanja, više bushcrafta. duke i šmitobona složili od drva ležajeve. Ja rezbario klinove za tarp. Pjer i duke složili tron za dvije osobe. Šmito i ja osigurali jednu obješenu hrastovu granu, da nam ne padne na glavu u slučaju da ozbiljnije zapuše (jebem ti sisu, ostade mi konop zavezan za tu granu, sad sam skužio... ma i neka ga tamo).

Ako je nekome postalo hladno, hvata se mačete i hrani gladnu vatru.

Složili svatko svoj kutak. 2 šatora, 3 bivka i jedan viseći raj.

Da mi je bilo još 15° sve skupa okrenuto u lijevo ili desno bilo bi savršeno, ali i ovako sam se snašao. Objesio jaknu na kraj kod nogu i eto štita od uzdužnog strujanja.

Pivu na druženjima ubuduće prestajem piti bar 3 sata prije spavanja. Taman legnem i namjestim sve i potjera me na pišanje. Joj, šta sam bio ljut. I onda na povratku skužim da mi je razlika u krajevima hemoka skoro 20 cm. A trijezan ga postavljao. Jebeš budalu. I onda tako pospan i sve nateži i namještaj. Sreća da imam whoopije, jer ne znam koliko bi inače trajalo. Rasprostro aluminizirani karimat u hemoku. Uvuko se u vreću u stajo-sjedećem položaju (ne znam ni sam kako, jer sve me bacalo... Kakva rakija, ljudi moji, čudo jedno!). Uvalio se u hemok, razvukao se po dijagonali, malo namjestio pododeju (underquilt) i zaspao ko klada. U praskozorje, malo prije 6 me probudile tice. Okrenuo se na desni bok i odrapio ko klada još do 8:15. Nema šmrcanja. Nigdje me ne zebe, nigdje ne zateže od loših položaja spavanja i budan k'o zec! Bilo je poprilično hladno tijekom noći i sjeverac je lijepo pridonosio, ali oprema je u potpunosti zadovoljila. Ipak, uvijek može bolje pa ću sljedeći put probati sve skupa još malo zatvorenije složiti. Ako ne prije, kroz koji tjedan kad spojim ugodno s korisnim i odem sa Zvonjolom na prespavanac na Moslavačku Goru. Ostali shvatite ovo kao poziv, jer ne može biti loše. Naoštrite čakije ili idemo na kavu pa vam ih naoštrim sa Lansky setom (bomba!).

Pošto mi je sad zgodno i imam inspiracije napisat ću par recenzijskih riječi o opremi pa se referirajte na ovaj post ili neka moderatori dodatno prekopiraju i rasporede (al' ne miču) pojedine dijelove opisa.

1. Lidl preklopna pila - 18 cm list. Dosta čvrsta. Dobro leži u ruci. Dosta velika i lagana. Rasturila je svako drvo bez problema. Za 30 kn prva liga. Vjerujem da ne može stati uz bok Laplanderici ili Silkyci, ali za povremene izlete dušu dala. Zato trk u Lidl po jednu-dvije, nećete požaliti.

2. Čakije i šlajferi - neki dan sam kupio Fallkniven DC4 brus, dok Lansky set imam otprije. Naoštrio s njim sve kuhinjske nožove (draga odmah zaradila flaster, kad ne pazi) i krenem oštriti Leatherman Wave, Glock 78 i CS Pendelton Hunter. I je to ok, ali meni ne valja. Nekako mi to sve slabo. Donio ga u srijedu Gorštaku na pivkana i oštrili mi i sve, ali meni opet nije to to (Gorštače, ne plači, ima babo Benger rješenje). I ne da mi vrag mira i u četvrtak odem u garažu po Lansky set i udri po čakijama bez milosti. I mislim si ono, šta ja znam, valjda će bit ok. I na izletu Šmito gleda Glocka i kaže "Stari, jesi ovo ti oštrio? Ovo je ubojica od oštrine!". Ja kažem nešto kao "Ne znam... Nije baš", a ovaj na to "Ma šta nije, gledaj sad ovo"... I opali po drvetu od jedno 3 cm u promjeru i odvali ga kao trsku mačetom. Nakon toga sam si sav prostor ispod visećeg raja raščistio s Glock beštijom. Kako to leži u ruci. Kako prolazi kroz sve. Kad ti dosadi rezuckanje, udri po bacanju. Nož je kao izmišljen za sve što ti padne napamet. Reži, bacaj, batonaj, lupaj, gazi i ništa mu nije. Za tu lovu, takav multipraktik mislim da ne postoji i da nema konkurencije. Fantazija. I nakon svog zlostavljanja ga još ne trebam oštriti, ali ću ga svejedno istretirati sa DC4, jer je lagan za održavanje, a DC4 je za održavanje oštrine foolproof. Preporučam oboje. A što se Lansky seta tiče tu se nema šta posebno pisati. Jednostavno, praktično... Za malo vremena daje izvrsne rezultate. Ne treba nož brijati kao britva. Nožem se reže, a ne brije. Ako se nekome brije, neka oštri lopatu.

Cold Steel Pendelton Mini Hunter je mali nožić u kolekciji, ali izuzetno koristan za sve izletničke namjene, kao i za bacanje. Njega ću proslijediti sinčiću od sljedećeg izleta, kad ga krenem podučavati radu s čakijom i bushcraftu. Mali ima volju, a ima i tata. Vjerojatno već ovaj tjedan.

3. Njemačka vojna porcija - Ovo je prava stvar. Trodijelni set od aluminija zanimljivog oblika i lagan za održavanje. Posuda se sastoji od Billy Can drškom za vješanje, unutarnje posude koja seže do trećine dubine Billy Can i poklopca, koji je još u službi tavice odnosno nosača Billy Can za sigurnije rukovanje, napose kod izlijevanja vode iz spomenute (npr. u Aeropress za kavu). Zapremnina je 1 lit i može služiti i kao kuhalo na paru. Konkretno, napunite Billy Can do pola vodom. Ubacite unutarnju posudu u koju ste stavili recimo kobase i kiseli kupus (ili repu...njam... njam), stavite na izvor topline (ne mora biti kuhalo) i za 15-20 min klopa samo takva. Sve se lako vadi i premješta. Jaja se ne lijepe za poklopac/tavicu i lako se čisti. Nije dobra kao Zebra, ali je zbog oblika puno praktičnija za nošenje. Ono što je najvažnije, cijela je metalna pa neće šetati kao plastična kockica i nema briga da li je koji dio blizu vatre. Ruske porcije su takoreći iste, stoga ih preporučam ispred JHA porcija. Ovdje je 6-oj slici, a korištena je i na zadnja dva izleta. Izvrsna stvar.

Neki ljudi s foruma neke iz ekipe koja je s drugog foruma već poznaju. Nadam se da ćemo se koji od sljedećih puta okupiti i u većem broju, jer je riječ o krasnim ljudima, koji znaju uživati u prirodi, znaju što je zdrava zajebancija, paze jedni na druge i od ničega ne odustaju.

Zdrav hobi, mentalna higijena i pravo punjenje baterija. Ovakve stvari treba čim češće upražnjavati, u svim mogućim oblicima. Sad je bilo više bushcrafta, a manje hodanja. Sljedeći put nek bude obratno. Samo da je šume, zraka i boravka u prirodi. Ko to more platit... Ajd, živi bili.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
Odg: Bjelovarsko druženje 12-13.03.2016.
« Odgovori #1 u: 14 Ožujak , 2016, 09:28 »
Bravo decki!  :pivo:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #2 u: 14 Ožujak , 2016, 09:56 »
Bravo bravo :) moram doc jedan dan :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 14 Ožujak , 2016, 14:17 »
Odlično druženje, šteta kaj nisam mogao doć .. drugi puta dolazim sigurno  :thumbs:

Vidim Dravman svoj hotel fura sa sobom, aaa i na Kuzelinu je imal apartman deluxe  :vertex_Schild_Smiley_LOL1: :pivo:

BTW nekak se cesto rakija spominje i piva, vi ste se isli oblokat tam pijanci  :fucka:

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #4 u: 14 Ožujak , 2016, 19:52 »
Litra rakije i 4 litre pive na 6 ljudi. Baš pijanci... Ajde, Gorštak... Još malo pa korizma gotova... :party:
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...