Postavljanje Hammocka i Tarpa

• 80 replies
  • 8806 views
*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Spol: Muški
  • Osnivač
Odg: Postavljanje Hammocka i Tarpa
« Odgovori #40 u: 06 Travanj , 2016, 19:20 »
Danas navukao suspenziju od superlighta na frontline. Malo se igrao sa setupom mrežice i ridgeline i povukao ridgeline od bungee corda u prostoru ispod mrežice. Spremam se na overnajt uskoro sa hammockom opet, dajem mu 2. Šansu. Sa underblanket ali bez karimata. Trebal bi grijat pod trenutnim noćnim temperaturama. Evo par slikica :

Za napinjanje mrežice sam uzeo 2 prusik bungee korda na karabinere

Ridgeline unutar mrežice iz bungee korda sa taut line čvorom.

Ne sjećam se jel je tak bilo na novom hammocku. Ali dali su kod vas stranice hammocka isto dosta labave?

Via Tapatalk

*

Offline Migach

• 149
  • 2
« Odgovori #41 u: 06 Travanj , 2016, 19:22 »
lepo složeno! =)
to si ženu zaprl ? :D haha
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi
Neregistriranim korisnicima zabranjen je pristup poveznicama i slikama. Registriraj se ili Prijavi

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #42 u: 06 Travanj , 2016, 19:37 »
Aha, :D nije se bunila

Via Tapatalk

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #43 u: 06 Travanj , 2016, 19:48 »
Bengi kako da ja SAD slozim vupije na moj hammock i kako da omotam kraj

Poslano sa mog VOYAGER2 DG310 koristeći Tapatalk

Gluplji seljak, veći krompir

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #44 u: 06 Travanj , 2016, 19:54 »

Via Tapatalk

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #45 u: 07 Travanj , 2016, 09:01 »

Krenimo sa Continuous Loopovima - one dvije crvene zatvorene petlje

Pogledaj kako ti je postojeće uže na krajevima provučeno.

1. Možeš tako provući crvene petlje kroz kanale na krajevima hammocka. Oka koja dobiješ na krajevima kanala provučeš jedno kroz drugo i stegneš.

2. Možeš provući električarsku vezicu (koje imaš u paketu) kroz kanale i na ranije opisani način crvene petlje omotati ispod formirane kugle, jednom ili više puta, kao da radiš prusik čvor.

3. Kad si to napravio na krajeve petlji spojiš soft shackles.

4. Na soft shackle spojiš fiksna oka whoopieja.

5. Na soft shackles spojiš fiksno oko ridgelinea (crveni) i na drugi soft shackle varijabilni kraj. Pripazi da je hammock razvučen dok to radiš, a ne uvijen i da ti ridgeline ide s unutarnje strane u odnosu na oka whoopieja.

6. Kad vješaš gurtnu jednom namotaš oko drveta i provučeš kroz oko. Napraviš marlin spike na željenoj visini i na njega nabaciš varijabilni kraj whoopieja i razvučeš hammock koliko želiš.

7. Kad si ga razvukao na ridgelineu određuješ zategnutost. Možeš ga pomicati od 2m duljine pa do 3.3 m duljine, zadržavajući uvijek pravilan položaj hammocka, koristio ga za ležanje ili sjedenje.

Prvih 6 koraka radiš samo jedanput.

Kada spremaš whoopieje slobodni kraj izvuci da ti se poklopi s okom, primi ta 2 kraja i namotaj ostatak na osmicu. Pogledaj koja petlja koje oko izvlače spomenuti krajevi, u njega uguraj perlu i zategni. Neće se odmotati ako ti to ne želiš, a kad budeš htio samo oslobodiš kraj sa perlom. Pogledaj kako su ti stigli u paketu i sve će ti biti jasno.

Uostalom baci oko i na video. Ja sam kroz svoj provukao vezicu i loopove omotao ispod. Lakše je za korištenje.
Bolje visit u šumi, nego na mobitelu...

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #46 u: 18 Travanj , 2016, 14:37 »
Sverko jel si uspio?  :zbunjen2:

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #47 u: 18 Travanj , 2016, 17:39 »
Nisam. Nažalost.. Nikako da uhvatim u komadu sat vremena.. Uvjek nešto uleti.. Al budem..

*

Offline zvonjola

• 609
  • 9
« Odgovori #48 u: 20 Travanj , 2016, 19:24 »
Danas sam se razapeo za cca 1 minutu!Novi sistem vješanja sa planinarskim užetom na kojem su čvorovi,pa se lako štima duljina.

« Zadnja izmjena: 20 Travanj , 2016, 20:51 od zvonjola »

*

Offline ssverko13

• 766
  • 6
« Odgovori #49 u: 21 Travanj , 2016, 07:46 »
Bravo Zvoki :) ja  imam setup s kukicama i špaga koja ima čvorove pa zakacim za čvor.. Nemogu si nastimat točno kak bi trebalo. Ove dane napokon slažem vupije..

« Zadnja izmjena: 21 Travanj , 2016, 11:45 od ssverko13 »

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #50 u: 21 Travanj , 2016, 11:40 »
Sta mi radite jaooo, jos cu i ja postat hamokas  :jao: :grdiples: bravo Zvone  :thumbs:

*

Offline poljičanin

• *
  • 1760
  • 16
« Odgovori #51 u: 16 Kolovoz , 2016, 21:03 »
Za sve ljubitelje hammocka:

The Ultimate Hang: An Illustrated Guide To Hammock Camping
Derek J Hansen

Knjiga je u mobi ili epub formatu, pa ako se niste susretali s tim formatima, instalirajte Sumatru:

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #52 u: 17 Kolovoz , 2016, 08:26 »
Nemogu si nastimat točno kak bi trebalo. Ove dane napokon slažem vupije..

Pa ćeš napokon moći uštimati ležalicu.

Vodi računa da ti ridgeline bude 83% duljine hammocka (točnije krajeva gdje je spojen). Ako je sve ok kad legneš dijagonalno trebaš se moći okrenuti na bok i zauzeti fetalni položaj. Ako se osjetiš kao na oblaku, uspio si.

*

Offline Gorštak

• 3279
  • 10
« Odgovori #53 u: 17 Kolovoz , 2016, 10:46 »
Mozda zvuci ko provokacija al kak odokativno izracunas bas tih 83% hahaha ... i kak da znam da se osjcam ko na oblaku,kad nisam nikad bil u oblacima

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #54 u: 17 Kolovoz , 2016, 20:22 »
Za sve ljubitelje hammocka:

The Ultimate Hang: An Illustrated Guide To Hammock Camping
Derek J Hansen
Knjiga je u mobi ili epub formatu, pa ako se niste susretali s tim formatima, instalirajte Sumatru:

Hvala za knjigu. u Epub formatu je. Ja koristim program Calibre i prebacujem sve knjige u MOBI format da bi mogao čitati na Kindle-u.
"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #55 u: 18 Kolovoz , 2016, 07:27 »
Ovo s 83% vjerujem da nije problem. Jedan kraj za kvaku, metar razvučeš skupa sa hammockom i izmjerenu duljinu pomnožiš sa 0.83 i na tu duljinu namjestiš ridgeline (ssverko zna jer ima podesivi). Ovo kao na oblaku, zamisli se da udobno ležiš u hammocku u položaju fetusa.

*

Offline Benger

• 363
  • 4
  • Družina od vješala
« Odgovori #56 u: 18 Kolovoz , 2016, 07:30 »
Ovo oko zalijevanja čim prije. Već se stvarno dugo nismo vidjeli. Nedjelja hrelić ne igra zbog kiše, al ajd ovijeh dana.

*

Offline Lakeman

• 888
  • 0
« Odgovori #57 u: 05 Rujan , 2016, 14:51 »
Stigao hammock sa Gearbesta.
konfiguracija koja dodje u paketu se vidi na fotkama. Ideja sa karabinerima mi je super. Ovo plavo uže je cca 9mm debljine i dobijes 2kom , svaki 1.5m duzine. Jako kratko i jaaaako rastezljivo. Produzili su se krajevi po 20cm svaki.
Posluzit ce za setnje ili za odmaranje. Sumnjam bas u overnight. Samo moram napraviti dobre tree hugere od trake umjesto ovih špagi.

"The More You Know, The Less You Carry"  - Mors Kochanski

*

Offline Bushcraft Wolf

• 860
  • 10
« Odgovori #58 u: 05 Rujan , 2016, 14:55 »
Takav sam ja imao za overnighter bez problema,imam dva jos uvijek...sad ih klinci koriste...ja sam uzeo od zvonjole njegov stari hammock... Taj nosi mene(105kg) i dvoje klinaca(cirka 25 kg)bez problema...jedino sam i ja dobio isto rastezljivo sranje od užeta...ali lako se zamijeni...moji su s ebay-a...
The world is big and I want to have a good look at it before it gets dark...

*

Offline Preppy

• *
  • 3909
  • 19
  • Osnivač
« Odgovori #59 u: 05 Rujan , 2016, 14:57 »
Benger dela Whoopie slingove, mislim da cak jos ima u ponudi u forumu kad ih prodaval. Ja imam na svojem hammocku isto whoopije od amsteela i nebi vise nikad nez njih isel hamokirat. Postavim hammock za manje od 3 minute i nastelam duzinu svega u sekundi.