5.11 Tactical Rush 24

• 18 replies
  • 3038 views
*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
  • Spol: Muški
5.11 Tactical Rush 24
« u: 09 Prosinac , 2015, 11:49 »
Konačno nakon dugog čekanja u trajnom vlasništvu ostaje dugo željeni ruksak. Nakon što sam rasprodao prijašnje ruksake,ostavio sam planinarski 65 l za duže izlete i zimu,te ovaj 35 l za svakodnevno korištenje (posao,bicikl) i odlaske u prirodu.Ruksak je strašno skup,ali namjera mi je koristit ga intenzivno slijedećih nekoliko godina.Odlučio sam se za crnu boju jer je "univerzalna"i ne volim nosit vojne uzorke po gradu. Ruksak je napravljen od 1050 D najlona i stvarno je dobro šivan sa duplim šavovima i YKK cifovima.Naprijed je veliki admin đep i gore dva manja,sa obje strane ima vertikalne đepove,na leđima je pretinac za hidrataciju,u unutrašnjosti su pet velikih pretinaca.Na slikama su dvije deke i veliki ručnik u glavnom pretincu,te mali jastuk u vanjskom pretincu.Ruksak je sa svih strana prekriven Molle sistemom za dodavanje dodatnih torbica i spremnika.Evo malo slika i video.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

« Zadnja izmjena: 09 Prosinac , 2015, 12:03 od zvonjola »

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
Odg: 5.11 Tactical Rush 24
« Odgovori #1 u: 09 Prosinac , 2015, 11:58 »
I još koja!

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #2 u: 09 Prosinac , 2015, 12:01 »
Izgleda super ovaj ruksak  :thumbs: Kolko si ga platil ak se smije znati? Si ga kupio u HR?
Ja imam onaj Salewa od 30 litara za dnevne izlete, ali mu fale mogućnosti kopčanja opreme izvana. 5.11 je super, nema kaj, dugo će ti držati  :vatrica:

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #3 u: 09 Prosinac , 2015, 12:04 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Izgleda super ovaj ruksak  :thumbs: Kolko si ga platil ak se smije znati? Si ga kupio u HR?
Ja imam onaj Salewa od 30 litara za dnevne izlete, ali mu fale mogućnosti kopčanja opreme izvana. 5.11 je super, nema kaj, dugo će ti držati  :vatrica:
Evo stavio i link na trgovinu!

*

Offline Juray

• **
  • 28
  • 3
« Odgovori #4 u: 09 Prosinac , 2015, 16:49 »
Ja sam mislio uzeti Rush 72 al za tu lovu uzmem planinarski ruksak koji puno bolje leži na ledima. Ovaj 24 brijem uzet prije ljeta kad netrebam puno stvari i stvarno se može svuda nosit. Samo me zanima koliko je udoban za duže nošenje jer je to najbitnije. Taknda uskoro očekujem od zvonjale recenziju za taj ruksak što se tiče udobnosti. Isto sam pročitao da ak imas malo jači vrat da Rush zna stiskat to područje,valjda su naramenice bliže. I da rush72 se neda slagat po visini tak da je za ekipu od 190 i više premali(pojas oko struka dode iznad lumbalnog dijela previsoko). Davao sam prednost ovim vojnim zbog pristupačnosti stvarima i izdržljivosti ali sad nisam ziher da su pogodni za duže ture.

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #5 u: 09 Prosinac , 2015, 17:01 »
Ja sam mislio uzeti Rush 72 al za tu lovu uzmem planinarski ruksak koji puno bolje leži na ledima. Ovaj 24 brijem uzet prije ljeta kad netrebam puno stvari i stvarno se može svuda nosit. Samo me zanima koliko je udoban za duže nošenje jer je to najbitnije. Taknda uskoro očekujem od zvonjale recenziju za taj ruksak što se tiče udobnosti. Isto sam pročitao da ak imas malo jači vrat da Rush zna stiskat to područje,valjda su naramenice bliže. I da rush72 se neda slagat po visini tak da je za ekipu od 190 i više premali(pojas oko struka dode iznad lumbalnog dijela previsoko). Davao sam prednost ovim vojnim zbog pristupačnosti stvarima i izdržljivosti ali sad nisam ziher da su pogodni za duže ture.
Ovo mi je drugi Rush 24,ovaj prvi sam imao na jednom overnighteru na Moslavačkoj Gori i nahodao sam se kao budala sa 10 kg u njemu.Prešao sam oko 12 km sa njim i leđa su mi otpala.Jednostavno nije za to napravljen!Ja sam ga pretrpao i na dužu relaciju jednostavno nije udoban.To je dnevni ruksak za šetnje i izlete.Jedino što mogu reći je da je to sve bez problema odradio,za razliku od mojih leđa!Evo još jedna dobra recenzija!

« Zadnja izmjena: 09 Prosinac , 2015, 17:07 od zvonjola »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #6 u: 13 Prosinac , 2015, 19:27 »
Neloš ruksak, volio bi ga isprobat na leđima  :thumbs: onaj kaj Preppy ima je kolko got glomazan bio, stvarno udoban siječam se sa Kuzelina  :vatrica:

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #7 u: 08 Siječanj , 2016, 23:20 »
Baš sam gledao novi video od Taro Movies i sviđa mi se ono njegov ruksak, pogledam u opisu videa, lik ima tactical rush 24. Poguglam na netu i vidim sliku i zmislim se da ti imaš takav.

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #8 u: 08 Siječanj , 2016, 23:32 »
Ima ga on već par godina,gledo sam ga stalno na njegovom kanalu i slinio!

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #9 u: 09 Siječanj , 2016, 01:00 »
Haha. Jel si ga isprobao na nekom prespavanju? Kako se snalazis sa mjestom?

Via Tapatalk

*

Offline poljičanin

• *
  • 1733
  • 15
« Odgovori #10 u: 09 Siječanj , 2016, 09:02 »

O ovome ja cesto govorim. Takticke naprtnjace su predvidjene za kretanje u borbenim uvjetima, koji predvidjaju kretanje od nekoliko km (i to je puno). Za sve ostalo vojska se prebacuje oklopnim sredstvima. Pri tom je standard koristenje pancira i zato nemaju potrebu za ergonomijom i ventiliranjem ledja pri dugotrajnim hodnjama. Zbog toga takticke naprtnjace nisu dobre za dugotrajno hodanje.

Na forumu sam napravio recenziju Mammutove Marmolade 35, naprtnjace koja ima samo dva pretnica, sto ja jako ne volim, tim vise sto imaju pristup samo odozgo. Ali razlog zasto sam je uzeo je ergonomija, za tu litrazu je visok i uzak, tako da mi jako dobro prijanja na lumbalom djelu ledja i naramenice su mi dobro prilagodjene, a ja sam visok 184 cm. Za dulja djelovanja, recimo, HV koristi izvrsnu naprtnjacu od 65 litara, koja je ergonomski oblikovana. Zato nikako ne bih preporucavao takticke naprtnjace za dugotrajne hodnje.

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #11 u: 09 Siječanj , 2016, 09:52 »

O ovome ja cesto govorim. Takticke naprtnjace su predvidjene za kretanje u borbenim uvjetima, koji predvidjaju kretanje od nekoliko km (i to je puno). Za sve ostalo vojska se prebacuje oklopnim sredstvima. Pri tom je standard koristenje pancira i zato nemaju potrebu za ergonomijom i ventiliranjem ledja pri dugotrajnim hodnjama. Zbog toga takticke naprtnjace nisu dobre za dugotrajno hodanje.

Na forumu sam napravio recenziju Mammutove Marmolade 35, naprtnjace koja ima samo dva pretnica, sto ja jako ne volim, tim vise sto imaju pristup samo odozgo. Ali razlog zasto sam je uzeo je ergonomija, za tu litrazu je visok i uzak, tako da mi jako dobro prijanja na lumbalom djelu ledja i naramenice su mi dobro prilagodjene, a ja sam visok 184 cm. Za dulja djelovanja, recimo, HV koristi izvrsnu naprtnjacu od 65 litara, koja je ergonomski oblikovana. Zato nikako ne bih preporucavao takticke naprtnjace za dugotrajne hodnje.
Ne slažem se. Moj Tasmanian Tiger je isto taktička naprtnjača za borbene uvjete, ali sistem nošnje (remenice itd) je na nivou civilnih. Ima ovaj njohov (Tatonka/Tasmanian Tiger) x2 sistem. Jako jako jako udobno.

(ovaj desno)

Via Tapatalk
« Zadnja izmjena: 09 Siječanj , 2016, 09:54 od Preppy »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1733
  • 15
« Odgovori #12 u: 09 Siječanj , 2016, 10:05 »
Iznimke potvrdjuju pravila. Niti su svi planinarski ergonomski, niti su svi takticki neergonomski, ali generalno stojim iza onog sto sam rekao. A jako puno je toga proslo kroz moje ruke.

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #13 u: 09 Siječanj , 2016, 10:13 »
Iznimke potvrdjuju pravila. Niti su svi planinarski ergonomski, niti su svi takticki neergonomski, ali generalno stojim iza onog sto sam rekao. A jako puno je toga proslo kroz moje ruke.
Istina.

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #14 u: 09 Siječanj , 2016, 19:05 »
Haha. Jel si ga isprobao na nekom prespavanju? Kako se snalazis sa mjestom?

Via Tapatalk
Kak sam gore napisao,imao sam ga prije na prvom prenoćištu na Moslavačkoj gori.Tu je bio pretrpan i otpala su mi leđa nakon 10-12 km.Imao sam šator,madrac,dvije boce vode,rezervnu robu,malu vreću za spavanje,set za kuhanje.Oko 10 kila!

*

Offline Preppy

• *
  • 3888
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #15 u: 09 Siječanj , 2016, 22:01 »
Kakvi su to paučevi sa strane?

Via Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #16 u: 10 Siječanj , 2016, 03:46 »
Jeftini kineski za litrene boce!Nije ni boja bila ista!

*

zuzonja

« Odgovori #17 u: 06 Rujan , 2016, 22:12 »
I kako drzu jeftini kineski pouchevi za boce? U planu mi je uzet OD

*

Offline zvonjola

• 608
  • 9
« Odgovori #18 u: 06 Rujan , 2016, 22:15 »
I kako drzu jeftini kineski pouchevi za boce? U planu mi je uzet OD
Prodani su malo nakon prodaje ruksaka,ali vjerovatno još drže