Susret s divljim životinjama u divljini

• 38 replies
  • 5614 views
*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
  • Spol: Muški
Odg: Susret s divljim životinjama u divljini
« Odgovori #20 u: 31 Ožujak , 2016, 12:03 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #21 u: 31 Ožujak , 2016, 13:08 »
Da treba pazit vrag im mater,kaj je najbolje i po drvecu se veru

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1769
  • 16
« Odgovori #22 u: 18 Prosinac , 2016, 15:41 »
Vrijeme je blagdana, što u prijevodu znači da je na tržište puštena velika količina eksplozivnih tvari u slobodnu prodaju. Vrijeme je za godišnju popunu petardama i eventualno signalnim raketama za poziv u pomoć, odnosno bengalskim vatrama. Prodaja traje samo nekoliko dana, pa nemojte zaboraviti.

Na  kućnim vratima sam dobio katalog Pirotehnike Mirnovec s velikim izborom, uključujući i startni pištolj s nastavkom za isplajivanje signalnih raketa, kao i pripadajuće rakete u raznim bojama.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 887
  • 10
« Odgovori #23 u: 18 Prosinac , 2016, 17:59 »
Signalne rakete,kao te startne pištolje možete nabaviti tokom cijele godine...

Ja sam za svoj naručio par kutija različitih raketa,što signalnih,što kojekakvih vatrometa,te 500 komada streljiva... I kupio sam onaj sprej za obranu od životinja,pa da to sve istestiramo...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1769
  • 16
« Odgovori #24 u: 19 Prosinac , 2016, 11:00 »
To za rakete cijele godine, nisam znao.

Znam da se petarde mogu kupovati samo ovih nekoliko dana u godini.

Inače, moj izbor bi prije bio plinski pištoj kalibra 9 mm zbog mgućnosti korištenja za lansiranje raketa, ali i za korištenje učinkovitog streljiva s CS-om. Koliko se sjećam, imali smo već u ovoj godini jedno samoobrambeno korištenje CS u planini za obranu od medvjeda. Istina, stratni revolver sa svojih 270 kn je jeftinije rješenje, ali nema CS-a u kalibru 6 mm.

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #25 u: 19 Prosinac , 2016, 11:25 »
Ja trazim tako nesto:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 887
  • 10
« Odgovori #26 u: 19 Prosinac , 2016, 13:05 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja trazim tako nesto:

Emša(EMŠC,srednja škola u Osijeku)...te kao kemijska "pištolje" smo pravili u školskim radionicama,tokarija,bravarija i slične stvari... Ja sam imao u kalibru '22...samo mi nismo koristili rakete,vec pravu municiju,nitko tad nije mislio na sigurnost... Moj mora još uvijek biti kod stare negdje... Jedino je bio sranje za punjenje...dok ga odsarafis pa isčupaš čahuru,pa ponovo sve zasarafiš...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 887
  • 10
« Odgovori #27 u: 19 Prosinac , 2016, 13:14 »
To za rakete cijele godine, nisam znao.

Znam da se petarde mogu kupovati samo ovih nekoliko dana u godini.

Inače, moj izbor bi prije bio plinski pištoj kalibra 9 mm zbog mgućnosti korištenja za lansiranje raketa, ali i za korištenje učinkovitog streljiva s CS-om. Koliko se sjećam, imali smo već u ovoj godini jedno samoobrambeno korištenje CS u planini za obranu od medvjeda. Istina, stratni revolver sa svojih 270 kn je jeftinije rješenje, ali nema CS-a u kalibru 6 mm.

Kupiš 6mm pištolj i sprej... Opet je jeftinije od 9mm,a donekle i unčikovitije...jer ima sprejeva s većim dometom od CS ili "pepper" municije...

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #28 u: 19 Prosinac , 2016, 15:26 »
Kolko ja znam u taj pistolj u obliku penkale ide i mali metak unutra ispod rakete. Isti princip kao pravi signalni pistolj samo manja municija. E da znam gdje to nabaviti, po internetu su cijene presmjesne (oko 30 eura) samo za pistoljic taj.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 887
  • 10
« Odgovori #29 u: 19 Prosinac , 2016, 17:24 »
Pa da...ćorak ispod i on ispaljuje raketu,samo mora imati i ležište za raketu...vjerovatno...
Mi smo pravili "prave"... Jesmo bili idioti,netko je mogao bez prstiju ostati...ili poginuti...to bilo neprecizno,bože sačuvaj...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1769
  • 16
« Odgovori #30 u: 12 Ožujak , 2017, 19:27 »
U današnjem planuinarenju naišli smo na psa, u šetnji s njegovim vlasnikom. Staza kojim smo išli nije baš nešto posjećena i očito je vlasnik zato izabrao za šetnju. Pas je izgledao monstruozno, s puno ožiljaka po njemu. Kada smo im došli blizu, vlasnik je povodac omotao oko malenog hrasta i čekao da mi prođemo, a pas je bio vidljivo agresivan.

Palo mi je na pamet da bi za ovakve situacije bilo jako korisno imati elektro-šoker. S druge strane, klasični elektro-šoker je malen, što povlači za sobom određene rizike.

Rješenje je nekakv dulji elektro-šoker.

Našao sam nekoliko zanimljivih rješenja, od kojim mi je najbolji ovaj sa šokerom ugrađenim u planinarski štap, uvijek je pri ruci, ne vuče se balastni teret:

*

Offline margo

• *
  • 108
  • 0
« Odgovori #31 u: 14 Svibanj , 2017, 06:47 »
Tocno je ovo sto je Lakeman napisao, ali i nije uvik tako pogotovo ako naletite na medvidicu sa mladima u 95% slucajeva ce vas napast govorin iz iskustva. Sto se tice obrane sprejevi i petarde djeluju,a ako vec morate bizat onda je pozeljno trceci ostavit ruksak ili nesto takvo jer ce mu to odvuc paznju, medo voli slatko pa ce i cokolada pomoc dok kod medvidice ako ima mlade kad krene na vas nece van pomoc ni sleper cokolade, pa cete imat vrimena zbrisat. Na kraju ako nis od ovog ne upali zadnja crta obrane je pistolj ja ga nosin kad god iden u sumu i planine i to mi je zadnja ali ono zadnja crta obrane koristin ga prvo kao upozorenje i nas kraju kad mi je zivot ugrozen. Istina je da zivotinje uvik odu i prije nego ih covik skuzi ali neke odluce i ostat i tad nastaje picvajz.

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #32 u: 15 Svibanj , 2017, 14:58 »
Budući je kod nas zabranjeno nošenje oružja, preostaje mi ovaj Lakemanov način. Jedino, to učiniti sa sikiricom.
Sad ću malo da te nasekiram!!!!!!!
HA
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline margo

• *
  • 108
  • 0
« Odgovori #33 u: 15 Svibanj , 2017, 17:11 »
Ma ne treba ni pucat u kolegu samo ga zamolis da pridrzi vricicu sa hranon i kazes mu odma se vracan

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #34 u: 15 Svibanj , 2017, 19:34 »
"de pridži vrećicu, ja se odo posrat"
a ono međed
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline margo

• *
  • 108
  • 0
« Odgovori #35 u: 15 Svibanj , 2017, 21:07 »
 bilo bi bizte pete posrat cu vas

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #36 u: 15 Svibanj , 2017, 21:59 »
Blind nabavi plinski i stavi nastavak za ispucavanje raketa hahaha

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Frosty

• *
  • 9
  • 0
« Odgovori #37 u: 12 Studeni , 2018, 22:09 »
Citat:
Meni se pokazalo učinkovitim urlanje i zaletavanje u životinju i time joj pokažem da nisam strahu (mada serem u gaće).

Citat:
Ako naiđete na medvjeda u neposrednoj blizini (posebno ako je to ženka s mladunčadi): zaustavite se, ostanite smireni te se polako povlačite prema natrag bez naglih pokreta i vike.
    Ne bacajte kamenje niti bilo kakve predmete prema medvjedu. Medvjed koji se osjeća ugrožen može djelovati u samoobrani, pri čemu se povećava rizik njegove agresivne reakcije.

RIP Preppy...

Ja sam jednom sa ženom išel brat gljive u šumu na medvjeđem teritoriju. Išli mi uzbrdo na nekakvom bregiću i odjednom lomljava granja i jezivo režanje i brundanje iza vrha preko kojeg ne vidimo cca 20-30 m.  Mi stali i sad slušamo, to se ne udaljava, nego ide sim tam sudeći prema lomljavi i šuštanju lišća. Naravno da nismo išli provjerit kaj je to.Pogledali smo se i laganini rikverc sa 120 pulsom. Gljive uvijek mogu pričekat...

*

Offline Preppy

• *
  • 3946
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #38 u: 13 Studeni , 2018, 09:10 »
Citat:
Meni se pokazalo učinkovitim urlanje i zaletavanje u životinju i time joj pokažem da nisam strahu (mada serem u gaće).

Citat:
Ako naiđete na medvjeda u neposrednoj blizini (posebno ako je to ženka s mladunčadi): zaustavite se, ostanite smireni te se polako povlačite prema natrag bez naglih pokreta i vike.
    Ne bacajte kamenje niti bilo kakve predmete prema medvjedu. Medvjed koji se osjeća ugrožen može djelovati u samoobrani, pri čemu se povećava rizik njegove agresivne reakcije.

RIP Preppy...

Ja sam jednom sa ženom išel brat gljive u šumu na medvjeđem teritoriju. Išli mi uzbrdo na nekakvom bregiću i odjednom lomljava granja i jezivo režanje i brundanje iza vrha preko kojeg ne vidimo cca 20-30 m.  Mi stali i sad slušamo, to se ne udaljava, nego ide sim tam sudeći prema lomljavi i šuštanju lišća. Naravno da nismo išli provjerit kaj je to.Pogledali smo se i laganini rikverc sa 120 pulsom. Gljive uvijek mogu pričekat...

Ma nebi ja tako prema medvjedu  :D Prema psima je uvijek pomoglo.