Vojne porcije

• 127 replies
  • 8583 views
*

Offline Crombat

• 104
  • 0
  • Spol: Muški
Odg: Vojne porcije
« Odgovori #40 u: 29 Siječanj , 2017, 20:25 »
Evo da malo obogatim temu... slike su na FB nadam se da to nije problem

JNA: SDO, bestek, mess kit, salica, AGOR pec
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Svicarska: vulcano stove, M71 pec
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

edit: malo sam fulao sa ostatkom linkova...
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj , 2017, 20:34 od Crombat Rations »

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #41 u: 30 Siječanj , 2017, 12:15 »
Evo da malo obogatim temu... slike su na FB nadam se da to nije problem

Nije da je problem, ali ubuduće stavi fotke i opise na forum jer nema bas smisla da stavljamo linkove na fejs:''odi na fejs pa gledaj''. Zato imamo forum.  :thumbs:
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #42 u: 13 Lipanj , 2017, 20:51 »
U procesu dolaska jedan raritetniji svima dobro poznati model vojne porcije :)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #43 u: 13 Lipanj , 2017, 23:33 »
Vatrogasna verzija?

via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #44 u: 14 Lipanj , 2017, 07:25 »
Ovo sam zadnji put vidio prije rata u trgovini lovačke opreme.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #45 u: 14 Lipanj , 2017, 09:47 »
Vele ljudi vatrogasna,civilna zastita i nesto tipa gss ... tko ce ga znati,ali je fora

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #46 u: 14 Lipanj , 2017, 11:37 »
Jako dobro.  :sline: :sline: :sline: :sline: :sline: :sline: :sline: :sline:

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #47 u: 27 Lipanj , 2017, 15:41 »
Jučer se javio liku preko njuškala, naručio sam si JNA porciju za ženu (mislim sebi, treba mi za neki youtube video  :D i jednostavno jer mi treba bez racionalnog razloga). Očito sam bolestan na kuhala i setove, najrađe bi ih samo kupovao. Jeli tko koristi JNA porciju baš aktivno za kuhanje? Kako se ponaša ako ju drito u vatru staviš, jel se lak ljušti sa posude? Iskreno rečeno mi se više sviđa nek ono govno od Dave Cunt-erburija koje sam si kupio za pretjerano veliku lovu  :jao:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #48 u: 27 Lipanj , 2017, 16:53 »
Ne ljusti se. Nego ti se nekako jako jako zalijepi za boju. Nikad poslije nie ista. Nekoristim vise od kad imam billy can.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline rodney

• 104
  • 4
« Odgovori #49 u: 27 Lipanj , 2017, 17:23 »
Ja imam dvije autohtone od oca, jedna JNA, druga od Hrvatske vojske, ali nisam nikad kuhao u njima. Stari mi je rekao da se jako lijepi i da se teško peru, da su uvijek stavljali vrećicu za zamrzavanje u nju da se ne maže dok jedeš.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #50 u: 28 Lipanj , 2017, 00:24 »
Da, boja potamni, ali se ne ljušti. Istina je i da zahtjeva dobru higijenu koja u terenskim uvjetima nije lako ostvariva. To s vrećicama u porciji je OK, s praktičnog stajališta - ne znam što je s otpuštanjem opasnih tvari iz vrećice, ali samo ako ti netko krca hranu iz vojničkog lonca, ne možeš kuhati s vrećicom.

*

Offline rodney

• 104
  • 4
« Odgovori #51 u: 28 Lipanj , 2017, 18:20 »
Obična vrećica sigurno nije dobra za kuhanje. Za otpuštanje opasnih tvari dok jedeš, da li je ista logika i za porciju? Aluminij-plastika, na kojoj temp postaju opasni? Koliko bi bilo vrelište nekog graha npr, pretpostavljam oko 100°c jer je većinom voda, možda dva tri stupnja više?

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #52 u: 28 Lipanj , 2017, 20:53 »
Bavili smo se tom problematikom na ovoj temi:

Aluminij ne reagira s toplinom, problem je što ga soli iz hrane otapaju i onda ga tako otopljenog unosimo u organizam. Kako ga u prirodi nema u elementarnom stanju, organizam se ne zna nositi s tim, što za poslijedicu ima teško narušavanje zdravlja na dulje staze.

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #53 u: 29 Lipanj , 2017, 12:03 »
Danas mi je stigla porcija. Unatoc oglasu koji veli da je sve u kompletu i u izvrsnom stanju, fali mala casica na cuturici a cuturica je puna zasusene kave, sto vise slici kao bitumen a ne kavu. Ja neznam kako cu to oprati. Veli Gorstak da sa octom i sljunkom  :zbunjen2:
Lik koji mi je prodao sad se nece javit na telefon  :ljut3:
Jebe mi se za 100 kuna, ali tako ljude zajebat. Mislim stvarno, dno dna.
« Zadnja izmjena: 29 Lipanj , 2017, 13:35 od Preppy »

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #54 u: 30 Lipanj , 2017, 10:10 »
Uspio ju oprat u valjda 10 navrata. Nasipao finog pjeska unutra za zaribavanje zbuke i ocat. To je smrdjelo ko svi vragi. Sad je cista is premna za uporabu. Javio mi se jos lik poslat ce mi casicu, ocito je pozabio. Nadam se da me ne vuce za nos. Za sad sam dosta impresioniran JNA porcijom, funkcionalna je svakako a pribor za jelo je prvoklasno. Jucer jos piknuo mali Esbit u Repliku za podgrijavanje i idemo  :thumbs:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #55 u: 30 Lipanj , 2017, 14:18 »
Po trgovinama se nova i može pronaći za 70 kn.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #56 u: 30 Lipanj , 2017, 23:40 »
Po trgovinama se nova i može pronaći za 70 kn.

Po kojim trgovinama?
Porcija
torbica
pribor za jelo

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #57 u: 01 Srpanj , 2017, 07:34 »
U Spitu je bila prije u prodaji u American shopu, danas je to Hunto shop, za 70 kn. Ako me sjećanje ne vara, s torbicom i priborom, JHA.

Usput, ja imam torbicu s prikrivnom woodlad šarom koja je znatno kvalitetnija od one zelene JHA (koja je imala mogućnost stavljanja na opasač, tri puta sam to pokušao, s tri različite torbice i sva tri puta se raspala 100 m hoda).

*

Offline rodney

• 104
  • 4
« Odgovori #58 u: 01 Srpanj , 2017, 08:45 »
Ja imam dobra iskustva s tim zelenim torbicama (ok, s jednom, drugu baš i ne koristim) od JNA-HV porcija, jedna mi je na volanu od bicikla već desetak godina, Uvjek je nagruvana jer stavim unutra sitnice ala mobitel, novčanik i onda nagruvam kabanicu tako da je uvijek puna. Sad za ono za što je zamišljena, litra vode i čitava porcija na remenu, to nisam pokušavao pa ne znam. Ali ne čini mi se praktično nosit vodu unutra ako trebaš otvarat porciju, treba ti 3min da se napiješ...

*

Offline Preppy

• *
  • 3877
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #59 u: 03 Srpanj , 2017, 15:18 »
Ja sam tražio ali nisam nigdje po šopovima našel te porcije . Zanima me povijest tih porcija, tko ih je u prošlosti proizvodio? Neznam jel se one i danas koriste u vojsci? Tko ih danas proizvodi?