Termo izolacija za boce

• 7 replies
  • 1399 views
*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
  • Spol: Muški
Termo izolacija za boce
« u: 28 Lipanj , 2015, 13:39 »
Našao sam u garaži zaštitnu foliju za vjetrobransko staklo na autu i napravio od toga termo navlake za Nalgene litrene boce.Bilo da je u boci kipuća ili ledena voda,navlake bi trebale pomoći u održavanju temperature.Druga navlaka služi za recimo Talianettu ili neki drugi obrok iz vrećice.

*

antun

Odg: Termo izolacija za boce
« Odgovori #1 u: 28 Lipanj , 2015, 13:53 »
Odlična stvar. Svaka čast na ideji. Osim što je ispunjena zrakopraznim čelijama još je i aluminijska, te je kao takva vrlo dobar termo izolator....djeluje kao astrofolija. Volim ovakve stvari.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk

*

Offline zvonjola

• 605
  • 9
« Odgovori #2 u: 28 Lipanj , 2015, 13:58 »
Na žalost nije moja ideja ,nego viđeno na jubitou :D! Testiranje će morati pričekati do zime!

*

Offline poljičanin

• *
  • 1621
  • 14
« Odgovori #3 u: 28 Lipanj , 2015, 15:19 »
Bacio sam nedavno jedan moj pokušaj izrade termos boce: u bocu od litre, kojoj sam odsjekao vrh, stavio sam bocu od pola litre, punu vode, i okolo nje stavio neekspandirajuće pur pjene. Prvi pokušaj nije dobro prošao jer je ipak pjena izgurala bocu vani, ali drugi put sam probio nekoliko rupa sa strane, pa je pjena ekspandirala kroz te rupe. Rješenje je bilo dobro, i zadovojavajućih rezultata (makar u usporedbi s običnom bocom od pola litre), ali je bilo esteski vrlo ružno. Kako sam potrošio taj ostatak pjene, nisam više eksperimentirao. U međuvremenu sam kupio metalnu termos-bocu koja sigurno zauzima manje mjesta, tako da više nisam imamo potrebe za tim. A bio sam pronašao i metalnu valjkastu bocu od nekog sirupa, s plastičnim čepom, od 075 l, i metalnu kantu od jestivog ulja od 1,5 l, međutim, nisam od toga napravio  termos.

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #4 u: 28 Lipanj , 2015, 17:44 »
Dopada mi se ovo,imam i duck tapea i zastitu od sunca ... isprobat cu

Via Tapatalk

*

Offline Preppy

• *
  • 3797
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #5 u: 04 Veljača , 2016, 12:25 »
Jel si isprobao ovo?

*

Offline Gorštak

• 3250
  • 10
« Odgovori #6 u: 04 Veljača , 2016, 12:46 »
Jesam al nije realizirano kak spada pa je slab izolator ispal ...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

*

Offline Lakeman

• 886
  • 0
« Odgovori #7 u: 10 Rujan , 2016, 10:30 »
Ja ovo imam kupovno. Osjeti se razlika kad stavis hladnu bocu od 0.5L unutra i nosis cijeli dan u ruksaku. Fino drzi temperaturu. Bio je i remen provučen za nositi oko vrata ali sam ga skinuo.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski