Mora vulgaris sa drškom domaće proizvodnje

• 49 replies
  • 4066 views
*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
  • Spol: Muški
Mora vulgaris sa drškom domaće proizvodnje
« u: 10 Ožujak , 2016, 00:02 »
Dakle otvaram temu budućeg projekta .. u planu mi je jednu Moru  Lat. vulgaris Bauhausis, pretvorit u lijepi nožek sa drškom od nekog lijepo išaranog komada drvca koje nam je priroda podarila ...

Nisam neki nožo frik, ne patim na marke .. bitno mi je da je alat funkcionalan i da mi se dopada .. eto samim time Mora mi je nekak najbolja kaj se tiće oštrica, fantastični scandi grind debljine 2,5 mm koji se lako održava po pitanju brušenja, a ujedno ima i zavidne rezne osobine. Jedino mi se nikako ne sviđa drška ili ti rukohvat samog noža i futrola koja su izvedene iz plastike, neznam zašto ali više sam ljubitelj prirodnih materijala nego te plastike.  :facepalmxd:

Eto sutra planiram secirat jadnu Moru da dođem do "kinder supriseA" da vidim koliki je trn na koji ide drška.

Svaki savjet, prijedlog, kritika itd. dobro došli ... rekao bi Mamić, AJMOOOOOOOOOOOOO  :vertex_Schild_Smiley_LOL1: :pivo:

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
Odg: Mora vulgaris sa drškom domaće proizvodnje
« Odgovori #1 u: 10 Ožujak , 2016, 09:31 »
Mislim da bi ti Okibex najvise mogel pomoci u tom pitanju. Jedini prijedlog kaj ti mogu dati, zalijepi cijelu ostricu krep trakom vise sloja da ju ne zgulis tokom radova  :pipe:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #2 u: 10 Ožujak , 2016, 11:15 »
Trnovi u vecine Mora su oko dvije trecine drske...molim da se dokumentira postupak jer sam jucer u Bauhausu gledao te more  ramisljao uzeti ali ta drska i korice me odbijaju...ali s drvenom drskom mogao bi biti lijep nozic...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #3 u: 10 Ožujak , 2016, 11:31 »
Mora companion!

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 10 Ožujak , 2016, 12:03 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Trnovi u vecine Mora su oko dvije trecine drske...molim da se dokumentira postupak jer sam jucer u Bauhausu gledao te more  ramisljao uzeti ali ta drska i korice me odbijaju...ali s drvenom drskom mogao bi biti lijep nozic...

Bogme dobra ideja  :D

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #5 u: 10 Ožujak , 2016, 12:26 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Mislim da bi ti Okibex najvise mogel pomoci u tom pitanju. Jedini prijedlog kaj ti mogu dati, zalijepi cijelu ostricu krep trakom vise sloja da ju ne zgulis tokom radova  :pipe:

Valjda bu se Oki javil, da vidim kajima za rec .. tnx planiram ju zastiti svakako, makar je carbonac i nije miror šajn bi rekli, al dobro ... ne dira me to tolko

Da malo sam šalabajzal po netu i YT dosta ekipe je navarivalo taj trn iza da ga produlje, sad nisam pametan .. evo kroz kojih pola sata se bacam u seciranje More da dođem do trna pa bumo vidjeli ... sve ću dokumentirati

Gle nož je stvarno dobar, tih 10 € ili ti 60 ak kuna kolko je kod nas svakako vrijedi, a ima predivnih modela sa drvenim ručkama ... uzmi dok ih ima još, navodno More imaju novog marketinškog stručnjaka idu im cijene 10 puta gore

Mora companion!

Tnx zvone, onda režem uzdužno po oštrici, dok mi se ne pokaže trn  :thumbs:

btw ovo je jedan od lijepih modela, ovako nešto planiram napraviti

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #6 u: 10 Ožujak , 2016, 12:29 »
Uzmem dva - tri takva,cijena je sitnica,7-8 eura,nisam sad 100% siguran...imaju i tri modela Mora,jedan je nazubljeni, cijena 15 eura...sogor radi na pilani,proizvode parket...par skala mi donese...

I eto nozic za uz rostilj,pripremu hrane i tako...futrolu napravim kad se docepam neke koze...pravi bushcraft nozic za malo para...i malo truda...ali to ga cini jos boljim...

A sto se tice nadovarivanja trna mislim da to nema potrebe...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #7 u: 10 Ožujak , 2016, 13:45 »
Uzmem dva - tri takva,cijena je sitnica,7-8 eura

Za kuhinju zeni je čak i bolja plastična .. lakše se održava, jedino nije lijepa ... moja mama i cura isto u kuhinji imaju svaka po Moru iz bauhausa  :thumbs:

Evo pacijent operiran, nalazi se na intenzivnoj njezi, na aparatima je ..

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #8 u: 10 Ožujak , 2016, 13:47 »
Pametno je prvo skinut gumu sa ručke, da ti se ne dogodi ko i meni ... prilikom rezanja se sve topi od trenja rezne ploče, a ja nebi bio ja da ne rivam nos i gledam do kud ide pa mi frcnula dva komada u lice, sad zgledam ko prištavi klinac, kaj ima dve točkice tj plika od opekotine hahahah nema veze .. idemo dalje

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #9 u: 10 Ožujak , 2016, 19:05 »
Krojim,mjerim ... muci me debljina daske maslinove od 15 mm

Dali je pametno ljepit pa razbusit za nabit trn

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #10 u: 10 Ožujak , 2016, 19:23 »
Hmm.. Kolko ja znam drvo nebu popustilo gdje je ljepljeno. Ali nisam sto posto siguran. Možda rađe 2 komponento?

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #11 u: 10 Ožujak , 2016, 20:06 »
Da sutra u nabavku po epoksi 2k od bisona ... i moram osposobit stolnu brusilicu da sastrane metnem brusnu plocu kad nemam tracnu brusilicu

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #12 u: 11 Ožujak , 2016, 09:37 »
Zalijepi sa nekim epoxy-em drvo, pusti 2-3 dana da se "zavari" kak treba i onda radiš ko da je jedan komad drveta.

Dršku si skinuo ljepše nego ja na svojoj, ja sam dršku razbio skroz jer nisam imao dremel  :fucka:

Vidim da ti ostalo ide, viči ako zapneš  :goodday:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #13 u: 11 Ožujak , 2016, 17:51 »
Sinoc isao kupiti nit za trimer i mjesavinu u Bauhaus...i jbg ubodem dvije More...jednu Robust i jednu Cliper 840,iliti Bauhaus Moru... Danas ova Bauhaus i testirana...brije dlake bez problema...koristio sam je i za rezanje niti za kosnju i neko siblje sam s njom raskrcio jer nisam imao nista drugo pri ruci...a vidim u vrtu ce biti i skala za drsku...ima jabuka,krusaka,tresanja,dunja za obrezati....pa cu izabrati nekoliko komada...

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #14 u: 11 Ožujak , 2016, 18:56 »
Lijepi nožeki, za tu cijenu stvarno nemaš primjedbe.

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #15 u: 11 Ožujak , 2016, 19:38 »
Robust 15 eura,Cliper 9.50...do prije dva dana bio na akciji 7.50... Sad pripremam drvo pa cu i ja u preradu...a i uzet cu si jos koji...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #16 u: 11 Ožujak , 2016, 20:00 »
Zakaj ovaj Robust ima tak kratku oštricu ?? Kolki je u debljini na tjemenu ??
Ajde samo dobro prosuši drvo, makar najbolje nabavit nekaj već suho .. ovo bi bilo odlično za žlice i kukse kaj si napilil  :thumbs:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #17 u: 11 Ožujak , 2016, 20:09 »
Duzina ostrice 8.8mm,debljina 3.2mm... Za kuksu sam pikirao jedan komad...blago je zakrivljen,a ima debljine da se izvuce dobra kuksa iz njega...

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #18 u: 11 Ožujak , 2016, 20:14 »
Hmm krača a deblja oštrica, od bauhauserice ... sviđa mi se debljina, ova je ipak 2 mm
Bacim sutra oko u bauhausu na nju  :thumbs: možda me usreći

btw Stanky evo ti odlična stranica za samogradnju noževa, možeš nabavit egzota drva, kosti, rogove, metale sve  :thumbs:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 836
  • 10
« Odgovori #19 u: 11 Ožujak , 2016, 20:20 »
Trenutno gledam sto manje trositi...stedim da mi se supruga i klinci sto prije dosele uNjemacku...tako da samo ono sto mogu nabaviti dzabe to cu koristiti,trenutno...