[TEST]: Video recenzija benzinskih kuhala

• 10 replies
  • 1194 views
*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
[TEST]: Video recenzija benzinskih kuhala
« u: 05 Siječanj , 2016, 13:32 »
Evo, kao što sam obećao predstavljam Vam prvu video recenziju i usporedbu benzinskih kuhala na ovim prostorima.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
« Zadnja izmjena: 05 Siječanj , 2016, 13:34 od Benger »
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
Odg: [TEST]: Video recenzija benzinskih kuhala
« Odgovori #1 u: 05 Siječanj , 2016, 14:33 »
Zanimljiva tehnologija kuhala. Nadal sam se da vidim taj famous aeropress pa ti izgleda riknula baterija?
Ovo kaj si prolijo, svakome se desi. Samo da recimo proliješ gulaš, kako bi sa čišćenjem? Mislim da baš i nije jednostavno sve rastepsti i očistiti.

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #2 u: 05 Siječanj , 2016, 15:58 »
Iznenadio bi se koliko je jednostavno. u 5 minuta ga cijelog rastepeš očistiš i sastaviš. Ako neće zapalit samo ponoviš predgrijavanje. Jednom prilikom (nadam se uskoro) ću ti pokazati kako se rastavlja i sastavlja pa će ti sve biti jasno.

A što se tiče prevrtanja dogodilo se jer sam trknuo stolić. Eto škole. Stavi ga na fiksnu podlogu i sve je ok.

Ono što mi najjače kod ovih kohera je vrijeme trajanja jednog punjenja. Najmanji problem je ponijeti još 200 ml benzina u bočici sa strane. Ako je baš frka uzmeš malo ES95. I na njega radi, ali nakon 5-6 korištenja traži temeljito čišćenje i možda zamjenu fitilja, što je opet jednostavno. Znači, bilo koji benzin igra. Dizel nisam isprobavao ni neću.

Kad sve zbrojiš i oduzmeš ispada puno puno isplativije i od plina i od alkohola. Nije nikakva tajna. Dva ruska Prymusa sam ulovio na Hreliću za 20 kn svaki. Znači 40 kn za kuhalo i punjenje u rangu jedne 4 seasons kartuše košta 3 kn. Pa ti sad računaj.

A što se tiče AeroPressa imaš mali milijun videa o njemu, ali ništa to ne vrijedi dok ne probaš kavu. Eto, nadam se da ćemo uskoro imati priliku za degustacije.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #3 u: 06 Siječanj , 2016, 12:06 »
Dobar je video :) jos malo editirat to i pariras Preppyu ... znaci Hrelic u lov na kuhalo nema druge

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3874
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #4 u: 14 Siječanj , 2016, 17:04 »
Prvo hrelić lovna na čebe

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #5 u: 14 Siječanj , 2016, 17:49 »
Ko ja il ti? Navodno dolaze dve deke kak sam ti reko sad stanje neznam

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 852
  • 10
« Odgovori #6 u: 27 Veljača , 2018, 00:18 »
@Benger ...

Kolika je potrošnja benzina??

Naletio sam na Ebayu na nekoliko benzinskih kuhala po ok cijeni,pa razmisljam da si uzmem...
Vise iz fore nego sto mi treba...ali cine mi se totalno zanimljiva...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #7 u: 01 Ožujak , 2018, 09:54 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
@Benger ...

Kolika je potrošnja benzina??

Naletio sam na Ebayu na nekoliko benzinskih kuhala po ok cijeni,pa razmisljam da si uzmem...
Vise iz fore nego sto mi treba...ali cine mi se totalno zanimljiva...
Puni tank izdura oko sat i petnaest minuta. Taj tip kuhala je najviše entuzijazam, jer za naše uvjete i većinu ostalih plinsko kuhalo sve pokriva.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #8 u: 01 Ožujak , 2018, 12:07 »
Koliko je puni tank u dl?

Ima na Njušklau za 230 kn:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #9 u: 01 Ožujak , 2018, 12:31 »
Benzinska kuhala, ili na širit, koja su bila u ponudi na Njuškalu, zanimljivi primjerci:

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #10 u: 05 Ožujak , 2018, 07:31 »
Benzinska kuhala, ili na širit, koja su bila u ponudi na Njuškalu, zanimljivi primjerci:

Puni tank je oko 1,5 dl. Ovo sa oglasa je ruska kopija Primus Tourist i s njom je rizik oko rezervnih dijelova. Meni su 3 takve prošle kroz ruke i uspio sam od 3 složit jednu dobru. Švedski Optimus je prava stvar i na ebayu su svi RD jeftini i dostupni.