Gdje nabaviti materijal?

• 37 replies
  • 3857 views
*

Online Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Gdje nabaviti materijal?
« Odgovori #20 u: 21 Ožujak , 2016, 20:29 »
Bil danas u Bauhausu, moral sam iti pipu mjenjat na garanciju, jer nakon 6 mj. crijevo puklo. A ova pipa ima fiksno crijevo i neda se mjenjat  :facepalmxd: Jebem ti Grohe i kvalitetu. Ajd barem imam 5 god. garancije pa budem 2 put na ljeto išel pipu mjenjat hahahaha... :facepalmxd:
Dakle, mislim si idem ja do konopa, treba mi nekaj konopa za custom stuff-sack i neki lijepi konopčić za ridge-line.

Tražim ono po Bauhausu ko budala nekog od osoblja da mi dođe to izmjerit i odrezat. Nema nigdje žive duše, i nakon 5 minuta ja odlučim idem sam mjerit i rezat.

Nakon kaj sve spremim u vrečice ipak idem naći nekog od osoblja da mi deklaracije napiše. I nađem nekog lika na kojem već vidim da voli svoj posao (ironija).
I već mi počne srati da zašto ne čekam nekog da mi to odreže da nesmijemo sami rezat. Velim mu, nema nigdje natpisa da nije samoposluživanje a ovdje ima i deklaracija za otkinut i sami si zapišemo (kao i na vijcima), uostalom nemam cijeli dan vremena da se netko odluči pomoći.
I lik izvadi konope i baci na pod i počne mjerit, ja velim nemojte ih bacat na pod, uprljat će se... I ja dignem, stavim ih na pult. On uzme i baci opet na pod. Nisam mogel vjerovati, ja uzmem i stavim gore i velim da nek pazi jer će se uprljat sa prašinom a trebam ih za tekstilne stvari. I on uzme drugi konop i baci opet na pod  :vertex_Schild_Smiley_LOL1:
Dok mi pukel živac, rekel sam da neću uprljanu robu, on meni: NE TREBATE  :facepalmxd:
Uzel konop i bacil mu u facu, pogledal na kartici kako se zove i ispunil obrazac za žalbu. Ja nemrem vjerovati, još se sam sebi divim kako ga nisam nokautiro u odjelu sa konopima...

Živio sam skoro 20 godina u Njemački i sad živim 5. godinu u HR i još nemogu se naviknut na ovu kulturu prema kupcima  :vertex_Schild_Smiley_LOL1: Pa ti tak nešto u Njemački napravi, nebuš se više zaposlil da si Bog.

Na kraju ja išo doma bez konopa  :smrc: A tak imaju lijep izbor majku im.

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #21 u: 21 Ožujak , 2016, 20:55 »
Ima svagdje pacijenata...sreca ovdje ne smiju bas tako,ali nekad te gleda ko da si mu mater ubio kad ga nesto pitas... U Hr sam radio u gradevinskoj firmi pa sam cesto visio po kojekakvim stovaristima i trgovinama materijala...i vecina ih se tako ponasa...ponekad po pola sata cekas ko kreten...uzas...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #22 u: 21 Ožujak , 2016, 21:51 »
Fini si bil, pocnes odma pickarat klet skidat svece s neba, da mu dajes placu nek bude sretan kaj opce dodjes, i da bus zval potrosacki kod i sve ... i na kraju da mu mamu idilicno proseces po maksimiru i da bu ga mrak pojel usred bijela dana, zahvalis se na suradnji i odlazis uz par grdih psovki

il ga pitas di si bil 91 m... ti j...  :vertex_Schild_Smiley_LOL1: :vertex_Schild_Smiley_LOL1:

PS naravno salim se, pa treba bit fin i kulturan
« Zadnja izmjena: 21 Ožujak , 2016, 21:52 od Gorštak »

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #23 u: 21 Ožujak , 2016, 21:54 »
Ne zaboraviti koji put opsovati i drzavu i vladu... I svabu koji ga zaposli...heheh ...Ja predlazem da ude u ustav ona:a đes ti bio 91??? Aaa,pi... li ti materina....hehehe

*

Online Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #24 u: 21 Ožujak , 2016, 21:57 »
Haha.. Ovo s 91 bu drugi put palo

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #25 u: 22 Ožujak , 2016, 00:19 »
Kaj je vama adminima neka fora orwellovski esejskim čitabama spamat teme na kojima se nude konkretna rješenja, kojih se sami niste dosjetili?

Mislio sam da tome služi rubrika "Brbljaonica".
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #26 u: 22 Ožujak , 2016, 07:13 »
A gle...offtopica mora biti...ovako forum ne.djeluje sterilno vec prijateljski...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #27 u: 22 Ožujak , 2016, 08:22 »
Slažem se :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Online Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #28 u: 22 Ožujak , 2016, 09:17 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Kaj je vama adminima neka fora orwellovski esejskim čitabama spamat teme na kojima se nude konkretna rješenja, kojih se sami niste dosjetili?

Mislio sam da tome služi rubrika "Brbljaonica".

Svatko ima svoju ekspertizu, zato tebe citam samo u whoopieslingovima i kuhalima.

Da nebu vise plakanja, vracajmo se temi (i da, ovdje je malo vise opustena atmosfera, ljudi pricaju, kako je stanki rekao, sterilna atmosfera nije bas ono kaj bi hteli ovdje).

Buduci da si se ti sjetio rjesenja, kupit cu ti cokoladu i donesti kad se budemo sreli  :thumbs: Sad bolje?
« Zadnja izmjena: 22 Ožujak , 2016, 09:24 od Preppy »

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #29 u: 22 Ožujak , 2016, 09:39 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Buduci da si se ti sjetio rjesenja, kupit cu ti cokoladu i donesti kad se budemo sreli  :thumbs: Sad bolje?

Šteta što je nisam imao sinoć dok sam pisao. Šećer mi izgleda pao pa postadoh svadljiv... :zauho:

A ja tebi skuham kavu na aeropressu i natočim rakijicu iz party pljoske... :friends:  ... Dobar lijek za prebroditi hrvatsku neprofesionalnost u tercijarnim granama privrede.

*

Online Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #30 u: 22 Ožujak , 2016, 09:51 »

Šteta što je nisam imao sinoć dok sam pisao. Šećer mi izgleda pao pa postadoh svadljiv... :zauho:

A ja tebi skuham kavu na aeropressu i natočim rakijicu iz party pljoske... :friends:  ... Dobar lijek za prebroditi hrvatsku neprofesionalnost u tercijarnim granama privrede.

Dogovoreno  :friends:

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #31 u: 22 Ožujak , 2016, 10:41 »
Kad ćemo to već jednom realizirati?

*

Online Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #32 u: 22 Ožujak , 2016, 10:42 »
Kad ćemo to već jednom realizirati?

Mozemo se ovdje o tome dogovoriti Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #33 u: 22 Ožujak , 2016, 11:24 »
Sorry na off topicu, al kad citam vase postove ko da gledam Ljubav je na selu  :vertex_Schild_Smiley_LOL1: :vertex_Schild_Smiley_LOL1: sorry draga bio sam cangrizav nisam papao snickers, nema veze ljubavi kupit cu ti cokoladicu, a ti mi napravis kavicu ... (jos se rimuje)

Da se vratim na temu
btw vijci kranjec također imaju velik izbor nautičkih štrikova, treba usporedit sa bauhausom pa vidit .. ili kako je Benger rekao na kavi jednom, haračit po nautičkom sajmu, kad su akcije u pol cijene  :thumbs:

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #34 u: 23 Ožujak , 2016, 00:17 »
Samo nautički sajam igra. U bauhausu nema šupljih upredenica. Samo dyneema jezgra presvučena poliesterom. Jedino pošteno su oni tanki gusto upredeni konopi za jedra 2-3 mm po cca 4 kn/m. Konoplja d.d. zasad drži prvo mjesto i po pitanju konopa i gurtni, u sferama ponude, kvalitete i cijene.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #35 u: 23 Ožujak , 2016, 07:21 »
Špaga za parangal ne valja jel tako?

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #36 u: 23 Ožujak , 2016, 09:19 »
Manjka joj nosivosti, promjera i broja upredenih linija. One su zamišljene kao omotač kroz koji se po potrebi provuče jača jezgra. Tebi treba konop koji se koristi umjesto sajli za vitla ili za ribolov na tune.

Ajmo malo struke... Nosači visećih elemenata moraju imati faktor sigurnosti 5 ili više u statičkim uvjetima. Znači, ako imaš 100 kg ukupna nosivost mora biti barem 500 kg gledano prema najslabijoj karici u lancu. U jednadžbu je uključen i raspored opterećenja, pa je prema tome jasno da platno hammocka i spoj gurtne i omče nisu jednako opterećeni, zbog ogromne razlike u površini.

Nadalje, kada legneš u hammock sustav prelazi u dinamičke uvjete zbog gibanja. Sile se ne mijenjaju, ali se smanjuje površina na koju djeluju. Rezultante (ukupne sile) su osjetno veće i pridodaju se sile trenja. Najslabija karika u lancu tada postaju čvorovi, upravo zbog trenja koje pojačano troši konop na tom mjestu, i zato se marinski i šumarski konopi u omče vežu uplitanjem i provlačenjem tzv. Splicing.

Konop za parangal bi ti mogao poslužiti za vješanje tarpa i linije na omčama istoga, ali to je rockefellerski pristup. Običan konop za vješanje veša (po mogućnosti okrugli zbog lakše manipulacije prusik petljama na njemu) i zidarski konop za rubne linije su i više nego dovoljni, a uz to su lagani, jeftini i sa zidarskim se možeš igrati Splicingom.
« Zadnja izmjena: 23 Ožujak , 2016, 09:23 od Benger »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #37 u: 23 Ožujak , 2016, 12:38 »
Hvala bengeru :)

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk