Hemmens Hammock - eh ovo je ležalica

• 49 replies
  • 5138 views
*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
Hemmens Hammock - eh ovo je ležalica
« u: 28 Veljača , 2016, 01:07 »

Evo novog člana outdoor obitelji. Majstor Vens stvarno zna što radi. Ležalica je prostrana i udobna. Izmjerena je visina od tla na početku ležanja i nakon cca pola sata i nije se pomaklo ni milimetra.

Ležalica je napravljena od ripstopa. Duljine je 330 cm i jedno 300g mase - perce.

Za postavljanje cijelog bivka mi je trebalo 15-20 min, dok mi je za spremanje trebalo jedno 45 min. Razlog tome je slaganje tarpa, jer nisam ostavio vreću na ridgelineu i zbunio sam se kod otpajanja i slaganja, pa sam trebao iznova. Sad znam za drugi put i planiram to spustiti na 20-25 min. Ali, s druge strane ja sam se lijepo bavio pospremanjem i cijelo vrijeme se kretao, dok je draga stajala i piskarala po mobitelu pa joj je postalo hladno. I ona zna za drugi put pa će se malo muvati, a i postavljati i spremati vlastitu Quechua ležalicu pa će i cirkulacija proraditi.

Jedva čekam malo bolje vrijeme da odem na cjelodnevni izlet u planinu.

« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2016, 20:59 od Benger »
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
Odg: Hemmes Hammock - eh ovo je ležalica
« Odgovori #1 u: 28 Veljača , 2016, 12:33 »
Sve više i više nas ima :) Jedino Preppy je odustal (valjda). Čestitke na novoj prinovi.  Pokušaj stavit ga malo niže i skuhaj kavicu direkt iz njega  :kavica: . Nadam se da cemo na proljece ili kad se uspjet nac nekamo i zavisit "ležalice"  :smiley_emoticons_ugly-dance:
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 28 Veljača , 2016, 12:44 »
Na pol sam odustal  :D Previše mi posla s postavljanjem. Iako je komfort najveći, meni je na kraju krajeva nepraktibilno. Ali lijepo izgledaju Hemmens hammocki  :thumbs: Podržavajmo domaću proizvodnju  :pivo:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 28 Veljača , 2016, 12:52 »
Bu i Bengy odustal kad ode na overnajt pa kad se smrzne ... meni osobno se nebi dalo to postavljat za jedan dan tj par sati cubljenja ... no to je stvar osobe

Sve u svemu bitno je da si se muval po prirodi i uzival i odmoril :)

Kaj se tice Hemmensa meni nije nekaj, radje bi uzel DD zbog mrezice i nadogradnji ... al prvenstveno mrezice kad pocnu krvopije grist

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 28 Veljača , 2016, 12:57 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Bu i Bengy odustal kad ode na overnajt pa kad se smrzne ... meni osobno se nebi dalo to postavljat za jedan dan tj par sati cubljenja ... no to je stvar osobe

Sve u svemu bitno je da si se muval po prirodi i uzival i odmoril :)

Kaj se tice Hemmensa meni nije nekaj, radje bi uzel DD zbog mrezice i nadogradnji ... al prvenstveno mrezice kad pocnu krvopije grist

Mislim da su cijene negde u istom ranžu, ali DD je multifunkcionalan. Možeš ga čak i koristit kao šator za po ljetu s tom mrežicom. DD ima više opcija i funkcionalnosti. Ali moramo i uzet u obzir da Vens to radi sam i sam nabavlja materijal a DD vjerojatno ima kontejner kineza koji mu šivaju za zdjelu riže i čašu vode.
Kad budeš negdje tek stigo postavljat kamp u sumrak uz laganu kišicu pa počel psovat tih stotina špaga koje vire u sve smjerove i nebuš stigo prikupit drva il skuhat nešto jer prije moraš postaviti sve što u praksi traje minimalno 30 minuta ovisno o setupu i ponoći si bubrege nazimel i premrzel se, osim ak nosiš 3 puta više opreme nego bi nosio ako ideš spavat na podu, onda ćeš se zapitat jeli hammokarenje zbilja tak super  :D

Trenutno uživam u mogućnosti da postavim sve za prenoćenje za 10 minuta i manje, ali sve je to stvar osobnog ukusa. Sad mi ostaje više vremena da si počivam il da radim druge stvari.
« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2016, 13:03 od Preppy »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #5 u: 28 Veljača , 2016, 13:15 »
Meni ne paše dd jer mislim da je teži i nezgrapniji od Vensovih ili Ticket to the moon. Pa nije baš neki veliki problem dodjes stavis ceradu onda hammock.. A mrezicu za komarce napraviš sam, imam ja u planu al moram nabaviti mrezicu (ili da ukradem tanke zavjese? I pobojam u crno?), napravis da ti pokrije od glave do prepona i zzavučeš se sa vrecom unutra..

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #6 u: 28 Veljača , 2016, 13:17 »
Vise manje Preppy sve reko .. u pocetku me skoro navuko na hamokarenje srecom odusto sam na vrijeme ... brze i jednostavnije otkopcat bedroll stavit tarp iznad i spavat skoro u luksuzu ko krevetu (mislim na polozaje prilikom spavanja) a ne  ko sfrkani mrtvac nepomicno lezat u sarkofagu ovaj hamoku haha ..

Da se razumijemo nikog ne pljujem samo iznosim svoje misljenje o doticnom dijelu opreme .. svatko ima svoj gust i to postujem

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 28 Veljača , 2016, 13:26 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Meni ne paše dd jer mislim da je teži i nezgrapniji od Vensovih ili Ticket to the moon. Pa nije baš neki veliki problem dodjes stavis ceradu onda hammock.. A mrezicu za komarce napraviš sam, imam ja u planu al moram nabaviti mrezicu (ili da ukradem tanke zavjese? I pobojam u crno?), napravis da ti pokrije od glave do prepona i zzavučeš se sa vrecom unutra..

Jer misliš? Pa si ikad koristil DDov hammock ili ga držio u rukama?
Za ceradu trebaš prvo vuć ridgeline, onda trebaš ceradu postavit. Po mogućnosti na jednoj strani povišenu znači moraš tražit 2 batine ili koristit štapove za hodanje. Onda moraš stavljat tree-hugers pa napinjat hammock i gledat da je po mogućnosti u sredini cerade. Znači sprobavaš sim tam, i poigravaš se s napetošću dok ne pogotiš zlatnu sredinu. Zatim moraš vezat underquilt ako misliš spavat na hladnijim danima. S tim opet dosta zajebancije i naštimavanja dok ne pogodiš zlatnu sredinu. Ako još ideš postavljat mrežicu, znači opet vući ridgeline ili veži za line od tarpa... itd...
Još sam optimistično napisal s 30 minuta. Zadnji puta kada sam išel na overnighter s hammockom, trebalo mi 45! minuta da sve postavim, i to bez mrežice za komarce. Nemogu reći da nisam iskusan jer nisam samo jedanputa postavljao setup.

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #8 u: 28 Veljača , 2016, 13:41 »
Da nebu ispalo da trolam  :D
Ja sam hamokaril dosta dugo i na kraju krajeva kada sam videl kak je cool i jednostavno postavit recimo ovaj Ferrino šator i koji je to komfort u grdom vremenu uspoređeno sa hammockom, meni hamokarenje više nije izbor broj 1 za overnighter. Za prejti po danu tak u šumu i visjeti malo je čisto cool, ali za prenoćenje - pljuga.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #9 u: 28 Veljača , 2016, 13:50 »
Inace Vensa znam dosta dugo prije svih outdoor foruma iz nekih drugih krugova ... decko je skroz OK i znam da se trudi oko tih hamoka,pa eto ko voli nek izvoli ja ga preporucam sa te strane :) ... mozda ga upregnem da mi zasnije neme druge stvari nevezane za hamok hehe

Preppy vec nas vidim na nekom druzenju,benger,sverko,zvonjola i ostali vise po drvecu u krug oko nas jedino ti i ja na podu

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #10 u: 28 Veljača , 2016, 14:00 »
Preppy baš si se raspisal :) Ja sam samo izneso moje mišljenje.. Moj setup je malo jednostavniji.. Budem snimil jedan dan. dd mi zgleda dosta teži, ali i robusniji..  :vatrica: 

« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2016, 14:08 od Preppy »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #11 u: 28 Veljača , 2016, 14:05 »
Inace Vensa znam dosta dugo prije svih outdoor foruma iz nekih drugih krugova ... decko je skroz OK i znam da se trudi oko tih hamoka,pa eto ko voli nek izvoli ja ga preporucam sa te strane :) ... mozda ga upregnem da mi zasnije neme druge stvari nevezane za hamok hehe

Preppy vec nas vidim na nekom druzenju,benger,sverko,zvonjola i ostali vise po drvecu u krug oko nas jedino ti i ja na podu

Mislim da sam vidio da Vens radi neke UltraLagane jednoosobne šatorčiće. Bilo bi fora da se ove godine razletim do vas tamo pa makar da se razletimo do sljemena.. 

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 28 Veljača , 2016, 14:08 »
Preppy baš si se raspisal :) Ja sam samo izneso moje mišljenje.. Moj setup je malo jednostavniji.. Budem snimil jedan dan. dd mi zgleda dosta teži, ali i robusniji..  :vatrica:

Nek, pišem kao manijak haha. Pa iznesi mišljenje, zato je forum. Ja nikog ne napadam, samo pričam o svojim iskustvima i o razlogima zašto mi više hammokarenje ne odgovara za prenoćenja u prirodi.

DD Frontline ima 860g a Ticket To the Moon ima 500g. Je teži, za limenku Kole. Ako je robusniji to neznam jer ove druge hammocke nisam koristio pa nemogu usporedit. Nije ripstop i nekad mi je zvučalo kao da puca nešto u njemu kada sam se bacil u njega. Ali za sad je još čitav.

Da se razletimo?  :D :D :fucka:

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #13 u: 28 Veljača , 2016, 14:09 »
Sverko hvala bogu da svatko ima pravo iznjet svoje misljenje, zato i sluze teme za rasprave oko opreme .. zar ne ??  :pivo:

Samo po meni u ovoj temi do sada od navedenih clanova jedino je Preppy kompetentan, isprobal je i jedan i drugi hamok da moze korektno iznjet misljenje o jednom i drugom i navest negativne i pozitivne strane jednog i drugog hamoka ... ja sam kurim vatru  :streber: hahahh ...

Ja sam ti reko sijedi na vlak/bus povratne karte nisu skupe tak, najdi nekog studenta da ti na popust uzme povratnu dodji do ZG, ja te pokupim i idemo nekam  :thumbs:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #14 u: 28 Veljača , 2016, 14:21 »
Preppy- ma i meni je nešto krckalo, nije ni moj ripstop. Razumijem te što ti nije broj odabir 1. Meni je puno draže visit ko mortadela nego lezat na podu.. biram hammock jer nemam sleeping mat, a ni šator..
Gorštače-Ajde moze javim ti se u 4 mj (ako budes slobodan) kad nebude bilo jako zima :) bilo bi fora da je neki meeting pa da ubim 2 muhe jednim dolaskom..
ps-ak dodjem prvo idemo u market po  :pivo: .

:hammock:  :pivo: :hammock:  :pivo: :hammock:  :pivo: :hammock:  :pivo: :hammock:  :pivo:
« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2016, 14:25 od ssverko13 »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #15 u: 28 Veljača , 2016, 14:27 »
Meni ne odgovara hamok iskljucivo zbog polozaja spavanja to je na ledjima, ja sam vise na kontra strani ... mozda je to razlog mog negodovanaj prema doticnoj stvarcici ... uglavnom, naci ce se vremena za jedan vikend samo se ti javi, pratimo prognozu pa mozemo i prije okinut to, skupe se lokalci mozda i Vensa nagovorim da dodje  :vatrica: :hammock: :harmonika: :pivo:

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #16 u: 28 Veljača , 2016, 15:15 »
Čekam prvi sunčani dan i snimam video, da vas sve razuvjerim kako nije istina da treba 30 minuta za postavljanje kampa.Sa mojim sistemom postavim hammock i tarp za 5 min. garantirano!

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 28 Veljača , 2016, 15:22 »
Čekam prvi sunčani dan i snimam video, da vas sve razuvjerim kako nije istina da treba 30 minuta za postavljanje kampa.Sa mojim sistemom postavim hammock i tarp za 5 min. garantirano!
Bum te videl po mraku :D

BTW, mogli bi neki challenge napravit haha. Ko brze postavi setup  :D

Via Tapatalk

« Zadnja izmjena: 28 Veljača , 2016, 15:27 od Preppy »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #18 u: 28 Veljača , 2016, 15:35 »
Dobi pivu .. kladim se na zvonjolu

*

Offline Preppy

• *
  • 3918
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #19 u: 28 Veljača , 2016, 15:38 »
I ja. Vidi se Zvone uživa u tome i usavršava setup :)

Via Tapatalk