Gdje nabaviti materijal?

• 37 replies
  • 3436 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Gdje nabaviti materijal?
« u: 14 Siječanj , 2016, 09:59 »
Ovdje mozemo stavljati upite za razne materijale i gdje ih nabaviti, pa si mozemo medusobno pomoci ili raditi zajednicke narudzbe po potrebi.

Pa da zapocnem.
Trazim neku prozirnu PVC ili PU foliju koja se tesko trga. Nesto u stilu onih plasticnih tendi kojima se u bircima terase zatvore (oni prozirni zidovi od folije), samo tanje. Ocu napravit pouch za A4 karte koje si doma sprintam, samo nemam nikakve folije. Mozda bi bilo cak i dobro uzet onakav prozirni stolnjak..  :neznam:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
Odg: Gdje nabaviti materijal?
« Odgovori #1 u: 14 Siječanj , 2016, 10:42 »
A da probas sa navlakom za bilježnicu?

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 14 Siječanj , 2016, 15:11 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
A da probas sa navlakom za bilježnicu?

E super ideja  :thumbs: :lick:

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #3 u: 14 Siječanj , 2016, 15:32 »
Te prozirne stolnjake imas na metre nije to losa ideja

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #4 u: 29 Siječanj , 2016, 16:40 »
T: Ovakvu foliju s balončićima, dal ima toga u bauhasu? I cjena ako zna tko?

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 29 Siječanj , 2016, 17:31 »
To ti je skoro ista folija ko ona s kojom se na autu vjetrobransko staklo pokrije. Ja sam s takve napravil 3 folije za sjediti na njima i mogu reći da su jako tople. Ima sigurno toga u bauhausu.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #6 u: 29 Siječanj , 2016, 22:41 »
 :smiley_emoticons_ugly-dance: tnx

*

Offline Okibex

• 1023
  • 11
« Odgovori #7 u: 30 Siječanj , 2016, 10:37 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Trazim neku prozirnu PVC ili PU foliju koja se tesko trga. Nesto u stilu onih plasticnih tendi kojima se u bircima terase zatvore (oni prozirni zidovi od folije), samo tanje. Ocu napravit pouch za A4 karte koje si doma sprintam, samo nemam nikakve folije. Mozda bi bilo cak i dobro uzet onakav prozirni stolnjak..  :neznam:

Možeš probat onaj najlon sa umjetnog gnojuva, tog imaju u poljoapotekama, bacaju u smeće. Otporan je na UV i vremenske prilike par godina...samo ne znam jel bi ti bilo pretanko to  :neznam:
Trust me, I\'m an engineer

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #8 u: 21 Ožujak , 2016, 12:03 »
Di mogu rješit dyneema ili nešto slično? Ako je moguće u hrv.. Plan su whoopiji i ridgeline.. Neko je pričao da je kupio u Puli ;)

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #9 u: 21 Ožujak , 2016, 12:06 »
Bauhaus na odjelu nautike, imaju velik izbor konopa,špaga,štrikova kak već velite ... pogledaj tam

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #10 u: 21 Ožujak , 2016, 12:13 »
Al neznam dal je moguće tu spagu provuc kroz istu.. I nosivost.. Pitanje je dal možda ima u kojom Marina trgovini ili tako nešto..

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #11 u: 21 Ožujak , 2016, 12:15 »
Ne kužim te vaše strucne hamokaške nazive za špage, ali nautičke špage su jake i izdržljive ... pa sad vidi

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #12 u: 21 Ožujak , 2016, 12:49 »
Di mogu rješit dyneema ili nešto slično? Ako je moguće u hrv.. Plan su whoopiji i ridgeline.. Neko je pričao da je kupio u Puli ;)

Ebay  :kokice: U hrv budes platio duplo i troduplo vise...

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #13 u: 21 Ožujak , 2016, 15:57 »
Sad će ispasti da se reklamiram, ali neka. Adekvatni dyneema konop za uplitanje nećeš naći u bauhausu. Debljina koju trebaš je 3mm. Imaš u cressi-sub skuplju verziju bez naziva i u Vijci Kranjec mrvu povoljniju verziju Liros D-Pro. Za whoopije i ridgeline trebaš kolut od 15 m koji košta oko 170 kn plus dostava. U tih 15m nemaš dovoljno konopa za dva loopa za krajeve hammocka, ni za soft shackles. Od dvoje nabrojanih ti ostaje materijala za jedan komad. Možeš ići i na kraće whoopije, ali onda i nemaju neke svrhe.

Gotove whoopije od Lirosa ti ja imam 2 para crvene i plave i cijenim ih 85 kn+15 kn tisak paket. Napravljeni su sa kuglicom na podesivoj omči da se ne zakopavaju i moguće ih je u potpunosti rasplesti. Ako se odlučiš pošaljem ti u paketu i 4m statičkog užeta 4mm (maslinasto zeleno) sa prusikom i uputama za vezivanje.

Skuplja, ali i bolja opcija je plavi par whoopija i crveni set Ridgeline+2 Continous Loopa+2 Soft Shacklea. Whoopies i Ridgeline su opremljeni ranije spomenutim sigurnosnim kuglicama. Cijena ovog kompleta je 185 kn. Riječ je o 12-nitnim nerastezljivim šupljim dyneema upredenicama nosivosti 950 kg, koje ukupno teže možda 20 grama.

Ruke ne naplaćujem.  Samo materijal i troškovi dostave.

Ako se hoćeš igrati i vježbati uplitanje kupi u bauhausu zidarski konop od 2mm. Mislim da je 16 kn 50 m. Jako je lagan i pogodan za splicing pa jako dobro posluži za linije na tarpu. Na mom tarpu su sve omče opremljene whoopijima od zidarskog konopa.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #14 u: 21 Ožujak , 2016, 16:00 »
A što se ebaya tiče baš bih volio vidjeti povoljnu opciju za dyneemu adekvatnu za hammocking potrebe. Ponude su katastrofa i po cijeni za metar i po shippingu.

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #15 u: 21 Ožujak , 2016, 16:07 »
Imas primjerice ovdje za 130 kuna, free shipping iz Bugarske: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Imas original DDove, 20EUR (oko 140 kuna, isto fri shipping): Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Kolko vidim to je jedini trenutno iz Evrope. Drugi deru iz Amerike sa 140kn shipping.
« Zadnja izmjena: 21 Ožujak , 2016, 16:09 od Preppy »

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #16 u: 21 Ožujak , 2016, 16:09 »
I to je bolja ponuda od moje... :?:

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #17 u: 21 Ožujak , 2016, 16:10 »
I to je bolja ponuda od moje... :?:

Ne.

Citat:
A što se ebaya tiče baš bih volio vidjeti povoljnu opciju za dyneemu adekvatnu za hammocking potrebe. Ponude su katastrofa i po cijeni za metar i po shippingu.

Samo odgovaram na tvoj komentar.

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #18 u: 21 Ožujak , 2016, 17:22 »
Trenutno nisam pri novcima a ako uzmem vupije moram i trake za oko drva..

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #19 u: 21 Ožujak , 2016, 18:19 »
@Preppy

Sve ok. Zato sam i stavio naglasak na povoljnu opciju. Najpovoljnije sam našao 30m za 47$, na aliexpressu, a u to je više od kupovine na sajmu nautike. Ostalo je sve pretjerano.

@ssverko

Zar već nemaš trake oko drveta? Konop se poprilično usijeca u koru i oštećuje drvo. Govorim jer sam se osvjedočio. Ako koristiš konop postavi nekoliko grančica između kore i konopa. Na konop zaveži marlin spike hitch i objesi hammock o njega.