Hemmens Hammock - eh ovo je ležalica

• 49 replies
  • 4934 views
*

Offline zvonjola

• 607
  • 9
  • Spol: Muški
Odg: Hemmes Hammock - eh ovo je ležalica
« Odgovori #20 u: 28 Veljača , 2016, 15:57 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
I ja. Vidi se Zvone uživa u tome i usavršava setup :)

Via Tapatalk

Previše slobodnog vremena,šuma 20 m od kuće! :D

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #21 u: 28 Veljača , 2016, 16:00 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Čekam prvi sunčani dan i snimam video, da vas sve razuvjerim kako nije istina da treba 30 minuta za postavljanje kampa.Sa mojim sistemom postavim hammock i tarp za 5 min. garantirano!

:facepalmxd:  :facepalmxd: Šta ste ga nadrobili, majko mila. Citiram pajdu Zvonu, jer je jedini konkretan uz Šverka.

Postavljanje cerade mojim principom traje jebenih 10-min sa svim razvlačenjem i ostalim čudima. Ridgeline ionako viri sa obje strane vreće u kojoj je cerada i provučen je kroz s-kopče. Postavite, napnete i izvučete ceradu. Na jednom kraju je prusik na kojem visi karabiner (na slikama su soft shackles, ali za ovu namjenu je najbolje koristiti plastične karabinere), a na drugom je karabiner zavezan pašnjakom i to tako treba pripremiti i nema zajebancije na terenu. Kada se sprema samo se otpoje karabineri i na prusik kraju se dodatno napne ridgeline. Skupite tarp kao zavjesu, jednom ga preklopite, zarolate i navučete vrećicu na njega. Ne treba ga spuštati na pod kao u nekim videima. Nakon toga spremate ridgeline. Ne znam kako je sa DD tarpom, ali ovaj moj silnylon je jako klizav pa opet nema problema sa spremanjem.

Dalje... Malo pogledajte spojeve na ceradi. Svakom je dodan lastik upravo da se ne gubi vrijeme na napinjanje. Naučite se raditi brzootpuštajuće klizne čvorove i za svaki će vam trebati minuta. Znači 5 minuta za napinjanje tarpa. Ako ga treba naknadno podbočiti iskoristite štapove za hodanje nakon postavljanja. Ja ih samo piknem u omče lastika i kraj priče.

Kod hammocka najviše vremena oduzima postavljanje gurtni. Kad se postave gurtne i karabineri/marlini nataknete whoopije ili direktno petlju od hammocka, izvučete ga do kraja i objesite drugu stranu. Vreća od hammocka ostaje na liniji. Spremanje hammocka je pizdin dim i traje 3 minute i još toliko za skidanje gurtni.

Cijela postava sa svom pripadajućom užadi, gurtnama i kopčama teži sitno iznad kile pa vas sad ja pitam da li se to uklapa u backpacking šemu. U mom ruksaku najteža stvar je voda (da ne bih morao piti Savu nizvodno od Krškog, kao neki...)

Što se tiče spavanja u ležalici, Hemmens je toliko ogroman da se može spavati i na trbuhu ako treba (prilagodite structural ridgeline, crveni na slikama, koji itekako ima funkciju). Ja preferiram spavanje na boku i nisam vidio nikakav problem s tim. Legneš dijagonalno i to je to.

Osim ležalice sam od Vensa kupio i mrežicu za komarce koja je isto prva liga i isto je u dvostranoj vrećici. Provukao sam elastični ridgeline kroz nju. Krajeve ću joj kopčati na ridgeline od tarpa na postojeće prusike i stvar riješena. Inače, u masu postave je uključena i mrežica.

I svi ste se uhvatili jebenog postavljanja koje je goli kurac po zahtjevnosti u usporedbi sa spremanjem. Meni ni jedno ni drugo ne predstavlja problem, jer se čovjek  lijepo aktivira i zagrije dok radi sve to. Što se tiče kiše, tarp i hammock je zgodnije i praktičnije postavljati, a za rastavljanje je ista stvar s tim da kod šatora kisnete dok ga slažete, a ovdje se to događa tek kad tarp dođe na red.

Izuzev činjenice da za šator ne treba drveće (iako kamp na čistini smatram izazivanjem organa reda), dajte da malo prodiskutiramo koje su prednosti šatora u odnosu na H/T postav. Ne mislim na položaj spavanja, jer meni ne odgovara spavanje na tlu, dok Gorštaku ne odgovara spavanje kao šunka i to su osobne preference i neka takve ostanu.

Po mraku? Šta idete na prenoćenja bez naglavne lampe? A ako imate lampu, koja je razlika? Ja znam da ću na prenoćenje nositi i klinove (još 200 g više u ruksaku) čisto da skratim vrijeme postavljanja tarpa.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #22 u: 28 Veljača , 2016, 16:27 »
Sad ste mi baš napravili volju za u šumu... Kad mi dojde tarp od Preppia ide mjerenje težine, postavljanje u šumi i spremanje..   :pivo: :pivo:
Probajte slozit lean to na mravinjak :)
« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2016, 16:29 od ssverko13 »
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #23 u: 28 Veljača , 2016, 17:44 »
Čekam prvi sunčani dan i snimam video, da vas sve razuvjerim kako nije istina da treba 30 minuta za postavljanje kampa.Sa mojim sistemom postavim hammock i tarp za 5 min. garantirano!
Po mraku? Šta idete na prenoćenja bez naglavne lampe? A ako imate lampu, koja je razlika? Ja znam da ću na prenoćenje nositi i klinove (još 200 g više u ruksaku) čisto da skratim vrijeme postavljanja tarpa.

Velika je razlika i ako imam 10 lampi. Odi jenput marširaj sam cijeli dan kroz šumu, pa predvečer odi postavljat kamp. Znači moraš još i drva nakupit, postavit bivak, zakurit vatru, moraš i skuhat nešto za jesti osim ako ne živiš od sendviča i termosice. Normalno da je razlika dana i noći, lampa ne igra veliku ulogu. Nakon cijelog dana hoda onda još ići tarp i hammock postavljat, kada noge viču odmor.... Nakon nekoliko puta takvih malih avanturica počneš cijeniti jednostavnost.... ili ne  :D
Neznam zašto uvijek nastaju tenzije kada se raspravlja o hammocku VS spavanja na podu il šatoru. Fenomen ljudskog društva haha  :D

Citat:
I svi ste se uhvatili jebenog postavljanja koje je goli kurac po zahtjevnosti u usporedbi sa spremanjem. Meni ni jedno ni drugo ne predstavlja problem, jer se čovjek  lijepo aktivira i zagrije dok radi sve to. Što se tiče kiše, tarp i hammock je zgodnije i praktičnije postavljati, a za rastavljanje je ista stvar s tim da kod šatora kisnete dok ga slažete, a ovdje se to događa tek kad tarp dođe na red.

Izuzev činjenice da za šator ne treba drveće (iako kamp na čistini smatram izazivanjem organa reda), dajte da malo prodiskutiramo koje su prednosti šatora u odnosu na H/T postav.

Evo ja sam koristio hammock dosta dugo i spavao dosta puta u njemu i solo i sa frendom i nakon svega toga kada povučem crtu mogu reći:
- aktiviram i zagrijem se dok marširam a kada kampiram onda želim odmor
- Kaj se tiče kiše, istina, tarp je u prednosti prema šatoru što se tiče pakiranja i postavljanja
- šator ima manji volumen pakiranja i težinu ako uzmeš situaciju: prenoćenje na recimo 5 stupnja u noći. Jer ti treba underquilt.
- šator postavim za 5 minuta
- u šatoru si bolje zastičen od vremenskih uvjeta
- u šatoru nemaš brige da te dođe gnjavit divljač
- šator pospremim za 5 minuta
- šator meni ima udobniju atmosferu pogotovo ako je vani grdo vrijeme ali to je subjektivno
- za šator nemoraš tražit drveće koje je u optimalnom razmaku. Nasuprot sa hammockom nemoraš tražit tlo koje je ravno
- jebada je ući u vreću za spavanje kada visiš u hammocku i onda kad moraš pišat po noći kuneš sve moguće jer opet se moraš vuć van i opet unutra
- Hammock je udoban, šator je udoban toliko koliko je kvalitetan karimat
- ti imaš vensov hammock, znači ako ideš na underquilt moraš ga spajat na ridgeline. Onda imaš opet 2x2 špage kraj tebe kada izlaziš/ulaziš jebat će te u zdrav mozak.

Baš sam komentiral kad smo bili na Savi, kako je zakon u šatoru bilo. Vani puhalo ko svi vragi, mi unutra kao lordovi.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #24 u: 28 Veljača , 2016, 18:07 »
Najbolje da se mi svi ljepo najdemo uz  :vatrica: zapijevamo si koju i popijemo, a svako nek spava kak oce i di :D  :pivo:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #25 u: 28 Veljača , 2016, 18:26 »
Slazem se s Gorštakom..  :thumbs:  :pivo: :pivo:

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #26 u: 28 Veljača , 2016, 18:32 »
I jeger na vatri :D

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #27 u: 28 Veljača , 2016, 19:16 »
Pa hoćemo li to više izvesti? Ovaj Gorštak se samo najavljuje, a nikako da se dogovorimo.

Što se tiče underquilta smatram ga nepotrebnim. Mrzlo dupe se može i puno jeftinije i jednostavnije riješiti, a pošto ste aktivni i na survival forumu, pretpostavljam da znate i kako.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #28 u: 28 Veljača , 2016, 20:15 »
Ja sam za 4 mjesec malo da zatopli :) Ove dane ću napraviti si karticu za hž da imam popust a vjv će i moj "susjed" Raptor samnom do zga..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
Odg: Hemmens Hammock - eh ovo je ležalica
« Odgovori #29 u: 28 Veljača , 2016, 23:09 »
Ma svi su dobro dosli  :vatrica: :pivo: Bengeru pa di si bio dok se voda iz Save pila  :D :D cekaj malo, reko si da se budemo culi za vikend nisi se javil .. bumo se nasli, sto vise to bolje .. a i mracni su tuneli Markusevca  :D :fucka:

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #30 u: 28 Veljača , 2016, 23:27 »
Neznam nekako mi zbrisalo poruku. Ja sam za tunele čim mi kamera stigne.

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #31 u: 28 Veljača , 2016, 23:57 »
Ma svi su dobro dosli  :vatrica: :pivo: Bengeru pa di si bio dok se voda iz Save pila  :D :D cekaj malo, reko si da se budemo culi za vikend nisi se javil .. bumo se nasli, sto vise to bolje .. a i mracni su tuneli Markusevca  :D :fucka:

Ovaj vikend mi upale neke obveze i jedva sam stigao uhvatiti malo cajta za probno razvuć postav.

A što se tiče Save, stvarno šteta što nisam bio s vama, jer mi je taman tad pristiglo 5 litara 10-godišnje Šljivovice pa bi imali koga kriviti. Ono, napio nas smrad Benger, malo prošvikali pa nam bilo baš sava-sava. Sa Savom ne ne vjerujem ni prokuhavanju. To što ste mislili da ste uzvodno od Zagreba sigurni vas je lijepo koštalo i nadam se da ste nešto naučili iz svega. Uostalom, tako vam i treba kad vam pitka voda u ruksaku nije većina tereta... Naravno, i rakijica... :pivo:

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #32 u: 29 Veljača , 2016, 09:27 »

Ovaj vikend mi upale neke obveze i jedva sam stigao uhvatiti malo cajta za probno razvuć postav.

A što se tiče Save, stvarno šteta što nisam bio s vama, jer mi je taman tad pristiglo 5 litara 10-godišnje Šljivovice pa bi imali koga kriviti. Ono, napio nas smrad Benger, malo prošvikali pa nam bilo baš sava-sava. Sa Savom ne ne vjerujem ni prokuhavanju. To što ste mislili da ste uzvodno od Zagreba sigurni vas je lijepo koštalo i nadam se da ste nešto naučili iz svega. Uostalom, tako vam i treba kad vam pitka voda u ruksaku nije većina tereta... Naravno, i rakijica... :pivo:

Ne kužiš.
Mi smo to radili za dobrobit čovječanstva i društva. Išli smo isprobati jeli Sawyer sposoban filtrirat septičku zvanu Sava, i nije sposoban. Tako da vi znate ubuduće da to nesmijete raditi.
Zato budi zahvalan našim pionirskim duhom da koračimo terenima u kojima do sad nitko prije nas nije koračio!
BTW imali smo dosta vode sa sobom. Htjeli smo samo isprobat filter.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #33 u: 29 Veljača , 2016, 10:25 »
Da ne kuzim po cem si zakljucil da nismo imali vodu od doma ?? Probal sam guc vode filtrirane i to je to .... nitko od nas nije pil konstantno tu vodu

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #34 u: 29 Veljača , 2016, 15:24 »
Očito da vam je i guc bio dovoljan. Neka, sve je dobro prošlo i neka ste se uspješno oporavili.

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #35 u: 17 Ožujak , 2016, 18:38 »
Bengeriću, spitavam Vensa preko fejsa pa očito lik previše posla ima jer mi ne odg.
Pa da zamolim tebe, mi možeš molim te slikat zapakiran hammock u stuff-sacku kako je velik? Možda kraj njega stavit ravnalo il flašu vode il slično? Možda i ja jedno kupim, treba mi hamokić za zležavanje po danu u kampu (ne za prespavanje). DD mi je preglomazan za taj zadatak pa trebam nekaj ultralight-small a Vensov mi se čini baš takav.

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #36 u: 17 Ožujak , 2016, 20:19 »
Sad si i tepamo...

Vensov hemok je 330x150, tako da je ogroman. Ipak, toliko je lagan i kompresibilan da u vrećici sa whoopijima, soft shackleima i ridgelineom teži 275 grama.

Na slikama možeš vidjeti moju verziju vrećice. Originalno je došao u duplo manjoj i duplo široj. Promjer moje dvostrane vreće je cca 9cm.

Ako želiš lagano raspitaj se kod Zvonjole koliko teži njegov sa gearbesta. Ne znam koliko si visok, ali meni je Vensov od 330 cm taman i malo više od toga, što skužiš kad legneš dijagonalno. Onaj Quechua je 280 cm i meni je ok, ali da je 300 bio bi taman.

Inače, dosjetio sam se izvrsnog načina za vješanje underquilta. Naručit ću one neodimijske gumb magnete i s njima pokopčati UQ točno gdje želim. Možda budu djelovali i blagotvorno kao kosmodisk.

Evo slika... Flaša je od 1 litre, duljina vrećice je 50 cm, ali to te ne obavezuje da tvoja mora biti toliko dugačka. Makar, možeš je 3-4 puta preklopit.

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #37 u: 17 Ožujak , 2016, 20:27 »
E hvala ti puno na informacijama

Via Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #38 u: 17 Ožujak , 2016, 20:29 »
Baš boca od rakije, čudno  :fucka: :D :D :D

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #39 u: 17 Ožujak , 2016, 21:15 »
I to kakve rakije... Vidiš koliko je ostalo.