Trčanje i trening za outdoor aktivnosti

• 5 replies
  • 960 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Trčanje i trening za outdoor aktivnosti
« u: 14 Veljača , 2014, 21:11 »
Pozdrav ljudi,

eto zima se bliži kraju, dobil sam par kila i približava se sezona izvankućnih aktivnosti. Budući da već imam puls od 120 ako idem po stepenicama gore, vrijeme je za trčanje!

Dva puta tjedno, oko 25 minuta (2.5km), jeli dovoljni trening za višesatne šetnje šumom sa opremom oko 12 kila? Imate kakvih iskustva?

Nisam baš neki sportaš tak da pitam.
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj , 1970, 01:00 od Guest »

*

Offline Migach

• 149
  • 2
Re: Trčanje i trening za outdoor aktivnosti
« Odgovori #1 u: 14 Veljača , 2014, 21:34 »
Nisam neki sportaš, ali fizička priprema je po meni važna za bilo kakav oblik planinarenja, to kaj si napisal po meni okej za početak. Svaki drugi dan malo trčanja i koji trening snage bi trebao biti sasvim dovoljan.
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #2 u: 16 Veljača , 2014, 00:34 »
Trčanjem ćeš si nabiti kondiciju i skinuti kile. Ako ti je cilj skidanje kila, onda trebaš više od 25 min jer ti tek tad (otprilike, zavisi od osobe do osobe) tijelo počne koristiti masne naslage kao gorivo.

Kad bi nosio više opreme, onda bi bilo dobro da  radiš i na leđima i ramenima (leđnjaci, zgibovi, uski sklekovi i tako to), ali sa 12 kila nije baš potrebno.

Preporučam isto što i kolega Migach, ubaci malo treninga snage. Ali nikako svaki dan isto, i nikako hladan, zagrijati se bar 15 min (govorim iz iskustva, ne želiš takve bolove)
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 16 Veljača , 2014, 12:11 »
Jučer sam se popel sa opremom na vrh brijega u blizini. Negdje 350m nadmorske. Pumpa radila na 100%, mislim da je to najbolji  kardiotrening.

*

Offline Vikingr

• 766
  • 2
« Odgovori #4 u: 16 Veljača , 2014, 19:59 »
Ja nisam u kondiciji ( :D ) ali mogu dobro hodati po svakom terenu. Jedino sto nevolim je to kad netko od mene ocekuje da sa trodnevnom opremom predem Velebit poprijeko terminator brzinom i bez stajanja... Imam volje za hodanjem i smatram da je volja bitnija od kondicije. Par puta sam se susretao s terminator planinarima kojima je cilj sto prije doci tamo i vratiti se, dok ja zastanem koliko od umora toliko i iz znatizelje (stalno me zanima kakvi bilje gdje raste, mogu li ga raspoznati i za sto se koristi) :) Jedino kada sam pozalio sto nisam u kondiciji je bio uspon na sv.Brdo na -2 ili jace, kroz pola metra snijega i leda, uz buru i mokre cipele sa torbom i opremom za dva dana i vrecom od 4 kile. I sutra opet nazad :l
Wake early if you want another man\'s life or land.
No lamb for the lazy wolf.
No battle\'s won in bed.

- The Havamal

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 17 Veljača , 2014, 10:22 »
Kužim te 100%!
Meni je putovanje do cilja isto tako vrijedno kao i stići na cilj.Staneš, uživaš u pogledu, u prirodi. Možda i nekaj popapaš pa spiješ. Ćemu žurba  :D