Samonapuhujući karimat

• 33 replies
  • 4889 views
*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
Samonapuhujući karimat
« u: 13 Listopad , 2015, 23:47 »
Imao sam ga prilike koristiti, jako dobra stvar, ne samo što je mekan, nego što stvara dobar izolacijski sloj između vreće za spavanje i tla.

Loša strana je što u slučaju oštećenja ventila imaš problem, jednak onome da se probije na kamen, granu ili trn.

Nije ni lagan, pa se vuče dosta balastnog tereta (u odnosu na spužvaste karimate, tegli se osjetno teži teret).

Za korištenje: samo se razvije i pusti da se sam napuše, tako što se širi nekakva silikonska spužva u njemu. Kad se sam napuše, može se malo dopuhati, ali ne previše da ne popusti, i onda se zatvori ventil čepom.

Za ispuhivanje, samo se otvori ventil i zarola karimat, polako, tako da se ispusti čitav zrak, zrak ne stara dopunsku težinu, ali zato smanjuje korisni volumen naprtnjače. Može se spremiti i u kompresijsku vreću, kao i vreća za spavanje.

Kada je uskladišten, najbolje bi bilo otvoriti venti i pustiti ga da se napuše, tako da se ne zbija kada je kući van uprabe.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Samonapuhujući karimat
« Odgovori #1 u: 14 Listopad , 2015, 14:45 »
Ja imam Thermarest samonapuhavajuci karimat. Nije velik, veoma je lagan, i jako dobro izolira. Cak nude dozivotnu garanciju, bio mi izbusen i poslao sam ga u Irsku. Na kulanciju su mi ga pokrpali. Iako me postarina kostala 300 skoro kao neki jeftin no-name karimat, isplati se. Nikad me nije zeblo za leda kada sam njega koristio, i dosta je udoban za spavanje na tlu.
Jedina zamjerka sto se vreca za spavanje klize po njemu pa ne oprasta nit male kosine kod spavanja.

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #2 u: 14 Listopad , 2015, 14:55 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Ja imam Thermarest samonapuhavajuci karimat. Nije velik, veoma je lagan, i jako dobro izolira. Cak nude dozivotnu garanciju, bio mi izbusen i poslao sam ga u Irsku. Na kulanciju su mi ga pokrpali. Iako me postarina kostala 300 skoro kao neki jeftin no-name karimat, isplati se. Nikad me nije zeblo za leda kada sam njega koristio, i dosta je udoban za spavanje na tlu.
Jedina zamjerka sto se vreca za spavanje klize po njemu pa ne oprasta nit male kosine kod spavanja.
Šta ga nisi sam zakrpao?

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #3 u: 14 Listopad , 2015, 15:05 »
Nisam nasao rupicu  :D Drzao sam ga pod vodom i nista. Namazao sapunicom i nista. Bila toliko malena rupica da nisam nasao. A ispraznio se za 30% preko noci ako si lezao na njemu.

I potajno sam se nadao da cu mozda dobit novi, jer sam mislio da je neka greska u ventilu.
« Zadnja izmjena: 14 Listopad , 2015, 15:10 od Preppy »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #4 u: 14 Listopad , 2015, 20:01 »
Koliko je taj Thermarest samonapuhavajuci karimat težak, i koliko volumenski zauzima, recimo u usporedbi s bocom Coca Cole od 2 l?

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 15 Listopad , 2015, 09:29 »
Koliko je taj Thermarest samonapuhavajuci karimat težak, i koliko volumenski zauzima, recimo u usporedbi s bocom Coca Cole od 2 l?

Moja je prethodna verzija ove: Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Samo sto moja nije ovako ovalna nego je kockasta. Pakirano je oko 28CM x 15CM a tezi oko 800g.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #6 u: 16 Listopad , 2015, 08:01 »
Di ih ima za uzet,frend me pili za tako nesto vec duze vremena

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #7 u: 16 Listopad , 2015, 14:06 »
Di ih ima za uzet,frend me pili za tako nesto vec duze vremena

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #8 u: 18 Listopad , 2015, 19:03 »
Danas bio u decathlonu nisam vidio

« Odgovori #9 u: 04 Studeni , 2015, 07:07 »
Imam vec 10g quechua samonapuhavajuci karimat,ali prosli tjedan sam primjetio da mi pusta zrak na ventilu.Ima li di u nas za kupit zamjenskih ventila ili gumica za ventil

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #10 u: 04 Studeni , 2015, 09:31 »
Imam vec 10g quechua samonapuhavajuci karimat,ali prosli tjedan sam primjetio da mi pusta zrak na ventilu.Ima li di u nas za kupit zamjenskih ventila ili gumica za ventil

Pozdrav Ante i dobrodošao na forum. Pokušaj nazvati u Decathlon i pitaj njih, budući da ih oni prodaju morali bi imati informaciju za tak nešto. Na webstranici Quechue nemogu naći nikakav kontak mail da njih pitaš direkt.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #11 u: 04 Studeni , 2015, 23:00 »
O, Ante, šta je novoga u Ivanbegovini? :pivo:

Možda se nešto može improvizirati ako ne nađeš neko drugo rješenje. Pošalji sliku ventila.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #12 u: 26 Siječanj , 2016, 22:40 »
Je li se već netko sretao s ovim:

Podloga Inertia XL Recon tvrtke Klymit.

Ono što me impresionira je veličina u transportnom stanju:

Težina: 500g.

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #13 u: 26 Siječanj , 2016, 23:43 »
Pa pol je fali  :D Neznam, čudno izgleda i sumnjam da je komotno u njoj...
« Zadnja izmjena: 26 Siječanj , 2016, 23:54 od Preppy »

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #14 u: 27 Siječanj , 2016, 06:15 »
Od iste tvrtke ima i većih:

...i u transportnom izdanju:

« Zadnja izmjena: 27 Siječanj , 2016, 06:16 od poljičanin »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #15 u: 28 Siječanj , 2016, 07:47 »
Kakve su im cjen? Kad je tako lagan i mali vjerojatno ga se lako probuši..

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #16 u: 07 Veljača , 2016, 13:54 »
Ej bok ljudi da ne otvaram novu temu. Dobio sam na poklon od brata probušeni trangovorld madrac.. Čime da ga pokrpam? I kako da nađen rupicu.. Mora biti ful mala jer kroz noć ispusti zrak.. Tnx

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #17 u: 07 Veljača , 2016, 14:16 »
Napuši ga do maksimuma i sa mokrom rukom i malo sapuna prelazi preko njega, dok ne vidiš di pušta.Pretpostavljam da je na dnu!Nakon što dobro očistiš i osušiš  dio oko rupe,zakrpaj sa ovakvim setom.

« Zadnja izmjena: 07 Veljača , 2016, 14:18 od zvonjola »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #18 u: 08 Veljača , 2016, 09:39 »
 :goodday: Pušta po bočnim šavovima.. Da nekim silikonom to zakrpam ili kak jer mislim da nece drzat zakrpa..

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #19 u: 08 Veljača , 2016, 10:19 »
Probaj to ljepilo natiskat po spoju!

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk