Kampiranje uz ceradu / Tarp i dim od vatre

• 3 replies
  • 538 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Kampiranje uz ceradu / Tarp i dim od vatre
« u: 04 Siječanj , 2016, 19:54 »
Već me jedno vrijeme zanima kako bi se to mogli spriječiti. Dakle nekoliko puta me već to gnjavi da mi dim od logorske direkt uvuče pod ceradu, očito se stvori neki manji pritisak pod ceradom pa vuče pod sebe dim.

Ima tko kakvih iskustva s tim ili ideja kako to spriječiti? Znam da bi bilo pametno samo okrenut sklonište za 90 stupnjeva, ali kada vjetar mjenja stalno smjer to nema smisla raditi. Podigao sam zadnju stranu cerade malo da može zrak uči, malo je pomoglo, ali to uništava svrhu skloništa koje bi ovako bilo puno toplije.

*

Offline Benger

• 362
  • 4
  • Družina od vješala
Odg: Kampiranje uz ceradu / Tarp i dim od vatre
« Odgovori #1 u: 04 Siječanj , 2016, 22:50 »
Čuj, ovo mi izgleda kao ona šema kad dim iz cigarete uvijek ide na nepušača. Probaj zakrenuti bivak za 45° u odnosu na vatru. Jedino da ti plamen ne uhvati tarp.

Ili fight fire with fire pa ti i ženskica lijepo dignite temperaturu pod ceradom i dim neće ulaziti.
« Zadnja izmjena: 04 Siječanj , 2016, 22:53 od Benger »
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Juray

• **
  • 28
  • 3
« Odgovori #2 u: 05 Siječanj , 2016, 08:50 »
Imas u serijalu od Rona wooda-woodmaster pod sklonista,zakloni i sl. SAD se nemogu tocno sjetiti  naziv nastavka. Znam da kad sam gledao objašnjava zašto se to desava.

*

Offline Preppy

• *
  • 3798
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 05 Siječanj , 2016, 10:13 »
Problem je da vjetar često mijenjao smjer pa okretanje skloništa samo privremeno rješenje. Juray budem potražio.

Via Tapatalk