Modifikacija LED lampe iliti roštiljada

• 9 replies
  • 992 views
*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • Spol: Muški
  • VKV brico
Modifikacija LED lampe iliti roštiljada
« u: 07 Ožujak , 2016, 22:16 »
"Dosada je vražje igralište za mozak!"   dr Sheldon Cooper - The Big bang theory

Kao što naslov kaže bilo mi dosadno pa mijenjam baterijske uloške u daljincima, vagi, tlakomjeru, LED lampama. Prvo sve izmjerio voltmetrom, nešto uložaka bilo OK, nešto zrelo za zamjenu. I slučajno baš na ovoj jeftinjari od lampe loš uložak. Hajde da ga promijenim! Gledam lampu, nosim je u torbici s ključevima i đepnim nožićem, sva iščvrkana, izgrebana, jad i bijeda.
Sjetim se tad da sam jedared čitao na netu nešto tipa topla anodizacija aluminija ili tako nešto. I potražim i link me odvede u bespuća interneta na neku stranu gdje su grijanjem aluminijskih lampi i sličnih EDC potrepština lagano modificirali izgled. U stvari samo su izgorili boju i površinu aluminija.
Kako imam par komada ovih jeftinjara od LED lampi hajde da žrtvujem jednu za dobrobit znanosti. Kupio sam preko njuške pet komada za 100 kuna prije nekoliko mjeseci pa mi nije žao, nije neka lova. I sad koju: tri crvene (ustvari trula višnja metalik - stariji znaju koja je to boja), dvije plave, težak izbor. Kad je već crveno neparan broj eto meni izbora! A i pri ruci mi je baš crvena iz EDC torbice.
Ovako je izgledala prije pečenja:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Rastavio sam je koliko sam mogao:
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Klik prekidač nije moguće rastaviti tj. nisam znao kako ga rastaviti i on je ostao originalne boje. Kopču isto nisam pekao zbog toga da je ne otpustim previše pa neće biti fleksibilna već će se savijati.
Za početak ovog pokusa sam spremio sve što mi je potrebno. Malo slanine, luka, soli, kruh, vino.
Prvo sam napravio malu posudu od alu folije da mi ne ispadaju komadi kroz rešetke pećnice. Da ne palim veliku pećnicu odlučim se na mikrovalku u roštilj modu. Znači samo električni grijač s gornje strane, BEZ mikrovalova.
Uključim mikrovalku, podesim na 750W i 35 minuta roštiljanja, ubacim posudu s dijelovima, otvorim bocu graševine, narežem luka i slanine, luk posolim.
I dok ja mažem po vitaminima, lampa se roštilja.
Nakon 35 minuta izvadim je van a ono NIŠTA!!!!!! Nije promijenila boju a trebala je! Jedino logično objašnjenje je preniska temeratura.
Sad mi preostaje samo velika pećnica. Uključim je na roštilj gdje samo gornji grijač radi, rešetku pećnice dignem na najviše do grijača, ubacim posudu s dijelovima nutra, narežem slanine i luka. I dok se opet roštilja lampa ja malo po luku malo po slanini malo po graševini. I svakih dvije-tri minute pogledam kakvo je stanje.
Prvih deset minuta ništa a onda u idućih pet minuta naočigled se vidi kako mijenja boju. Pećnica na maksimalno koliko ide (otpilike 250 ili nešto više celzija), lagano se lampa roštilja, slanina i luk na maksimum, vino na optimum. I u idućih per minuta evo rezultata:

Ostavim je da se ohladi do kraja na zraku jer je nisam htio hladiti vodom zbog toga da mi se ne iskrivi ili slično, pa da mi se nedogodi da je ne mogu sastaviti ili navoji da su iskrivljeni. Pažljivo sam vratio gumene ringove na njihova mjesta, sastavio sve kako treba, ubacio novi AA uložak i upalio je.
RADI!! OK, pacijent živo, operacija uspjela, moj doprinos znanosti za danas dovoljan.
Na kraju slika sastavljene lampe s originalnom bojom na klik prekidaču:

I opet jedan traktat a rekao sam si da mora biti kratak post i par slika.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
Odg: Modifikacija LED lampe iliti roštiljada
« Odgovori #1 u: 07 Ožujak , 2016, 22:45 »
Gospon Blind,pravi ste kemičar,lampa izgleda bolje negoli u originalu .. Kakva je sad na dodir,mislim nema ljuštenja nikakvog (makar nije farbana) .. rado probam ovaj Vaš recept, u skoro vrijeme  :smiley_emoticons_ugly-dance:

Btw ugodno me iznenadila Vaša temica, priznat ću razveselila me .. znao sam da će biti interesantno nešto

PS: a di je slika slanine, da vidimo jel više "sapunček" ili adidas" uzorak  :vatrica: :pivo:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: 07 Ožujak , 2016, 22:55 od Gorštak »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #2 u: 07 Ožujak , 2016, 23:08 »
Odlicno...nego i mene vise zanima ta slanina...  :D
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #3 u: 07 Ožujak , 2016, 23:14 »
Meni se čini da je na dodir malo hrapavija.
Začudilo me je da se oznake bijelom bojom nisu izbrisale, i dalje se dobro vide. Mora da su štampane piroxalom za peći!

PS: U svezi i glede slanine, sapunjara je dobra samo za roštiljati i namazati skije i sanjke. Ovaj adidas uzorak je za suho rezanje i miješanje s lukom!
Slike slanine nemam a i ove su s mobitela jadne i blijede a ja s tim čudom slabo rukujem. U stvari, najviše mi je potreban za pozvati i odgovoriti na poziv.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #4 u: 07 Ožujak , 2016, 23:22 »
Meni se čini da je na dodir malo hrapavija.
Začudilo me je da se oznake bijelom bojom nisu izbrisale, i dalje se dobro vide. Mora da su štampane piroxalom za peći!

Da i mene zanima dali će rakcija znoja sa ruku imat kakvu ulogu na termički obrađenoj lampe, dali će se patina hvatat ... sve u svemu sad ju testirajte  :thumbs: pa da vidimo kaj se događa

PS: U svezi i glede slanine, sapunjara je dobra samo za roštiljati i namazati skije i sanjke. Ovaj adidas uzorak je za suho rezanje i miješanje s lukom!
Slike slanine nemam a i ove su s mobitela jadne i blijede a ja s tim čudom slabo rukujem. U stvari, najviše mi je potreban za pozvati i odgovoriti na poziv.

Kaj su Slavonci postali ko Bračani, ni slike nedaju boje se da nebi došli na Kirvaj tamanit špek i rakiju iz dudove bačve .. dok gledamo majstorovih ruku djelo (mislim na lampicu)

Odlicno...nego i mene vise zanima ta slanina...  :D

Stanky moj mislim da nit bumo probali nit mirisali slaninu  :fucka: :smiley_emoticons_ugly-dance: :pivo:

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 08 Ožujak , 2016, 10:19 »
Mislim da je poanta cijela price: Spek i vino  :bravo: :bravo:

:pivo:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #6 u: 08 Ožujak , 2016, 10:32 »
Ovo je predobro, treba pokrenut biznis  :goodday:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #7 u: 08 Ožujak , 2016, 14:15 »
Ja sam prekjucer pojeo zadnji komadic slanine sto sam bio ponio sa sobom... Sad cekam prijevoz da gospoda iz Hr posalje malo delikatesa... Slike sam vec dobio...i da ovo nije offtopic jer je ovo naravno diy oprema tj diy prehrana za bushcraft...

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #8 u: 08 Ožujak , 2016, 14:18 »
Stanky, što bi rekli Japanci: IKEBANA, PRAVA IKEBANA!!!!
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #9 u: 08 Ožujak , 2016, 14:24 »
Sad kad to i domacu rakiju prezentiram ovim švabama...ima da napravim prave ljude od njih...