Zemljovidi

• 36 replies
  • 6073 views
*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
Odg: Zemljovidi
« Odgovori #20 u: 28 Listopad , 2015, 22:48 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
DF koji to softver koristis na kompu za kombinacije vektorskih s topografskim kartama?

Ma to su ti gotove karte napravljene za Magellane - vektorska HRBH karta i jedna velika rasterska karta složena od onih starih JNA specijalki.
Kak vele Ameri to je za "end usere" - za korištenje na PC-u  samo trebaš s weba skinuti free Magellan preglednik VantagePoint i u njega učitati te dvije karte i sve je spremno za upotrebu.

*

Offline Preppy

• *
  • 3875
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
« Odgovori #21 u: 29 Listopad , 2015, 12:41 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Evo, na ovoj prije popstavljenoj adresi ti je objašnjenje:

DF koji to softver koristis na kompu za kombinacije vektorskih s topografskim kartama?

Ma to su ti gotove karte napravljene za Magellane - vektorska HRBH karta i jedna velika rasterska karta složena od onih starih JNA specijalki.
Kak vele Ameri to je za "end usere" - za korištenje na PC-u  samo trebaš s weba skinuti free Magellan preglednik VantagePoint i u njega učitati te dvije karte i sve je spremno za upotrebu.

Hvala na informaciji. Polji, jeli nije sondiranje u HR zabranjeno? Mislim da smo o tome vec pricali na forumu pa nemogu naci temu.  :neznam:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #22 u: 29 Listopad , 2015, 16:09 »
Osim na arheološkim lokalitetima, u minskim poljima i oko objekata od osobite važnosti za RH, ne vidim zašto bi moglo biti zabranjeno.

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #23 u: 19 Studeni , 2015, 01:54 »
Imam jednu molbu u vezi JNA specijalki (TK 25), radi o području BiH.
Jel ima netko list karte 476-2-3 (Šekovići)?

Moj je zeznut na donjem dijelu karte, pa ako ima netko dobru kartu molio bi da mi se javi preko pm-a.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #24 u: 20 Studeni , 2015, 22:38 »
Ako ti se ne žuri kroz 10-tak dana, mislim da je mogu nabaviti, ali neću obećati.

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #25 u: 22 Studeni , 2015, 12:48 »
Hvala najljepša,
ne žuri mi se nikamo, ima još posla oko slaganja ostalih karata :)

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #26 u: 24 Studeni , 2015, 23:44 »
E kad te krene ... evo testiram i rastersku kartu BiH ...

Pregledna karta u VP-u

Sama karta zauzima 3.62Gb i podijeljena je na 38 listova ( od 370 do 626 ).

Evo i prikaz lista 476-2-3 i "rupe", a vidi se i greška skeniranja  ( siva linija iznad ).

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #27 u: 25 Studeni , 2015, 01:16 »
DF, a jesi li Sastavce stavio u BiH? :D

Za one koji ne znaju (velika većina) Sastavci, odnosno Međuriječje, su eksklava BiH u Srbiji, odnosno dio teritorija države BiH koji nije povezan s maticom državom već se nalazi unutar teritorija Srbije. Formalno-pravno, to je dio općine Rudo.

zeleno - Srbija
žuto - BiH
plavo - Crna Gora

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #28 u: 25 Studeni , 2015, 17:50 »
Nisam znao za ovo, ali jesu u karti.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #29 u: 19 Prosinac , 2015, 11:11 »
Želite li fotografske zrakoplovne snimke vašeg kraja? Više nego zanimljivo!

Otiđite na stranice:

... i u donjem desnom kutu izaberite:

*DGU podloge

... potom izaberite:

*Digitalna orto-foto karta 1968

... i uživajte!

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #30 u: 19 Prosinac , 2015, 14:45 »
Odličan link!
Te "stare" karte mogu biti zanimljive.

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #31 u: 19 Prosinac , 2015, 14:48 »
BTW, ima li tko link na ruske topo karte?
Ja sam imao, ali jbga zaboravio koji je... Naime trebaju mi topo karte Turske, pa ako ima netko link bio bi zahvalan da ga ovdje posta.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #32 u: 19 Prosinac , 2015, 15:14 »
Znam samo za android, to imam instalirano na tabletu:

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #33 u: 19 Prosinac , 2015, 15:45 »
Hvala na linku, budem probao naći source.

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #34 u: 11 Siječanj , 2016, 19:28 »
DF Zagrebacki, evo jos jedna poslastica

AU zemljovidi iz 1910! Odabete zeljenu regiju i kliknete.

Bilo bi zanimljivo geokodirati ih i ubaciti u GPS.

*

Offline DF_zgb

• 146
  • 5
« Odgovori #35 u: 11 Siječanj , 2016, 19:57 »
Znam, znam za te karte,
još 2009 sam složio te karte za Magellane (Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi)

Karte su vrlo točne i kvalitetne, ako uzmemo u obzir tadašnju tehnologiju...

*

Offline poljičanin

• *
  • 1709
  • 15
« Odgovori #36 u: 18 Siječanj , 2016, 14:15 »
Imam jedan vojni zemljovid iz 1887., Travnik; nešto vojnih zemljovida po Dalamciji, što njemačkih , što američkih iz 2.SR (izdanja iz 1943.), mjerilo 1:50 000.

Evo, ovdje se mogu pronaći i zemljovidi iz istog razdoblja, mjerilo 1:500 000, engleski: