Noževi

• 152 replies
  • 18743 views
*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
  • Spol: Muški
Odg: Noževi
« Odgovori #120 u: 11 Ožujak , 2016, 20:58 »
Ganzo pogotovo g704 je mrcina, malo mi se ne sviđa jer je pre debeo al imaš brdo modela koji flat ili visoki saber grind.. Iznenadio sam se koliko su dobri.. Ps, za urbani edc preporučam Sanrenmu 763 pogotovo g 10 lagan je al ih nema više osim na ebayu za 60$ za 60$ se da nabaviti i spyderco koji ima bolju garanciju..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3950
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #121 u: 11 Ožujak , 2016, 22:11 »
Sve to stoji, ali za EDC je svicarac puno prakticniji.. Neznam, nemrem se svojeg rijesit. Uvijek imam McGyvera u glavi (mojeg idola  :D)

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #122 u: 11 Ožujak , 2016, 22:25 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Sve to stoji, ali za EDC je svicarac puno prakticniji.. Neznam, nemrem se svojeg rijesit. Uvijek imam McGyvera u glavi (mojeg idola  :D)

Njemu je spajalica bila dovoljna da napravi generalku na onom svom džipu...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline blinddog

• *
  • 437
  • 14
  • VKV brico
« Odgovori #123 u: 11 Ožujak , 2016, 23:04 »
Ganzo je tvrtka iz Kine koja ima dugu tradiciju proizvodne alata od čelika. U početku su proizvodili ručni alat za obradu tla i drveta a kasnije se prebacili na noževe, multitool i slično. Da imaju znanje, imaju. Kod hrpe firmi je problem završna obrada i kontrola kvalitete te ovdje ni Gazno ne briljira. Ali da se i razvikanima desi greška, desi se.
Uglavnom, omjer cijene i kvalitete ili omjer uloženo i dobiveno po meni je OK.
CB 328CT001
BE SMART - GET PREPARED

*

Offline Preppy

• *
  • 3950
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #124 u: 04 Travanj , 2016, 16:12 »
Zanimljiv video kako si neki likovi sa Youtube rade nozeve u radionici:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #125 u: 05 Travanj , 2016, 08:24 »
Naj bolji mi je gospodin Trolsky

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #126 u: 05 Travanj , 2016, 11:58 »
Evo i Valtera najfmejkera

Trust me, I\'m an engineer

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #127 u: 05 Travanj , 2016, 12:23 »
Opakooo  :-o :thumbs:

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #128 u: 05 Travanj , 2016, 12:50 »
Lik je lud, od njega sam naučio radit nož od turpije :ples: \m/
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline worbrc

• **
  • 21
  • 0
« Odgovori #129 u: 15 Studeni , 2018, 20:42 »
Nisam se nikad bavio noževima pa neznam. Našao glock 78 za 300 i nešto kn. Isplati li se to?

*

Offline Preppy

• *
  • 3950
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #130 u: 15 Studeni , 2018, 20:55 »
Ovisi za kaj ti treba? Koja će mu bit namjena?

Via Tapatalk

*

Offline worbrc

• **
  • 21
  • 0
« Odgovori #131 u: 16 Studeni , 2018, 00:40 »
Gledao sam na youtube. Tip s njime radi trešće za vatru, cijepa oblice, reže meso za gulaš. Ne mislim pikati medvjede s njim :), nego tako nešto slično i bi i ja. I da mi se ne slomi kad zapnem sa njim. Nikakav težak rad

*

Offline Preppy

• *
  • 3950
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #132 u: 16 Studeni , 2018, 09:11 »
Pa ok je to noz za visenamjenu. Ak mislis vise rezbarit i sa drvom radit onda nebus sretan s njim. Ali za pripremu vatre i hrane je cisto ok. Mislim, 300kn nisu neki veliki penezi za noz tak da okej.

*

Offline outsider76

• **
  • 37
  • 0
« Odgovori #133 u: 24 Studeni , 2018, 11:51 »
Glock ako uzimaš nećeš pogriješit jer se radi o nožu koji je za tu cijenu kvalitetniji i izdržljiviji nego svi razvikani ESEE, More i slični, no na tebi je jedino izbor želiš li 78 ili 81 survival opciju s pilom... Rezbarenje i dubljenje drveta je ionako nešto čime se ne zamaraju svi a i za to postoje posebni noževi ... (moderno parafrazirano bi se reklo majmun radi što majmun vidi na youtubu pa imitira )...

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #134 u: 24 Studeni , 2018, 12:24 »
Koliko je izdržljiviji od Esee noževa ne znam... Ali Esee kad slomiš dobijes novi bez pitanja...doživotna garancija...

Od More Pro Robust nije izdržljiviji,imaš kod DBK test oba...Glock pukao...Mora preživjela torturu bez beda...

Mora nije razvikana,Mora ima odlicnu kvalitetu za sitnu lovu...odličan čelik u stainless i u karbon verzijama...puno muzike za malo para... Razvikano je nesto sto kosta,a nema opravdanja cijene kvalitetom...

I nije stvar samo u rezbarenju drveta,glock je oblikovan vise kao bodež...ne kao klasični nož...

Ok nož za tu lovu...ali ima i boljih...
Za to sto si nabrojao nećeš s njim pogriješiti...nimalo...

Iskreno,ja bih si radije ubo jednu Moru,nego njega,ali to sam ja...o ukusima se ne raspravlja...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk

*

Offline outsider76

• **
  • 37
  • 0
« Odgovori #135 u: 24 Studeni , 2018, 12:35 »
Ma to se slažem što se tiče garancije za ESEE noževi su im super no poanta tj općenito sam mislio  na odnos cijene i kvalitete (ta mora koju navodiš je daleko skuplja od Glocka). Mora klasična mi je više super kao kuhinjski nož za obradu hrane vani  kao i većinu ostalih stvari koje svi noževi odrade i s obzirom na cijenu kao takva svakom dostupna i kvalitetna no to je to, za neke zahtjevnije stvari gdje je potreban bolji ili deblji čelik i kvaliteta Glock je puno ispred, no čak bi ih stavio u isti rang po kvaliteti odnosa cijene i dobivenog  jer svaki ima svoje prednosti za nešto...(nema druge nego kupit pa probat što ti više odgovara za svoje potrebe)...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #136 u: 24 Studeni , 2018, 12:41 »
Mora pro robust je 15€...tako da je manje od pola cijene glocka...istu posjedujem...u bauhausu je kupio za 14,99€... Znači malo jače od 100kn...a glock 300 i nesto...

« Zadnja izmjena: 24 Studeni , 2018, 12:44 od Bushcraft Wolf »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #137 u: 24 Studeni , 2018, 12:46 »
Evo u hr u Bauhausu je 119,90...

U nazivu linka pise krivo...pise allround pro,a na linku se radi o pro robust...
« Zadnja izmjena: 24 Studeni , 2018, 12:49 od Bushcraft Wolf »

*

Offline outsider76

• **
  • 37
  • 0
« Odgovori #138 u: 24 Studeni , 2018, 13:10 »
 :zbunjen: kad sam ja kupovao Glock davno pred dosta godina cijena je bila daleko niža zar je narasla toliko? Jedno vrijeme kad sam tražio opet uzet za nekog 81 nisam mogao naći i Kristo je ostao bez njih ... U Cineyu u Belgiji smo ih nalazili brdo za ništa i to starije serije s okruglim logom i vojnim oznakama na rikasu... Kineske kopije u sto boja su skuplje bile od originala .. Imam lijepo iskustvo s glockom koristio sam ga i za bacanje, no sumnjam da bi ga sa sadašnjom cijenom tako zlostavljao da ga sad kupim...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #139 u: 24 Studeni , 2018, 13:14 »
Pa prije koju godinu su bili 100 i nesto kuna...ne tako davno... Ali vidim da je kolega napisao gore da je 300 o nesto...