Postavljanje Hammocka i Tarpa

• 70 replies
  • 8959 views
*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Spol: Muški
  • Družina od vješala
Odg: Postavljanje Hammocka i Tarpa
« Odgovori #60 u: 06 Rujan , 2016, 10:29 »
Ako je kratkotrajno izležavanje u igri onda je dobro bilo kakvo statičko uže, pa čak i same gurtne. Ako misliš prespavati u hammocku precizno postavljanje je obavezno, jer se nećeš moći namjestiti u udoban položaj i probudit ćeš se prebijen, ako uopće i uspiješ zaspati. O ovome možemo beskrajno diskutirati, a uživo ti je sve jasno za 5 min. Poatavljanje hammocka za spavanje traži malo iskustva, ali je vrlo jednostavno uz odgovarajuću opremu. Ponesi i neku naglavnu flamfu u petak, da  te ne moram vodit na uzici.
...omnia mea mecum porto...
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #61 u: 06 Rujan , 2016, 12:30 »
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Da li je netko probao ovako nešto? Direkt karabiner na tree hugger koji je nasiven u dva sloja sa ''prorezima'' za kačenje.

Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

Probao sam ja kucnu verziju toga... Uzeo sam statičko uze cca 4mm u promjeru i cjelu duzinu preklopio i samo razdjelio sa čvorovima nisam bio prezadovoljan, jer sam svaki put morao jos jedan cvor napravit jer bi uvjek visilo al funkcioniralo je.. Jos uvjek nisam spojio vupije spremni su za montazu al ja ocignedno nisam  :jao: ..
« Zadnja izmjena: 06 Rujan , 2016, 12:32 od ssverko13 »
Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #62 u: 06 Rujan , 2016, 14:12 »
Trebao si meni poslao hammock da ti ih ugradim.
...omnia mea mecum porto...
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #63 u: 06 Rujan , 2016, 23:00 »
ma mogo sam i to, mogo sam i sam.. al jednostavno u zadnje vrjeme nemam neku vremensku prepraspodjelu i po cjele dane ne radim nista.. ljeto je a ja istrijan.. ulovit cu ja vremena haha.. nemaj straha..
Gluplji seljak, veći krompir

*

rodney

« Odgovori #64 u: 12 Srpanj , 2017, 16:44 »
Meni bi bilo dosta korisno kad bih uspio, ali nisam baš siguran da je lako. Treba bit "dobar klin" s druge strane te špage. Razmišljao sam puno i o nekoj ovakvoj kombinaciji:

Kad plovim kanuom, često i prečesto mi je kamp usko očišćeno ribičko mjesto, s jednim drvetom za hlad. Imam uvijek sa sobom 2-3 vesla (ovisno jesam li sam ili u društvu + jedno veslo za rezervu, ono kad ti ispadne veslo iz ruke da imaš čime mahat), sa metar dugom alu drškom. Ne znam bili to funkcioniralo. Čini mi se tih metar dosta nisko. I doma u dvorištu mi je slično, nigdje dva drveta dovoljno blizu, pa se kačim između stare višnje i kuće.

*

Offline Preppy

• *
  • 3949
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #65 u: 04 Rujan , 2017, 10:19 »
Zanimljiv koncept  :zbunjen:

*

Offline Preppy

• *
  • 3949
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #66 u: 05 Travanj , 2018, 15:42 »
Meni bi bilo dosta korisno kad bih uspio, ali nisam baš siguran da je lako. Treba bit "dobar klin" s druge strane te špage. Razmišljao sam puno i o nekoj ovakvoj kombinaciji:

Kad plovim kanuom, često i prečesto mi je kamp usko očišćeno ribičko mjesto, s jednim drvetom za hlad. Imam uvijek sa sobom 2-3 vesla (ovisno jesam li sam ili u društvu + jedno veslo za rezervu, ono kad ti ispadne veslo iz ruke da imaš čime mahat), sa metar dugom alu drškom. Ne znam bili to funkcioniralo. Čini mi se tih metar dosta nisko. I doma u dvorištu mi je slično, nigdje dva drveta dovoljno blizu, pa se kačim između stare višnje i kuće.

Mogu iz iskustva reci da mi nije jasno kak to moze funkcionirat. Ja sam nekoliko puta probao tak napravit pa nije islo. Cak sa tronozcem. Na ovoj sliki mi se cini kao da je kut ovih stupica koji drze fiksan inace sva tezina vuce na spagi koja visi na klinu u zemlji. Ja sam to sprobavao na terenu i nakon skoro sat vremena odustao jer ne ide.  :zbunjen:

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #67 u: 05 Travanj , 2018, 16:11 »
Meni je ovo uspjelo,ali klin koji drži ovu špagu je bio kolac i pol...i bogovski sam se namučio utjerati ga u zemlju...  kako god naredio ova dva stupčića,sva sila je bila na tom klinu i špagi... s normalnim klinovima tj normalne veličine nisam uspio,čupali su se van...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3949
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #68 u: 05 Travanj , 2018, 16:21 »
Aha.. Tak vec da  :D

*

Offline Preppy

• *
  • 3949
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #69 u: 05 Travanj , 2018, 17:33 »
Ma nisaaaam

Via Tapatalk

*

Offline Bushcraft Wolf

• 888
  • 10
« Odgovori #70 u: 05 Travanj , 2018, 17:57 »
Uspio sam s klinom promjera 6-7 cm...i sigurno je bio utjeran 50-60cm u zemlju,pod kutom... ali kažem muka ga je bila utjerati u zemlju...

može i s tronošcem,ali isto sistem sa špagom sa suprotne strane,da drži balans... jer stapovi ili tronožac su tu samo zbog visine,špaga i klin u zemlji nose sav teret...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...