Ganzo G729-BK

• 17 replies
  • 1355 views
*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
  • Spol: Muški
Ganzo G729-BK
« u: 13 Ožujak , 2016, 13:51 »
Napokon došao meni u ruke poklon od tete Yvonne, išao je preko Budimpešte pa je duže trajalo
Radi se o Ganzo G729-BK preklopnom nožu, sve dimenzije i info na linku Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Oštrica je od 440C čelika, bilo bi mi draže da je 8Cr jer ga bolje znam, al znate kako ide sa poklonjenim konjima i zubima  :pivo:
Uz slike bude kratki opis i malo cjepidlačenja

Evo malo slika:

Rame uz rame sa "uzorom" Spyderco ParaMilitary 2, postoje minimalne razlike u vidu položaja šarafa drške i kopče za džep. Mooožda bi se dala mijenjati oštrica, nisam htio rastavljat šogorov PM2 da vidim

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Obloge drške od G-10 su po meni super napravljene, ne "grizu" ruku, a ipak se dovoljno lijepe da se nož ne skliže ni malo. Morat ću malo pobrusit materijal oko kočnice da se lakše zatvara jer je sad ravno sa ovim studovima od axisa pa se ne može lako uhvatit palcem

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Kopča za remen je ispolirana jako dobro, nisam očekivao takvu završnu obradu iskreno

Lijepo sjedi u ruci, kopirali su Spyderco ergonomiju skoro savršeno

U moje ruke je došao naoštren da glatko i bez čupanja brije (pustio sam i krvi malo čak) i nekoliko sati kasnije je testiran i u survival uvjetima na janjcu  :pivo:

Cjepidlačenje: teško se otvarao i zatvarao, jednom rukom nikako i oštrica nije bila centrirana. SOboje je riješeno uz trošak od pola minute sa torx 9 nastavkom za šaraf osovine  :party:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
Odg: Ganzo G729-BK
« Odgovori #1 u: 13 Ožujak , 2016, 14:21 »
Kopija i pol, znači vrijedi ganzo tih para  :thumbs: možda jednom i piknem neki ganzo dok su đabalesko, nek se nađe  :smiley_emoticons_ugly-dance:

Inače nož ko nož mi je odvratan, ne sviđa mi se dizajn  :facepalmxd:

PS: nisu ti rekli za tetu Yvonne da je to zapravo muško  :vertex_Schild_Smiley_LOL1: :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #2 u: 13 Ožujak , 2016, 14:22 »
Tak je i meni bilo za dizajn prije prvog Spyderco noža (bila je Endura) i onda skužiš da je dizajniran za ergonomiju i učinkovitost.

Za sad vrijedi tih 100kn, budem vidio još kakav je čelik kad ću više koristit nož.
I još jedna zamjerka...dosta je težak, lineri nisu rezani nego je puni čelik. To ću nekad sredit jer znam koliko lagan može bit kad se izreže malo

Eto, opet mislim da je žensko, a ono frajer  :fucka:
« Zadnja izmjena: 13 Ožujak , 2016, 14:24 od Okibex »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 13 Ožujak , 2016, 14:24 »
Kolka je težina noža ?? Moj Leatherman je pre težak, doslovno ti svlači hlače kad je u dzepu

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #4 u: 13 Ožujak , 2016, 14:29 »
Piše da je "Product weight : 0.123 kg", nisam ga stavljao na vagu
Bar 10 grama se može skinut ako se izreže iznutra malo
Paramilitary po kojem je rađen je 111 grama, htio bih bar na tu težinu doć ako ne i više skinut

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #5 u: 13 Ožujak , 2016, 14:32 »
Skoro nista nasprem Wavea od 241 gram  :-o .. daj mi reci koja je razlika izmedju 440 c i 420 hc materijala ??

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #6 u: 13 Ožujak , 2016, 14:33 »
Ovo centriranje je i mene brinulo na Ganzo G704Y. Malo šarafljenja i sređeno. Ali me uništava predebela oštrica.
Ima li blade play?
Axis lock mi se sviđa a da li dobro drži? Ja sam morao rastaviti kočnicu i sve rubove malo dotjerati tj. obrusiti srh koji je ostao od tvornice.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 13 Ožujak , 2016, 14:39 »
A dobro, Wave, nije baš usporedivo uzet nož i toliki multitool za gledanje težine

440C se koristi za skoro sve one stainless steel kuhinjske noževe. Nekad je bio supersteel, al sad većina ljudi smatra da je šrot makar je jako dobar čelik (meni malo pretvrd jer brusim sve na DC4 i strop)

420HC je sličan, ali sa više ugljika tako da je malo slabiji na hrđu. Buck ima dosta posla s tim jer Paul Bos zna kako se kali da bude odličan..većina noževa u 420HC koji nisu od Bucka nisu ni tako dobri

@blind
Nema blade play, malo igranja sa zatezanjem i natjerao sam ga da bude kako treba
Za ovaj axis još ne znam, ali ako je direkt kopija Benchmadeovog onda drži odlično. Na Bench Barrage sam se objesio sa svojih (tadašnjih) 65 kila i nije popustio

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 16 Ožujak , 2016, 10:35 »
Kaj mislite o ovom nozeku? Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Mozda si njega uzmem  :neznam:

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #9 u: 16 Ožujak , 2016, 10:42 »
Kaj mislite o ovom nozeku? Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Pa skoro je isti kao ovaj moj!

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #10 u: 16 Ožujak , 2016, 10:47 »
Uzmi, za tih 100-tinjak kn valjda nećeš propast, a po ovima koje imamo na forumu smatram da se isplati višestruko nožek

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 16 Ožujak , 2016, 10:50 »
Uzmi, za tih 100-tinjak kn valjda nećeš propast, a po ovima koje imamo na forumu smatram da se isplati višestruko nožek

Ma budem. Jedino me muci cekanje 3 tjedna a u EU skladistima imaju drek.

Da, ali tvoj ima malo drugaciju geometriju, os ostrice je vise gore na tvojem.
Mislim da cu ipak neki drugi uzet jer ovaj je dosta velik. Moram si malo skemijat.

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #12 u: 16 Ožujak , 2016, 10:56 »

Da, ali tvoj ima malo drugaciju geometriju, os ostrice je vise gore na tvojem.
Mislim da cu ipak neki drugi uzet jer ovaj je dosta velik. Moram si malo skemijat.

To je razlika drop point i spearpoint

I je, 9.4cm oštrice je malo veliko, al ima modela kakvih god hoćeš pa je to mnji problem  :smiley_emoticons_ugly-dance:

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #13 u: 16 Ožujak , 2016, 11:01 »
Treba mi nekaj robusnog za rezanje speka i kobasa. Kaj bum sa tim malickim svicarcem to isel rezat... Znaci neki SPEK/KOBAS/FOLDER-EDC

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #14 u: 16 Ožujak , 2016, 11:36 »
Uzmi 720 ili 727 .. Samo gledaj da ti je ili flat grind ili što viši saber grind..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #15 u: 16 Ožujak , 2016, 11:44 »
Mislim da za namirnice mi najbolje odgovara flat grind

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #16 u: 16 Ožujak , 2016, 12:21 »
Znam al začudio biš se koliko mala razlika je između njih dvoje..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #17 u: 16 Ožujak , 2016, 13:02 »
Mislim da za namirnice mi najbolje odgovara flat grind

Znaci scandi grind ?? I meni se taj navise dopada